Skocz do zawartości


158 online   IP: samp.ls-stories.pl


 • 0. Jeśli masz SA:MP 0.3.7, odinstaluj tę wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
 • 1. Pobierz instalator SA:MP 0.3-DL klikając na ikonę po lewej
 • 2. Zainstaluj pobrany instalator
 • 3. Wejdź na IP: samp.ls-stories.pl - miłej gry!
 • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Zacznij grę na największym i najbardziej rozbudowanym serwerze RolePlay SA-MP! Załóż konto TUTAJ a następnie stwórz własną postać do gry w profilu! Do gry wejdziesz wpisując IP: ls-stories.pl. Do dzieła!

Napisane tematy

Market, Pershing Square? Sprawdź i wypowiedz się

16 listopad 2019 - 12:10

Dyskusja na temat zmian w mieście


Da się to zauważyć od zawsze, że na ls-stories gra nieco więcej osób, które lubią wiązać postacie z przestępczością lub po prostu bardziej wolą mieszkac na wschodniej części Los Santos - bo dzieje się tam więcej, a na naszym serwerze nie trzeba godzinami stać w biznesie aby zarobić. Jest wolna rozgrywka, prosta i przyjemna - dlatego stąd się to wzięło, że dzielnica Idlewood stała się sercem firm, biznesów. Aktualne centrum miasta - Pershing Square jest w mniejszym stopniu przez Was odwiedzane. Kontrolowanie tego nie jest proste, od miesięcy próbujemy robić małe kroki w tym kierunku ale idzie to zbyt mozolnie. Tworzymy dyskusję na temat zmian. Powiedzcie co Wy sądzicie na temat tego co zamieścimy poniżej.


rgOMdPr.png

 

 

Pershing Square - zostajemy?

 

Ta dzielnica oraz spawn nie zostały kiedyś wybrane przypadkowo. Wokół spawnu znajdują się najważniejsze lokacje a dojazd w każde miejsce nie jest problemem. Jesteśmy przy tym miejscu już dosyć długo i pomyśleliśmy by je lepiej przebudować lub zmienić na nowe, przy tym ograniczyć ilość biznesów na Idlewood - by zwiększyć ilość osób w centrum miasta. Kolokwialnie mówiąc, w planie jest przesiew Idlewood. Wiemy o tym, że I-wood to centrum rozgrywki dla organizacji przestępczych ale ostatnio też cywili, którzy wystawiają tam swoje auta na sprzedaż i robią auto-handel, co nie powinno mieć w ogóle miejsca ponieważ mamy od tego bardzo dobry system aukcji gdzie samochodów codziennie pojawia się sporo. Zezwoliliśmy  niedawno na zamieszczanie testowo w grze ogłoszeń na pojazdach aby pobudzić nieco bardziej handel pojazdami między graczami jednak będziemy starali wrócić do poprzedniej formy - ale nie w tym rzecz tutaj, nie będę zmieniał tematu.

 

 

 

Market - wielki powrót?

 

W międzyczasie zaczęliśmy pracę nad nową lokalizacją na centrum miasta (a w zasadzie starą, bo ls-stories przy swoich początkach mieściło centrum właśnie tam), Market, które zostało w pełni przerobione za pomocą modeli 3D i dostosowane do rozgrywki w tamtym miejscu. Prace cały czas trwają, lokalizacja wydaje się bardzo przyjemna tym bardziej z nowym wizerunkiem, prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

Co jest wówczas dużym plusem? Wasze komputery bardziej odpoczną, ponieważ odległość od Idlewood jest nieco większa, wówczas inne obiekty w waszym GTA nie będą przetrzymywane w tle. Następnym jest spora ilość miejsca na firmy oraz jak widać na screenie - mnóstwo miejsc parkingowych (to dopiero projekt alpha, zajdzie tu jeszcze sporo zmian). Oczywiście firmy zostałyby przeniesione, więc właściciele nie musieliby się o to martwić.

 

 

sdTQ7UL.png

 

FaiwyK7.png

 

A2eJjBU.png

 

Mały sneak peek - Market zostanie przerobione całkowicie za pomocą modeli 3D, jesteśmy gotowi to wprowadzić

 

 

 

 

Market vs Pershing Square - głosujemy!

 

A może chcielibyście zostać przy Pershing Square? Podobnie jak Market, zostałoby ono wymodelowane na nowo - jednak tamta lokalizacja nie do końca nas przekonuje, ze względu na infrastrukturę która znajduje się dookoła i przemodelowanie Pershing Square może okazać się niewypałem chociażby ze względu tego, że obok znajduje się autostrada i wysokie wieżowce.

 

 

 

Kwestia Idlewood

 

Idlewood - w obu przypadkach i tak będziemy zmuszeni zniwelować ilość biznesów na Idlewood. Chcemy, by na Idlewood wrócił "stary klimat" wschodniej części Los Santos. A domyślamy się, że ilość biznesów, które są na wyciągnięcie ręki i są zdecydowanie bliżej siebie, niż na Pershing jedynie przekonuje graczy do grania tam, a nie w centrum miasta. 
Co wtedy z biznesami? Chcemy zrobić selekcje aktywnych/nieaktywnych biznesów - te nieaktywne zostałyby usunięte, a pozostałe przeniesione do nowego centrum. Na Idlewood zredukowalibyśmy ich ilość oraz opiekun wprowadziłby odpowiednie restrykcje wobec tej kwestii.

 

 

 

Bardzo liczymy na Wasze komentarze - nie na temat Idlewood, ponieważ tę kwestię zaczniemy niedługo wprowadzać, tylko na temat Market oraz Pershing Square. [Posty nie na temat będą ukrywane!] Czy Twoim zdaniem powinniśmy zostać w aktualnym miejscu i wymodelować część dzielnicy, czy przenieść rozgrywkę na dzielnicę Market, której zalążek modyfikacji widziecie na screenach.


III. Zapowiedziana przerwa konserwacyjna w poniedziałek o 2:00 w nocy

12 listopad 2019 - 22:18

Hej. Po niedzieli, tj. 17 listopada (a tak właściwie 18 listopada) o godzinie 02:00 w nocy nastąpi przerwa konserwacyjna ls-stories na około godzinę. Ostatnio zaobserwowaliśmy, że w przeciągu miesiąca zdarzyło się, że 2 razy utraciliśmy internet na 1-2 sekundy, co zgłaszaliście. Chcę się temu przyjrzeć oraz to wyeliminować, ponieważ stabilność i ciągłość rozgrywki jest dla nas na pierwszym miejscu, dlatego nie możemy pozwalać na utratę internetu nawet na sekundę. Zostaną wyłączone wszelkie nasze usługi więc gra oraz forum będą niedostępne na około godzinę. Dodatkowo zamówiłem na ten czas również interwencję zespołu technicznego OVH by przyjrzeli się naszemu serwerowi dedykowanemu czy fizycznie jest z nim wszystko w porządku + zostanie wymieniony w nim kabel Ethernet ponieważ net w naszej maszynie był ostatnio restartowany ponad 360 dni temu przeze mnie i prawdopodobnie przyda się chwilowa przerwa naszej karcie sieciowej. Przy okazji zostanie zrobione kilka rzeczy konserwacyjnych dla naszego serwera, które chciałem wykonać już od jakiegoś czasu.


Podsumowując:

Przerwa konserwacyjna 18 listopada nastąpi o godzinie 02:00 i potrwa prawdopodobnie do godziny 4:00. Zostaniecie poinformowani od razu kiedy usługi ls-stories będą ponownie dostępne.

Dziękujemy za wyrozumiałość


Regulamin ls-stories (temat przekierowujący)

03 listopad 2019 - 19:37

 

 

Ten temat służy tylko do przekierowania. 

Regulamin jest od zawsze dostępny w tym miejscu:

 


#47 Halloween w Los Santos oraz aktualizacja gry: ls-stories 3.6.2!

30 październik 2019 - 18:42

HaQUsXl.png

 

Halloween to święto popularne przede wszystkim w kręgu kultury angloamerykańskiej. Uznaje się, że istotna dla powstania Halloween w formie, jaką znamy dziś, była protestancka reformacja Anglii, w ramach której zniesiono zarówno doktrynę czyśćca i kult świętych, jak i święta Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Miejsce tych uroczystości zajęło Halloween, które współcześnie jest przede wszystkim formą zabawy. 31 października organizowane są m.in. imprezy kostiumowe, konkursy rzeźbienia dyń, maratony horrorów i tym podobne atrakcje. W niektórych krajach w czasie Halloween można spotkać także gromadki przebranych za różne potwory dzieci, które pukają do drzwi swoich sąsiadów, prosząc o słodycze, mówiąc: "Cukierek albo psikus".

 
 

Halloween 2019 na ls-stories - co przygotowaliśmy?

 

Z okazji tego dnia sklepach z ubraniami będziecie mogli znaleźć nowe akcesoria

 

OHfjMFB.png

Uwaga! Akcesoria będą aktywne tylko do Soboty (02.11), w następnym dniu już znikną z waszego ekwipunku.
Zostaje to dodane tylko na dwa dni. Używajcie tego z głową - tak, by ekipa nie musiała reagować na Wasze występki.    :thumbup:
Pamiętamy, że to RolePlay, dlatego jeśli wejdziesz do urzędu z kretyńską maską to zwyczajnie wszyscy mieszkańcy będą się śmiać!

 
 

Na mapie również będziecie mogli spotkać Halloweenowe, przyozdobione lokacje! Zróbcie sobie w nich zdjęcia i opublikujcie je w temacie! To jedynie kilka z pozostałych lokalizacji które ozdobiliśmy. Sprawdźcie sami gdzie jeszcze znajdziecie. Oczywiście ozdoby znikną po pewnym czasie.

 


9iCC9Or.png
 
 
 
YJKCzZB.png
 
 
exJ49Db.png
 

 

 

 

 

 
 

ls-stories 3.6.2: Billboardy z prawdziwego zdarzenia w Los Santos!

 

 

To już nie pierwszy raz kiedy pokazujemy, że się da. Kiedy inni narzekają na możliwości platformy SA-MP, to ls-stories, największy i najbardziej nowoczesny projekt na SA:MP właśnie pokazuje, że można!
Do waszej dyspozycji wydajemy prosty system, którego działanie wewnątrz jest już bardzo skomplikowane jednak daje nam efekt taki jaki każdy chciał otrzymać. Zaprogramowanie tego trwało niezwykle długo ale jest już wszystko gotowe i właśnie dla Was!

 

Przed Wami wysokiej jakości Billboardy z własną grafiką na SA-MP, które w żaden sposób nie obciążają Twojego komputera.

 

 

 

DcbgjHX.gif

 

 

Jak wiemy, w oryginalnym Los Santos jest ponad sto billboardów reklamowych - niektóre puste, niektóre za to mają reklamy produktów z uniwersum GTA, na przykład SPRUNK, czy ERIS. Po dłuższym czasie stają się one nudne i wtapiają w tło, a nikt nie zwraca na nie uwagi. Pora to zmienić.

 
Dajemy Wam możliwość ustawienia billboardu z własną grafiką! Jest to opcja idealna do rozreklamowania swojego biznesu, eventu czy projektu In Character. Na początek dajemy Wam do dyspozycji około 30 billboardów, w tym kilka z nich jest zarezerwowanych dla organizacji publicznych.
W przypadku dużego zainteresowania taką formą reklamy zwiększymy ich liczbę.

 

 

c69sDew.png

 

 

Billboardy reagują na będące pod nimi światło - są realistycznie podświetlone!

 

 

UNoBhfl.png

 

 

Billboardy nie obciązają Twojej gry, są ładowane z daleka i wyglądają niesamowicie!

 

 

b8cKFOK.png

 

 

Twoja własna grafika wysokiej jakości na ls-stories!

 

d6p0hTz.png

 

aXCxo0V.png

 

 

No ale może od początku. Masz firmę gastronomiczną, którą chcesz rozreklamować? Ok, na początku musisz wybrać sobie wolny billboard. Nie trudno będzie go zlokalizować, gdyż są one odpowiednio ponumerowane.

 

Zanim jednak udasz się do urzędu, warto przygotować sobie grafikę, która ma się na nim pojawić. Jeżeli nie masz zdolności graficznych koniecznie poszukaj kogoś, kto potrafi stworzyć ładny i estetyczny obrazek, bo grafika zrobiona byle jak w paincie na pewnie nie przejdzie a grafików mamy na ls-stories sporo! Będziemy podchodzić do tego bardzo restrykcyjnie, ze względu na to, że dany billboard widzą wszyscy gracze na serwerze. Przed wykupieniem miejsca reklamowego warto napisać do ekipy i spytać o to, czy grafika zostanie przyjęta.

 
Twoja grafika do billboardu musi mieć rozmiar 700x250!

 
Masz już wybrany billboard i grafikę? Ok, teraz możesz udać się do urzędu i podejść do okienka by wynająć ten, który wybrałeś. Patrząc na urzędnika klikamy na klawiaturze Y i możemy zauważyć, że na samym dole doszła nowa opcja.

 

f925Me0.png

 

djgxSDw.png

 

 

Po wybraniu tej opcji pojawi Wam się drugie okienko z informacjami, po przejściu dalej pojawi nam się lista billboardów.

 
 

xmMsNYD.png

 

 

Sporo różnych informacji, co? Już wyjaśniamy co oznaczają poszczególne kolory:
Zielony - to billboardy wolne, które możesz w tym momencie już przejąć
Czerwony - zajęte przez innego gracza z podaną datą, kiedy będzie można go wykupić ponownie jeśli tylko właściciel nie przedłuży ważności
Żółty - zablokowany wykup, oznacza to, że Billboardy będą licytowane w urzędzie za gotówkę a o licytacjach dowiesz się w dziale LSGov na forum.
Niebieskiy - to wszystkie Twoje wykupione billboardy, które możesz przedłużyć jeśli wybierzesz tą opcję
 
(Billboardy przystosowane pod organizacje państwowe oraz stricte do eventów nie są listowane w tym oknie)

 
Co dalej? Szukacie na liście numer, który był na wybranym przez Was billboardzie i klikacie Wykup. Zaraz po tym wyskoczy Wam okienko, w które musicie wkleić link do swojej grafiki. Pamiętajcie, że obrazek musi być wrzucony na hosting www.imgur.com! Grafika na billboardzie pojawi się po restarcie o 4:00 i będzie tam wisiała przez 14 dni, po tym czasie billboard znowu będzie do wynajęcia. Oczywiście możesz przedłużyć wynajem wybranego billboardu, poprzez wybranie go u urzędnika. Koszt przedłużenia jest taki sam jak wynajmu, czyli 500PP.
Jest też opcja zmiany grafiki, poprzez przedłużenie wynajmu - wystarczy tylko wkleić nowy link do obrazka przy przedłużeniu a po restarcie będzie już widoczny nowy obrazek.

 
Oczywiście Billboardy będą również do wykupu przez gotówkę - licytacja trzech billboardów, prowadzona przez Los Santos Government odbędzie się niedługo! Więc informacji pojawi się na dniach.
Planujemy organizować licytacje co jakiś czas a dodatkowo czasami trafią na nasz ls-storiesowy serwis aukcyjny "Papiery własnościowe" Billboardów!

 
 
PODSUMOWUJĄC:

 • billboard wynajmujemy w urzędzie miasta przy okienku
 • billboard jest ważny przez 14 dni od momentu zakupu
 • wynajem billboardu można przedłużyć o kolejne 14 dni za taką samą cenę
 • grafikę można zmienić poprzez przedłużenie podając nowy link
 • grafika musi mieć wymiary wyłącznie 700x250 pikseli, nie mniej ani nie więcej
 • kilka billboardów zarezerwowanych jest dla organizacji publicznych oraz eventów i nie można ich wynająć

 

 

Dwa konkursy Halloween'owe!

 

 

1. Konkurs na najlepszy interior

 

Jesteśmy świadomi jak piękne wnętrza potraficie zbudować przy użyciu naszych narzędzi na ls-stories, dlatego w tym dniu jest okazja to wynagrodzić!
Rozpoczynamy konkurs na najładniejsze wnętrza budynków w grze. Serdecznie zapraszamy wszystkich tego dnia do wzięcia w nim udziału!

 

4dzltTl.png


Wystrój wnętrza musi pasować do wydarzenia Halloween, a zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada.
Zgłoszenia w formie screenshotów zamieszczamy w tym temacie dodatkowo podając UID budynku,
w jakim zostało to wykonane oraz wpisując coś w stylu "biorę udział w konkursie". Wnętrza muszą być wykonane na ls-stories 

 

Nagrody:
 
I miejsce: 1200 PP, 1000 SPoints
II miejsce: 800 PP, 500 SPoints
III miejsce: 400 PP, 250 SPoints

 

 

 
 

2. Konkurs na najlepsze zdjęcie z ,,Halloween w Los Santos"

 

Tym razem dzięki udostępnionym dla Was lokalizacjom, ogłaszamy konkurs na najlepsze zdjęcia z eventu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada. Zgłoszenia w formie screenshotów zamieszczamy w tym temacie dodatkowo z widocznymi nickami graczy, którzy brali udział. Zdjęcie musi zostać wykonane na jednej z lokalizacji stworzonych specjalnie pod ten dzień.

 

Nagrody:
 
I miejsce: 200 SPoints (wpis na profilu)
II miejsce: 100 SPoints (wpis na profilu)
III miejsce: 50 SPoints (wpis na profilu)
 

 

 

  

 

Podsumowanie października

 

 

Korzystając z okazji, że jutro kończy się miesiąc, postanowiliśmy podsumować co działo się na ls-stories w październiku.

 

 

Odbyły się następujące wydarzenia w grze, w których braliście udział:

 

 

 

Zmiany w ekipie oraz obowiązkach:

 

 • Po długiej służbie odszedł @lencu4 . Wszyscy są Ci bardzo wdzięczni za pomoc i Twój wkład w sukces ls-stories!
 • @Creatywny powrócił do administracji po dwumiesięcznej przerwie, możecie go gnębić od nowa!
  Zajmuje się on od teraz ekipą oraz razem z @Rucio organizacjami przestępczymi
 • @Seven asystuje od teraz @Browar w organizacjach państwowych
 • @Since17 zajął się projektami IC - to do niego należy od teraz pisać w tych sprawach
 • @ColinZ pozostał opiekunem biznesów
 • @Matisz  pozostał teraz bez funkcji (+18)
 • @blr jak zwykle robi to samo za zamkniętymi drzwiami

 
 

Aktualizacje gry w tym miesiącu

 

 • Przy demontażu komponentów pojazdu, w przypadku gdy jest to część niezwracalna do ekwipunku (wszystkie poza wizualnymi), wyskoczy dodatkowe okienko jakie należy potwierdzić przed wykonaniem akcji. To dla osób, którym udaje się usuwać części przypadkowo.
 • Zgodnie z prośbami, dla osób lubiących grać codziennie do rana: zespawnowane pojazdy w momencie porannych automatycznych restartów serwera o godzinie 04:00 będą zapisywały swoją ostatnią pozycję, tak by dało się je przywrócić w to samo miejsce zaraz po wejściu do gry. Aktywne od tego momentu.
 • Od jutra czas służby grup biznesowych w budynkach nie będzie naliczany poza wyznaczonym do poruszania się przez lidera grupy metrażem budynku. Zabezpieczenie to również będzie obsługiwać chowanie się za pomocą przesuwnych animacji. Prosimy nie oszukiwać skryptu i innych graczy.
 • Osoby z kontem premium mogą teraz zapisać do 10 opisów na każdą postać zamiast 8.
 • Ikony biznesów na mapie, które służą informowaniu że ktoś jest w pracy, od teraz nie generują się kiedy pracownicy/pracownik jest AFK dłużej niż kilka minut (ogólnie generowane są co 20 sekund)
 • Rozstawiliśmy kilka całkowicie nowych billboardów na mieście;
 • Nowe animacje, poprawki aktualnych - więcej info tutaj
 • Nowy, lepszy i bardziej wydajny system GPS dla frakcji. Pozycje pojazdów z GPS aktualizują się szybko a ikona na mapie to teraz kwadrat (gdy jesteśmy blisko nadajnika) lub trójkąt (gdy jesteśmy daleko)


  UY9YYIr.png
 • Zmieniliśmy muzykę w ekranie logowania, tamta była stanowczo zbyt długo. Napiszcie czy ta przypadnie wam do gustu - to klasyczny theme z ekranu ładowania z GTA San Andreas;
 • Ograniczenie nocne dotyczące minut służby od jutra będzie tyczyło się tylko grup biznesowych - pozostałe nie będzie to obowiązywało

 

 

 


Ten miesiąc to była przede wszystkim ogromna ilość czasu poświęcona na polepszenie performance naszego serwera - zawsze o to bardzo dbamy. Pracujemy także nad następną aktualizacją ale nie mogła ona jeszcze wejść gdyż nie wszystko jest gotowe, a jest tego sporo i szykujemy wielkie boom jak zawsze! Bądźcie gotowi na nadchodzącą aktualizację ls-stories 3.7, która jest już tworzona!

 

Stworzenie skomplikowanego systemu billboardów na SA-MP zajęło ponad 2 tygodnie, bardzo dziękuje @Marteł oraz @Seven za pomoc.
ls-stories 3.6.2 wchodzi jutro o godzinie 04:00 rano - przygotujcie się na pobranie nowych plików w grze!

 

Ach, byśmy zapomnieli! Przypominamy! Zbiórka na schronisko organizowana przez LS-STORIES kończy się 1 listopada.

- do tego dnia zbieramy datki, za które zostanie zakupiona m.in karma dla samotnych zwierząt. 

Więcej informacji w temacie -> https://ls-stories.p...-ls-stories-36/

 

Miłej gry oraz Halloween na LSS,
ekipa ls-stories.pl

 
94-943162_halloween-png-transparent-tran


Poszukiwany grafik do aktualizacji gry

23 październik 2019 - 11:34

Hejka. Poszukuję osoby, która pracuje lub zajmuje się hobbystycznie robieniem layoutów, interfejsów graficznych czy projektów (photoshop) oraz rzecz jasna potrafi pociąć stworzony przez siebie projekt na warstwy. Nie chodzi o stronę internetową czy forum tylko o naszą grę gdyż chcemy jak zwykle wyciskać wszystkie możliwości z SA-MP. Również potrzebne są umiejętności tworzenia grafiki rastrowej - ikony, jednak nie koniecznie musisz umieć to i to. Jeśli tworzysz/potrafisz tworzyć modernistyczne projekty graficzne to napisz do mnie na PW wysyłając jakieś prace. Portfolio mile widziane. Potrzebujemy osoby lub osób, które są chętne pomóc przy najbliższej aktualizacji ls-stories gdyż planujemy jak zawsze sporo nowości i zmian :)

 

 

smashicons.pngCopyright © 2019 ls-stories.pl | Community Powered by IPS Inc.

ls-stories.pl and the contents herein, are not affiliated with Rockstar Games, Rockstar North or Take-Two Interactive Software Inc.