Skocz do zawartości


158 online   IP: samp.ls-stories.pl


 • 0. Jeśli masz SA:MP 0.3.7, odinstaluj tę wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
 • 1. Pobierz instalator SA:MP 0.3-DL klikając na ikonę po lewej
 • 2. Zainstaluj pobrany instalator
 • 3. Wejdź na IP: samp.ls-stories.pl - miłej gry!
 • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Zacznij grę na największym i najbardziej rozbudowanym serwerze RolePlay SA-MP! Załóż konto TUTAJ a następnie stwórz własną postać do gry w profilu! Do gry wejdziesz wpisując IP: ls-stories.pl. Do dzieła!

Napisane tematy

Apelacje od kar na Discord

22 listopad 2019 - 23:22

Wzór apelacji na Discord:


Zatytułuj odpowiednio temat: [Discord] Nick forum.

Nazwa konta wraz z identyfikatorem:
Rodzaj kary:
Krótki opis sytuacji:


Powołanie frakcji FBI, kilka informacji dla ciekawskich.

20 listopad 2019 - 14:44

Powołanie frakcji FBI oraz kilka informacji:


Ze względu na zwiększającą się ilość graczy na naszym serwerze oraz organizacji przestępczych w świecie gry, po namowach oraz wspólnych rozmowach z administracją, na serwer została powołana organizacja porządkowa FBI. 

FBI jest nastawione stricte na dochodzeniową rozgrywkę RolePlay. Na rzecz frakcji FBI, Detective Bureau które było wcześniej pod frakcją LSPD zostało zlikwidowane. Tym samym nowe biuro terenowe otrzymało więcej przywilejów kosztem większej ilości obowiązków do realizacji.

Jako administracja narzuciliśmy również odpowiednie wytyczne dla grupy, do których muszą się stosować. Nie chcemy by pełniło to rolę drugiego LSPD, a naprawdę fajniej gry agentów federalnych, których po części brakowało nam na serwerze.

Nowym liderem frakcji został: @dzikski . Życzymy powodzenia oraz wytrwałości na stanowisku. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na moje Discordowe, lub forumowe PW.

Pozdrawiamy, ekipa ls-stories.


Usunięte sygnalizacje świetlne, nowe znaki drogowe!

03 listopad 2019 - 08:11

 Usunięte sygnalizacje świetlne, nowe znaki drogowe: 

 

nw2ADX9.png

 

Zgodnie z znacząco przeważającą liczbą głosów w temacie: sygnalizacje świetlne w mieście, twój głos się liczy - zrealizowaliśmy długo wyczekiwaną prośbę graczy w której: 

Wyznaczone w Los Santos zostały dwa okręgi, wewnątrz których skasowano wszystkie sygnalizacje świetlne. W ich miejsce, na najważniejszych skrzyżowaniach postawimy dziś znaki (stop oraz ustąp pierwszeństwa). W pozostałych miejscach sygnalizacje pozostają nienaruszone, jako, że dodają klimatu i uroku miastu w nocy.

 

H6Kf632.jpg

 

 

Przez długi czas w mieście nie obowiązywały ani znaki drogowe, ani sygnalizatory określające ruch drogowy. Gracze poruszali się po drogach naszego miasta tak, jak chcieli - jednak nie było to do końca dobrym posunięciem, dlatego dziś zostało to zmienione. Co za tym idzie, od dziś LSPD otrzyma możliwość karania Was za przejazd na znaku stop, czy nieustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi w ruchu lądowym. Znaki drogowe posiadają stałą kolizję, więc nie radzilibyśmy w nie wjeżdżać.

 

Gq21w1J.png

 

Na mapie możecie dostrzec dwa nowe znaki: 


Znaki w grze prezentują się w poniższy sposób. To objaśnienie dla osób, które mogą mieć problem ze zrozumieniem znaków bądź po prostu nie posiadają prawa jazdy i nie mają pojęcia co one oznaczają.

2RKR64X.png- Znak STOP - informujący o bezwględnym zatrzymaniu się przed skrzyżowaniem.

JZkXIVW.png- Znak ustąp pierwszeństwa - Ustąp pierwszeństwa przejazdu. Znak ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem przejazdu.


 


Życzymy miłej gry, ekipa ls-stories


Mapa billboardów - informacje, co i jak?

30 październik 2019 - 22:01

Mapka z lokalizacjami billboardów!


Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy mapkę billboardów, na której umieściliśmy legendę z wyszczególnionymi miejscami oraz numeracjami, gdzie znajdują się poszczególne billboardy.

jTQJuZ8.jpg  - wolne billboardy udostępnione dla graczy serwisu ls-stories,
mgkPpg6.jpg - billboardy frakcji LSPD,
uIQDoC6.jpg - billboardy frakcji LSRC,
V8EVzyQ.jpg - billboardy frakcji SN,
kcDq08F.jpg - billboard frakcji GOV.

 

 

(Duża mapa - naciśnij na nią aby powiększyć)

mapabb.png


ls-stories 3.6.2: Billboardy z prawdziwego zdarzenia w Los Santos!

 

 

To już nie pierwszy raz kiedy pokazujemy, że się da. Kiedy inni narzekają na możliwości platformy SA-MP, to ls-stories, największy i najbardziej nowoczesny projekt na SA:MP właśnie pokazuje, że można!
Do waszej dyspozycji wydajemy prosty system, którego działanie wewnątrz jest już bardzo skomplikowane jednak daje nam efekt taki jaki każdy chciał otrzymać. Zaprogramowanie tego trwało niezwykle długo ale jest już wszystko gotowe i właśnie dla Was!

 

Przed Wami wysokiej jakości Billboardy z własną grafiką na SA-MP, które w żaden sposób nie obciążają Twojego komputera.

 

 

 

DcbgjHX.gif

 

 

Jak wiemy, w oryginalnym Los Santos jest ponad sto billboardów reklamowych - niektóre puste, niektóre za to mają reklamy produktów z uniwersum GTA, na przykład SPRUNK, czy ERIS. Po dłuższym czasie stają się one nudne i wtapiają w tło, a nikt nie zwraca na nie uwagi. Pora to zmienić.

 
Dajemy Wam możliwość ustawienia billboardu z własną grafiką! Jest to opcja idealna do rozreklamowania swojego biznesu, eventu czy projektu In Character. Na początek dajemy Wam do dyspozycji około 30 billboardów, w tym kilka z nich jest zarezerwowanych dla organizacji publicznych.
W przypadku dużego zainteresowania taką formą reklamy zwiększymy ich liczbę.

 

 

c69sDew.png

 

 

Billboardy reagują na będące pod nimi światło - są realistycznie podświetlone!

 

 

UNoBhfl.png

 

 

Billboardy nie obciązają Twojej gry, są ładowane z daleka i wyglądają niesamowicie!

 

 

b8cKFOK.png

 

 

Twoja własna grafika wysokiej jakości na ls-stories!

 

 

aXCxo0V.png

 

 

No ale może od początku. Masz firmę gastronomiczną, którą chcesz rozreklamować? Ok, na początku musisz wybrać sobie wolny billboard. Nie trudno będzie go zlokalizować, gdyż są one odpowiednio ponumerowane.

 

Zanim jednak udasz się do urzędu, warto przygotować sobie grafikę, która ma się na nim pojawić. Jeżeli nie masz zdolności graficznych koniecznie poszukaj kogoś, kto potrafi stworzyć ładny i estetyczny obrazek, bo grafika zrobiona byle jak w paincie na pewnie nie przejdzie a grafików mamy na ls-stories sporo! Będziemy podchodzić do tego bardzo restrykcyjnie, ze względu na to, że dany billboard widzą wszyscy gracze na serwerze. Przed wykupieniem miejsca reklamowego warto napisać do ekipy i spytać o to, czy grafika zostanie przyjęta.

 
Twoja grafika do billboardu musi mieć rozmiar 700x250!

 
Masz już wybrany billboard i grafikę? Ok, teraz możesz udać się do urzędu i podejść do okienka by wynająć ten, który wybrałeś. Patrząc na urzędnika klikamy na klawiaturze Y i możemy zauważyć, że na samym dole doszła nowa opcja.

 

f925Me0.png

 

djgxSDw.png

 

 

Po wybraniu tej opcji pojawi Wam się drugie okienko z informacjami, po przejściu dalej pojawi nam się lista billboardów.

 
 

xmMsNYD.png

 

 

Sporo różnych informacji, co? Już wyjaśniamy co oznaczają poszczególne kolory:
Zielony - to billboardy wolne, które możesz w tym momencie już przejąć
Czerwony - zajęte przez innego gracza z podaną datą, kiedy będzie można go wykupić ponownie jeśli tylko właściciel nie przedłuży ważności
Żółty - zablokowany wykup, oznacza to, że Billboardy będą licytowane w urzędzie za gotówkę a o licytacjach dowiesz się w dziale LSGov na forum.
Niebieskiy - to wszystkie Twoje wykupione billboardy, które możesz przedłużyć jeśli wybierzesz tą opcję
 
(Billboardy przystosowane pod organizacje państwowe oraz stricte do eventów nie są listowane w tym oknie)

 
Co dalej? Szukacie na liście numer, który był na wybranym przez Was billboardzie i klikacie Wykup. Zaraz po tym wyskoczy Wam okienko, w które musicie wkleić link do swojej grafiki. Pamiętajcie, że obrazek musi być wrzucony na hosting www.imgur.com! Grafika na billboardzie pojawi się po restarcie o 4:00 i będzie tam wisiała przez 14 dni, po tym czasie billboard znowu będzie do wynajęcia. Oczywiście możesz przedłużyć wynajem wybranego billboardu, poprzez wybranie go u urzędnika. Koszt przedłużenia jest taki sam jak wynajmu, czyli 500PP.
Jest też opcja zmiany grafiki, poprzez przedłużenie wynajmu - wystarczy tylko wkleić nowy link do obrazka przy przedłużeniu a po restarcie będzie już widoczny nowy obrazek.

 
Oczywiście Billboardy będą również do wykupu przez gotówkę - licytacja trzech billboardów, prowadzona przez Los Santos Government odbędzie się niedługo! Więc informacji pojawi się na dniach.
Planujemy organizować licytacje co jakiś czas a dodatkowo czasami trafią na nasz ls-storiesowy serwis aukcyjny "Papiery własnościowe" Billboardów!

 
 
PODSUMOWUJĄC:

 • billboard wynajmujemy w urzędzie miasta przy okienku
 • billboard jest ważny przez 14 dni od momentu zakupu
 • wynajem billboardu można przedłużyć o kolejne 14 dni za taką samą cenę
 • grafikę można zmienić poprzez przedłużenie podając nowy link
 • grafika musi mieć wymiary wyłącznie 700x250 pikseli, nie mniej ani nie więcej
 • kilka billboardów zarezerwowanych jest dla organizacji publicznych oraz eventów i nie można ich wynająć


Nowe animacje w grze!

21 październik 2019 - 10:02

Dodane nowe animacje - kilka informacji!


Heja, trochę pogrzebaliśmy i posprawdzaliśmy animacje, niektóre zostały poprawione, a inne całkowicie usunięte. W zamian za nie pojawiło się 26 nowych animacji! Możecie je sobie potestować w grze, ale to nie wszystko!

 

Jeżeli uważasz, że jakąś animkę należy dodać na serwer to napisz w tym temacie podając dane takie jak w formularzu niżej.

Usunięte animacje:

 

//rece2 - animka taka sama jak //rece, tylko zapętlona i zbędna.
//crack2 - animka podobna do //crack
//facepalm - taka sama animka jak //oh
//kiss - taka sama animka //wez
//ratuj - taka sama jak //medyk
//climb - zbugowana animacja
//bird - zbugowana i zbędna animacja


Poprawione animacje:


//krzeslo3 - od teraz animka jest zapętlona na rozmowie.
//test - zmiana nazwy na //salutuj, zatrzymanie jej na końcu by przypominała slutowanie.
//wskaz - zatrzymana na końcu.
//tuptaj - zapętlona animacja tuptania


Dodane animacje:


//start, //szukaj, //mysl, //konsola, //tancz9, //tancz10, //tancz11, //tancz12, //tancz13, //rozgladaj2, //wskaz2, //taichi, //celuj3, //barierka, /ramiona3, //mikrofon, //niestrzelaj, //baseball, //baseball2, //otwieraj, //aparat, //aparat2, //crack2, //krzycz, //trzymaj, //win

 

 

Wzór na zaproponowanie animacji:
Nazwa biblioteki:
Nazwa animacji:
Proponowana nazwa w grze:

Animacje można sprawdzić chociażby w edytorze map na MTA, biblioteka to dana kategoria:
W przypadku komendy komendy //siad - wygląda do tak:

library: BEACH
animName: ParkSit_M_loopCopyright © 2019 ls-stories.pl | Community Powered by IPS Inc.

ls-stories.pl and the contents herein, are not affiliated with Rockstar Games, Rockstar North or Take-Two Interactive Software Inc.