Skocz do zawartości

64 online   Plebiscyt ls-stories 2018

• 0. Jeśli masz już SAMP 0.3.7, odinstaluj aktualną wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
  • 1. Pobierz instalator klikając na ikonę po lewej stronie
  • 2. Zainstaluj pobrany instalator
  • 3. Wejdź na IP: ls-stories.pl - miłej gry!
  • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Witaj na forum ls-stories! Aby zacząć grę musisz założyć konto TUTAJ
a następnie stworzyć własną postać do gry w profilu!
Do gry wejdziesz wpisując IP: samp.ls-stories.pl. Do dzieła!

SAMP 0.3-DL - Poradnik techniczny i obsługa, rozwiązywanie problemów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

Napisano 08 styczeń 2018 - 01:53

bluur
bluur
  • Administrator
  • 1417 postów

logo.png

Temat powstaje by pomóc Wam w różnych problemach związanych z prawidłowym uruchomieniem clienta SA:MP.

Skąd pobrać SA:MP 0.3-DL?

KLIKNIJ

Na samym dole posta "najczęstsze problemy" i ich rozwiązania

Zalecana metoda instalacji

• Odinstaluj aktualną wersję SA:MP 
       (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
  • Zainstaluj pobrany instalator
  • Wejdź na ls-stories - miłej gry!

Ogólnie o SAMP 0.3-DL

Modyfikacja SA:MP zyskuje między innymi możliwość dodawania własnych modeli na serwer, więc każdy gracz, który się loguje będzie mógł pobrać modele obiektów i skinów przy wejściu do gry. Nie będzie to na zasadzie "podmianek" modeli będących już w grze tylko jako nowe, dodatkowe rzeczy. 

3mXca5T.png

Logując się na ls-stories, otworzy nam się okno pobierania plików. Co zostaje pobierane?

• Modele postaci - skiny/ubrania;
  • Modele obiektów - przedmioty przyczepiane typu zegarki, peruki, plecaki, meble.

s1T73Fz.png

Pobrane pliki zostają zapisane domyślnie (ponieważ można to zmienić) w lokacji (Moje Dokumenty > GTA San Andeas User Files > SAMP > cache > IP_serwera)

Pliki są hashowane, pakowane tak by nie zagrażały Waszym komputerom.

Prosimy miec na uwadze, że może zdarzyć się sytuacja, że chwilowo przylaguje Wam gra na parę sekund. 

Chcę zmienić miejsce gdzie pobierają się pliki!

W oknie SA:MP naciśnij Tools a następnie Settings

JZJHSLZ.png

xauEGxr.png

W okienku "Model Cache Location" możemy ustawić folder gdzie pobierane będą pliki z ls-stories.

Uwaga! Może wystąpić taki problem, że twój antywirus blokuje nowo wybrany katalog i nic nie może się tam zapisać.

Rozwiązywanie ogólnych problemów

Nie pobierają mi się pliki przy wejściu na serwer lub pobieranie zatrzymuje się.

Sprawdź antywirus czy nie blokuje gry. Dodaj gta_sa.exe do wyjątków zapory komputerowej.

Pobierz alternatywnie pliki TUTAJ a następnie przenieś rozpakowany folder  o nazwie 51.38.157.4.7777 do Moje Dokumenty > GTA San Andeas User Files > SAMP > cache

Mam crashe a wczesniej nic takiego się nie działo

SAMP dodał wiele restrykcji w uruchomionym kliencie przeciw nielegalnemu oprogramowaniu, z tegeo powodu niektóre modyfikacje CLEO/ASI/Inne modyfikacje mogą wadzić. Usuń je na pewien czas.

Mam błędy podczas instalacji SAMP 0.3.-DL

• Jeśli widzisz taki błąd:

laBTd6Y.png

Oznacza to, że masz uruchomiony program samp.exe. Zamknij go i naciśnij Ponów próbę.

• PH84FEy.pngQwVS8dt.png

Jesli widzisz jeden z tych błędów (zapewne oba po kolei), możesz to zignorować. Naciśnij Ignoruj. To zdarza się kiedy mieliśmy już kilka instalacji SAMP na jednym komputerze. Nie jest to żaden błąd. Te pliki juz istnieją w folderze z grą.

• 1hXYgvY.png

Powodem jest jakiś podmieniony pojazd (mod).

• unknown.png

Jeśli widzisz taką informację przy wejściu do Vice City oznacza to, że folder do plików pobieranych z ls-stories nie posiada uprawnień zapisu.

(PPM > Właściwości > Uprawnienia) lub najlepiej zmienić folder cache na inny dysk.

Wchodzę na różne serwery, ale tutaj wymagają logowania, co mam zrobić?
Wystarczy wejść na stronę www.ls-stories.pl, w prawym górnym rogu kliknąć 'REJESTRACJA' i podążać za wskazówkami. Po założeniu konta należy stworzyć postać, wchodząc na swój profil.

Jak dodać serwer do ulubionych?
Gdy włączysz aplikację SA:MP, w zakładce 'Favourites' u góry znajduje się przycisk [✔], po kliknięciu go wprowadź adres: samp.ls-stories.pl

Znalazłem błąd/buga na serwerze, co mam z tym zrobić?
Proszę napisać ticket opisując dokładnie problem, który znalazłeś. Zgłoszenia dotyczące bugów znajdziesz na forum w zakładce 'Gra' -> 'Zgłoszenia'

Jaką wersję SA-MP obsługuje serwer ls-stories?
Serwer ls-stories obsługuje wersję 0.3-DL-R1

Czy jest GTA SA 3.0?
Tak, jest to wersja Steam/cyfrowa dystrybucja. Jest niekompatybilna z obecnym SA-MP. Należy pobrać kompatybilny plik gta_sa.exe i przenieść go do folderu z grą.

Czy muszę mieć włączone GTA:SA aby włączyć serwer w SA-MP?
Nie, po prostu uruchom aplikację SA-MP, wybierz serwer ls-stories i włączy to grę za Ciebie.

Czy muszę ukończyć całe GTA aby grać w SA-MP?
Nie.

Zostałem ukarany na serwerze, jak napisać apelację? Chcę wyrazić skruchę i nie chcę mieć kary.
Należy napisać temat na forum. W tym celu wejść w dział 'Środowisko graczy' -> 'Apelacje od kar' i zapoznać się z zasadami apelowania, następnie napisać temat zgodnie ze wzorem.

Po 3 minutach czekania gra się nie uruchamia.
Powód nie jest do końca jasny, ale najprawdopodobniej jest to błąd ludzki. Sprawdź czy działa tryb dla jednego gracza (single-player), a jeżeli działa to sprawdź, czy wersja gry to 1.0. Jeżeli dalej nie działa, przeinstaluj grę GTA: San Andreas oraz SA-MP.

Czy muszę mieć odpowiedni ping aby grać?
Nie, ale im mniejszy tym lepiej. Jeżeli masz mniejszy ping, Twoja rozgrywka dla Ciebie i innych będzie płynna pod względem sieciowym (nie ilość Frame-Per-Second). Jeżeli Twój ping jest zawyżony (ok. 200+), to całkiem możliwe, że Cię rozłączy z serwerem lub inni mogą odczuć Twoje opóźnienia w postaci np. Twój pojazd pojawi się na środku drogi przed drugim graczem. Powodem wysokiego pingu może być usługa pobierająca w tle lub słabe połączenie internetowe (radiowe, mobilne, mała przepustowość internetu).

Napisano 08 styczeń 2018 - 01:56

lapd
lapd

tomorrowland music is my lifestyle!!

• Gracz
  • 68 postów

Sztosik, szanuję Cię za pracę mordko!

Użytkownik Edwin edytował ten post 08 styczeń 2018 - 01:56

Napisano 08 styczeń 2018 - 01:57

SpizganyQui
SpizganyQui

---~ '~ Im a Crip nigga ~' ~---

• Gracz
  • 232 postów

Elegancko :D

Napisano 08 styczeń 2018 - 01:59

Ave
Ave

Laugh now, cry later.

• Gracz
  • 126 postów

Już instaluje.

Napisano 08 styczeń 2018 - 02:07

Paweuek
Paweuek

eeyo

• Gracz
  • 31 postów

Najsik

Napisano 08 styczeń 2018 - 03:24

Assasins1987x
Assasins1987x

Assasin

• Gracz
  • 60 postów

Gicior :)

Napisano 08 styczeń 2018 - 03:42

WrZASKUUU
WrZASKUUU
  • Gracz
  • 12 postów

No dobra, ale jeżeli wyskakuje błąd "sampaux3.tff", który powoduje crashe gry? Jakieś rozwiązanie?

Napisano 08 styczeń 2018 - 03:46

bluur
bluur
  • Administrator
  • 1417 postów

No dobra, ale jeżeli wyskakuje błąd "sampaux3.tff", który powoduje crashe gry? Jakieś rozwiązanie?

Takie samo jak z gta3weap czyli "Ignoruj" przy instalacji

Ten plik nie może powodować crashy. Skąd taki pomysł?

Napisano 08 styczeń 2018 - 04:04

WrZASKUUU
WrZASKUUU
  • Gracz
  • 12 postów

Takie samo jak z gta3weap czyli "Ignoruj" przy instalacji

Ten plik nie może powodować crashy. Skąd taki pomysł?

Hmmm, pomysł stąd, że GTA na wersji 0.3.7 działało, w trakcie instalacji 0.3.8 wyskakują mi wszystkie 3 błędy, wbijam na server i crashuje. Chcę powiedzieć, że GTA mam ze steama i jest lekko pomodowane, pomocy :D?

Użytkownik WrZASKUUU edytował ten post 08 styczeń 2018 - 04:05

Napisano 08 styczeń 2018 - 04:06

YoungG
YoungG
  • Administrator
  • 729 postów

Hmmm, pomysł stąd, że GTA na wersji 0.3.7 działało, w trakcie instalacji 0.3.8 wyskakują mi wszystkie 3 błędy, wbijam na server i crashuje. Chcę powiedzieć, że GTA mam ze steama i jest lekko pomodowane, pomocy :D?

Jeżeli chodzi o błędy przy instalacji samp to dlatego, że prawdopodobnie zainstalowałeś na istniejącą wersje. Nie jest to istotne, wystarczy kliknąć "ignoruj". Jeżeli chodzi o GTA to aktualnie wiele modyfikacji może uniemożliwiać wejście, polecam sprawdzić na czystym i ewentualnie dorzucać modyfikacje. Co do GTA ze steama to wiem, że potrafi płatać różne figle na każdym SA-MP. :P 

Napisano 08 styczeń 2018 - 04:41

Since17
Since17

2115

• Gracz
  • 386 postów

Pozdrawiam cieplutko, posiadacz pierwszego unikalnego skina!

Użytkownik JuliuszCezar edytował ten post 08 styczeń 2018 - 04:41

Napisano 08 styczeń 2018 - 04:46

Castle
Castle

Wybrałem lepszą drogę.

• Moderator
  • 660 postów

Pozdrawiam cieplutko, posiadacz pierwszego unikalnego skina!

No a kto bogatemu zabroni :D

Nie no, aktualizacja pierwsza klasa - oby tak dalej  :*

Napisano 08 styczeń 2018 - 08:03

JaccuX3
JaccuX3

Nikczemnik

• Gracz
  • 393 postów

Mam tu błąd który nie został wypisany a nie wiem o co z nim chodzi :/

2j2vw3s.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 graczy, 2 gości, 0 ukrytych