Skocz do zawartości151 online   IP: samp.ls-stories.pl

 • 0. Jeśli masz SA:MP 0.3.7, odinstaluj tę wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
 • 1. Pobierz instalator SA:MP 0.3-DL klikając na ikonę po lewej
 • 2. Zainstaluj pobrany instalator
 • 3. Wejdź na IP: samp.ls-stories.pl - miłej gry!
 • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Zacznij grę na największym i najbardziej rozbudowanym serwerze RolePlay SA-MP! Załóż konto TUTAJ a następnie stwórz własną postać do gry w profilu! Do gry wejdziesz wpisując IP: ls-stories.pl. Do dzieła!

#45 Aktualizacja techniczna oraz bezpieczeństwa - chroń swoje konto!


 • Zamknięty Temat jest zamknięty

#1

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:45

bluur
bluur

  It happnd in Flatbush

 • Główny Administrator
 • 1813 postów

Wstęp

 

Na ls-stories nie zdarzają się włamania i tym podobne sytuacje, jednak w trosce o wasze konta została wprowadzona dodatkowa autoryzacja postaci podczas logowania w grze. Służy to jako dodatkowe zabezpieczenie konta. Można to nazywać różnie, 2FA, PIN. Efekt jest taki sam. Funkcja jest opcjonalna i jeśli nie potrzebujesz z tego korzystać, pomiń tę opcję, jednak znany jest wszystkim frazeologizm "przezorny zawsze ubezpieczony" dlatego zalecamy skorzystanie by ominąć potencjalne zagrożenia i uchronić swoje postacie.

Ochrona swojego konta to jedna z rzeczy, na jakie nie każdy zwraca uwagę, dopóki nie jest za późno.

 

 

Czym jest dodatkowe uwierzytelnienie?

 

Jest to 4 do 6-cyfrowy kod, który jest dopełnieniem pełnego procesu logowania się na wybraną postać na ls-stories.

 

 

Jak to aktywować?

 

Niektórzy zauważyli, że od paru dni w ustawieniach konta forumowego widnieje nowa opcja o nazwie Dodatkowa autoryzacja, jednak nic podobnego się tam nie pokazywało. Ekipa otrzymała tę opcję kilka dni wcześniej dla testów, teraz została odkryta dla wszystkich.

 

 

1. Wchodzimy w ustawienia konta forumowego tutaj i wybieramy przycisk obok szyldu "Dodatkowa autoryzacja".

ajVmBZL.png

 

 

 

2. Podajemy nasz kod skladający się z 4, 5 lub 6 cyfr i powtarzamy go w kolejnym okienku i zatwierdzamy

Kzntf8a.png

Kod służący za przykład

 

 

3. Logujemy się do gry lub wylogowujemy z aktualnej postaci, po wpisaniu hasła będziemy poproszeni o nadany kod PIN.

5OHzHYT.png

Okienko przyjmuje tylko właściwy kod, w rezultacie nieudanej próby zostaniemy rozłączeni z serwerem gry.

 

 

Pytania i odpowiedzi

 

Dlaczego PIN a nie losowo generowany kod ze smartfona?

 

Długo nad tym myśleliśmy, ostatecznie została podjęta decyzja, że nie będziemy wdrażać podwójnego uwierzytelnienia, które przypisujecie do swoich smartfonów. Rodzi to wiele problemów i kłopotów, których nikt nie potrzebuje a Wy musicie mieć zawsze dostęp do swojego konta i postaci. Nie chcemy Was powiązywać z usługami zewnętrznymi. Dajmy na to, że ktoś zapomni hasła do aplikacji uwierzytelniającej, zmieni numer telefonu, zmieni telefon, czy cokolwiek. Nie chcemy zabierać Wam dostępu do gry na jakiś czas lub wymuszać na Was zabawę w przypominanie sobie haseł dostępowych do aplikacji zewnętrznej, dzięki którym dopiero zalogujecie się do gry. Jesteśmy tutaj na ls-stories i wszystko wiążemy w tym spektrum.

 

Dlaczego kod wpisujemy za każdym razem w grze?

 

W innym przypadku przypisanie PIN działałoby na zasadzie IP oraz identyfikatora instalacji SA:MP, jednak nie jest to w 100% dobre, gdyż identyfikatory się powtarzają. Adres IP kiedy jesteście na publicznej sieci hotelowej/szkolnej czy dzielicie kompa z bratem/siostrą, grającymi na ls-stories (co się zdarza z naszych obserwacji) i nie chcecie aby wchodzili na wasze konto, również nie jest dobrym pomysłem. Dlatego postanowiliśmy, że kod pin należy wpisywać przy każdym logowaniu. Możecie sądzić, że to dziwne. Rly? Uwierzcie, że po kilku zalogowaniach będziecie na maxa przyzwyczajeni do tego - powie to teraz każdy członek ekipy. Ja osobiście już zapomniałem o tym, że muszę wpisać PIN i robię to automatycznie, a nie zajmuje to dłużej jak sekundę.

 

 

Jest to wymagane?

 

Nie jest, nie musisz z tego korzystać jeśli nie potrzebujesz, jednak zalecamy wyposażenie konta w tę opcję. Kod PIN jest tylko wymogiem dla członków ekipy.

 

Jak zresetować lub wyłączyć PIN?

 

 • Poprzez podanie aktualnego kodu PIN w okienku 
 • Poprzez wybranie opcji resetu za pomocą e-mail - zostanie wysłana wiadomość jaką należy potwierdzić by zresetować kod PIN

 

PIN jest bezpieczny?

 

Kod PIN do gry został zabezpieczony kryptograficznie poprzez SHA-256 oraz dodatkowo przez ciąg zaburzający - to wszystko, w dokładnym znaczeniu jak przy hasłach, powoduje skuteczną ochronę przed próbą odgadnięcia hasła przez atakującego. Oczywiście zanim ktoś by się wziął za PIN, musi wpierw znać hasło. Jesteście teraz jeszcze bardziej bezpieczni. Baza danych oraz wszystkie elementy naszej infrastruktury, oprogramowania, są ściśle chronione i zabezpieczone by nikt niepożądany nie otrzymał dostępu. Niedługo też kod zostanie dodany przy logowaniu na forum.

 

 

 

 

 

Aktualizacja AntyCheata, duże optymalizacje kodu i inne

 

1. Ostatnie dwa miesiące to przede wszystkim ogrom pracy przy optymalizacji kodu serwera gry dzień w dzień, maszyny dedykowanej i spore poprawki naszego Anty Cheata. Ostatnio wykonana została zapowiedziana przerwa techniczna, o której zostaliście powiadomieni w tym temacie, dorzucona została spora ilość RAMu, gdyż wzrosło jego zapotrzebowanie. Zostało wzmocnione także nasze łącze i filtry Anty-DDoS, ponieważ stosunkowo raz, do nawet dwóch razy na tydzień otrzymujemy raz mniejsze a raz większe ataki, jednak cały serwis pięknie się przed wszystkim broni a Wy możecie grać w spokoju!

 

2. Zostały całkowicie zablokowane jedne z najbardziej efektywnych cheatów, gdzie czasami cheaterom udawało się ominąć nasze filtry in-game i próbowali robić jakieś głupotki. Naszym priorytetem jest Wasz spokój w grze i całkowita stabilność. Zawsze o to będziemy dbać a Wasz feedback jest przy tym nieoceniony!

 

3. Ostatnio kilka osób napisało, że po wjeździe w okolice I-wood mają krótką przycinkę. Obiekty, pickupy, skiny customowe nie mają na to żadnego wpływu, gdyż wszystko na lss jest dynamicznie ładowane i w zależności od pingu i wielu innych, zestrojone specjalnie pod każdego gracza indywidualnie by jak najmniej reagowało to na jego klienta. Zostało temu poświęcone sporo czasu na początku 2019 roku i działa tak jak powinno. Jest zbyt dużo pojazdów na Idlewood i wyłącznie to może być powodem. Jeśli ktoś ma trochę słabszy komputer to zwyczajnie może to odczuć, jak nagle spora ilość pojazdów zostanie mu zestreamowana. Wyobraźcie sobie, że na Idlewood czasami stoi około 80 pojazdów. Zaczynamy z tym walkę, wprowadziliśmy narzędzie, które będzie automatycznie odspawnowywało nieużywane powyżej trzech godzin pojazdy wyłącznie na dzielnicy Idlewood. Bez obaw, pojazdy będą odspawnowywane przez system wraz z zapisaną ostatnią pozycją także można je przywrócić w to samo miejsce w mgnieniu oka! Powtarzamy - odnosi się to wyłącznie dzielnicy Idlewood, która jest najbardziej zatłoczonym miejscem na ls-stories.

 

4. Prośba: Stuningowany został na każdą możliwą stronę nasz serwer pocztowy i działa teraz wybitnie, z pewnością roześlemy maile informujące o tym temacie, jeśli dotrze takowy do Ciebie i akurat trafi do skrzynki SPAM - prosimy o kliknięcie "To nie jest SPAM". Chcemy na nowo zweryfikować się u providerów skrzynek pocztowych by akceptowali nasze e-maile. Dlaczego to takie ważne? Zwyczajnie, ls-stories to nie jest bot do spamowania i chcemy by wiadomości trafiały tam gdzie trzeba, a Wy kiedy będziecie chcieli zresetować hasło lub PIN, otrzymacie wiadomość do skrzynki Odebrane.

 

 

 

 

i.. krótko ode mnie w sprawach bezpieczeństwa

Jako, że odpowiadam tutaj za wszelkie sprawy techniczne i również dbam o Wasze bezpieczeństwo, chciałbym przekazać kilka dodatkowych słów. Oczywiście to od Was zależy, czy chcecie aby Wasze konta były maksymalnie chronione.
 

 1. Zadbaj o swoje konto e-mail, gdyż jest to najważniejsza rzecz na Twoim koncie globalnym ls-stories. Polecamy korzystanie z ultra-chronionych i bezpiecznych skrzynek takich jak np. gmail.com  Polskie serwisy pocztowe nie zawsze działają i niezbyt dobrze się bronią przed spamem, często bywają na nich różnorakie problemy związane z bezpieczeństwem dlatego zalecamy przesiadkę na gmail lub podobne.
 2. Hasło na ls-stories powinno być inne niż na pozostałych serwerach. Jeśli są one prowadzone nieprofesjonalnie, jest szansa na to, że ktoś pozna Twoje hasło a jeśli wykorzystałeś je na ls-stories, to sytuacja jest prosta i niekoniecznie dobra dla Ciebie. Rzecz jasna teraz ochroni Cię jeszcze dodatkowe uwierzytelnienie.
 3. Używaj oprogramowania anti-malware oraz często skanuj komputer programami typu AdwCleaner gdyż w dobie dzisiejszego internetu łatwo zarazić czymś niepotrzebnym swoje urządzenie.
 4. Ustaw kod PIN i loguj się do gry za jego pomocą!

 

 

Aktualizacja jest już live, zapraszamy do korzystania!

 

P.S. dziękujemy za wzięcie udziału w ostatniej ankiecie ogólnej, w której

wzięło udział ponad 200 osób w ciągu kilku godzin! Jesteście niesamowici!

Miłej gry,

ekipa ls-stories   :blush:

 

Sprawdź ostatnie aktualizacje:
#44 Nowa twarz miasta - aktualizacja gry: ls-stories 3.5.3

#43 Szmugler - aktualizacja gry: ls-stories 3.5.2#2

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:49

Since17
Since17

  caprisun i fit adidas

 • GameMaster
 • 810 postów

Polecam.#3

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:50

Nara
Nara

  Too Good To Be Bad


 • Zbanowany
 • 749 postów

spoko opcja z tym Pinem#4

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:50

Breno
Breno

  kolemanuwa

 • Gracz
 • 617 postów

nareszcie, postulowałem to już jakiś czas temu.#5

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:54

Uparty
Uparty
 • Gracz
 • 220 postów

Piknie dziękujemy za waszą służbę. :3#6

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:55

Oscarrot
Oscarrot

  Potężny ścigant

 • Gracz
 • 130 postów
Gicior

#7

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:59

Cenarius
Cenarius

  Poetic Justice

 • Gracz
 • 329 postów

Teraz moje postacie z majątkiem będą czuły się bezpiecznie, przynajmniej ooc. #8

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:08

Broom
Broom

  Pisklak

 • Gracz
 • 184 postów

Nice!#9

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:12

Burmistrz Los Santos
Burmistrz Los Santos

  ls-stories.pl

 • Burmistrz
 • 105 postów

Ja i tak nie wychodze nigdy z gry dlatego nikt nawet nie będzie próbował. Wyrzuci go system  :imp:#10

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:12

Pawloo
Pawloo

  Mr. Anderson, welcome back. We missed you

 • Gracz
 • 171 postów

Ochrona swojego konta to jedna z rzeczy, na jakie nie każdy zwraca uwagę, dopóki nie jest za późno.

Niestety prawdziwe, później szkoda naszych nerwów na odzyskiwanie tego wszystkiego.#11

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:17

bluur
bluur

  It happnd in Flatbush

 • Główny Administrator
 • 1813 postów

70 zabezpieczonych przez 2FA kont w ciągu pół godziny, tak trzymać  :glasses:#12

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:23

Avent
Avent
 • Gracz
 • 309 postów

kocur#13

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:48

Daxo
Daxo
 • Gracz
 • 309 postów

gitarka
Copyright © 2019 ls-stories.pl | Community Powered by IPS Inc.

ls-stories.pl and the contents herein, are not affiliated with Rockstar Games, Rockstar North or Take-Two Interactive Software Inc.