Skocz do zawartości33 online   IP: samp.ls-stories.pl

 • 0. Jeśli masz SA:MP 0.3.7, odinstaluj tę wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
 • 1. Pobierz instalator SA:MP 0.3-DL klikając na ikonę po lewej
 • 2. Zainstaluj pobrany instalator
 • 3. Wejdź na IP: samp.ls-stories.pl - miłej gry!
 • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Zacznij grę na największym i najbardziej rozbudowanym serwerze RolePlay SA-MP! Załóż konto TUTAJ a następnie stwórz własną postać do gry w profilu! Do gry wejdziesz wpisując IP: ls-stories.pl. Do dzieła!

#40 Nowe standardy i schematy, zmieniona polityka ls-stories


 • Zamknięty Temat jest zamknięty

#1

Napisano 11 luty 2019 - 23:29

bluur
bluur

  It happnd in Flatbush

 • Główny Administrator
 • 1813 postów

 

 

 

 Nowe standardy i schematy, zmieniona polityka ls-stories 

 

Głównym założeniem aktualizacji, która zostaje wprowadzona w życie projektu jest wprowadzenie większej ilości luzu oraz możliwości rozwijania swoich kreatywnych pomysłów zostając jednocześnie przy wysokim poziomie rozgrywki oraz wielu miejscach, gdzie można rozegrać ciekawe akcje bez ograniczeń. Chcielibyśmy postawić na zabawę oraz relaks i przyjemność podczas rozgrywki bez wymuszania na graczu przebywania dużej ilości godzin w grze aby jego postać mogła poruszać się najtańszym pojazdem. Chcielibyśmy jednocześnie przypomnieć, iż projekt nadal posiada swoje zasady, których należy się trzymać. Zmiany mają za zadanie jeszcze bardziej uprzyjemnić rozgrywkę ale nie doprowadzić jej do tego stopnia aby część graczy czuła się pokrzywdzona i nie mogła w spokoju prowadzić rozgrywki. Uważamy, że w tym momencie tworzenie zróżnicowanej gospodarki opartej na statystykach i realnym świecie nie ma sensu. Rozbijamy bank i realizujemy nowe cele, dzięki którym każdy gracz będzie mógł czerpać z rozgrywki przyjemność, a uśmiercenie postaci i założenie kolejnej nie będzie tak wielkim ciosem i wspominaniem wielu poświęconych na nią godzin. Nowy system rozgrywki będzie bazował głównie na tym aby pieniędzy w obiegu było więcej, przez co każdy z graczy nie będzie musiał próbować oraz kombinować różnego typu akcji, które doprowadzają między innymi na przykład do znijaczenia jego postaci. Współczesne standardy rozgrywki Role Play uległy zmianie w związku z czym edytujemy oraz modyfikujemy pierwotne schematy.

 

 Organizacje przestępcze 

 

 • Zostaje powołany nowy opiekun organizacji przestępczych

Założeniem zmian w organizacjach przestępczych będzie nadal utrzymanie półświatka o wysokim poziomie, który jest ułożony i jednocześnie bezproblemowy. Chcielibyśmy aby organizacje przestępcze potrafiły w dalszym ciągu odgrywać wiele kreatywnych akcji, które są wynagradzane wirtualnymi pieniędzmi w rozgrywce w przypadku Robbery Project, z którego maksymalna pula do zdobycia zwiększa się z $12.000 do $18.000. Gracze, którzy poświęcają czas na rozegranie bardzo ciekawej akcji, następnie obróbkę zdjęć i charakteryzacje tematu zasługują na odpowiednie wynagrodzenie. Projekty zarobkowe, które są nazywane potocznie Cash Factory pozostają bez zmian i w dalszym ciągu umożliwiają zakładanie fabryk, dzięki którym można otrzymać przedmioty. Zasady rozgrywki w organizacjach przestępczych ulegną wielu zmianom, dzięki czemu nawet nowa ekipa na serwerze będzie w stanie spróbować swoich sił i pokazać opiekunowi, że ich rozgrywka jest na prawdę na wysokim poziomie.

 

 • Nowy system zakładania organizacji przestępczych - aplikacje

W związku z sugestiami stworzyliśmy nowy system aplikowania na organizacje przestępcze, dzięki czemu nikt nie będzie mógł się czuć pokrzywdzony. Dział aplikacji na organizacje przestępcze nie będzie moderowany, a co za tym idzie każda ekipa przybywająca na serwer ma możliwość ukazania swojej wizytówki graczom oraz opiekunowi. Sam temat może zostać odrzucony oraz zamknięty tylko w przypadku, gdy postacie są znijaczone, bądź aplikacja nie stosuje się do wytycznych zawartych w regulaminie. Pierwsza weryfikacja aplikacji będzie należała do graczy, a sam zalążek organizacji będzie mógł przez nieokreślony czas prowadzić rozgrywkę na aplikacji. Z aktywnych tematów opiekun organizacji będzie podejmował decyzję dopiero w momencie przyjęcia organizacji organizacji przestępczej, bądź odrzucenia w przypadku złamania regulaminu. W innym przypadku aktywne tematy pozostaną nieruszone jeśli ekipa będzie prowadziła rozgrywkę. W związku z tym gdy pierwsza decyzja nie należy do opiekuna organizacji przestępczych aplikująca ekipa może ukazać swoją rozgrywkę graczom oraz opiekunowi w dobrym świetle mimo np. wcześniejszych przekonań powyższych.

 

 

Regulamin ,,Aplikacji''

 

 1. Postacie muszą być nowe, nie dotyczy to przypadku gdy organizacja ma zostać kontynuacją.
 2. Temat musi być schludny, przejrzysty oraz klarowny.
 3. Organizacja będąca w procesie aplikowania ma obowiązek regularnie prezentować rozwój, dokumentując to screenami z rozgrywki  wraz chatem.
 4. Jednostka reprezentująca (lider), ma obowiązek prezentować sobą godny poziom; wszelakie toksyczne przejawy, odpowiedzi na zaczepki oraz prowokacje czy wulgarne zachowanie mogą doprowadzić do zamknięcia tematu.
 5. Temat, który jest nieaktywny przez 2 tygodnie pod względem dokumentowania rozgrywki może zostać usunięty.
 6. Przez pierwsze dwa tygodnie aplikacja ma za zadanie kreować organizację od zera, w związku z czym nie może próbować w ciągu kilku dni zawładnąć miastem.
 7. W przypadku kontynuacji organizacji również dotyczy punkt 6, narzuca się kreowanie odbudowania organizacji zaczynając od drobniejszych przestępstw.
 8. W przypadku braku akceptacji aplikacja po 2 tygodniach ma prawo wykonać pierwsze ataki z uzasadnionym powodem.

 

 • Nowy system składania zażaleń oraz skarg na organizacje przestępcze

Prywatne wiadomości oraz rozpatrywanie wielu problemów wewnątrz mogą prowadzić do wielu pomówień oraz plotek. W związku z tym wszelkie problemy z przeciwną organizacją przestępczą czy jakiekolwiek zastrzeżenia będą musiały być wystawiane na wgląd publiczny, dzięki czemu opiekun będzie miał uargumentowaną decyzję wystawioną dla wszystkich chętnych graczy ją ujrzeć. 

 

Dział skarg dla organizacji przestępczych: !KLIK!

 

 • Przestępstwa czyli rozgrywka In Character na forum

Chcielibyśmy aby rozgrywka toczyła się głównie w grze, w związku z czym wycofujemy obowiązek opisywania przestępstw w odpowiednim dziale na forum. Nie jest to obowiązek aczkolwiek zachęcamy przy większych zorganizowanych akcjach do interakcji z Los Santos Police Department, dzięki czemu może to urozmaicić rozgrywkę obu stronom.

 

 • Zmiany w regulaminie organizacji przestępczych

Postanowiliśmy wprowadzić drobne zmiany, które nadal będą w pewnym stopniu utrzymywały półświatek w porządku, aczkolwiek pozbędziemy się bezwzględnych ograniczeń w stosunku do akcji In Character. W niektórych podpunktach zezwalamy na jego egzekwowanie gdy druga strona nie ma nic przeciwko wykonaniu akcji lub posiada się jasny oraz klarowny powód do wykonania danej akcji.

 

Link do regulaminu: !KLIK!

 

 

 Lepsze czasy i łatwiejszy pieniądz

 

Odnosząc się do pierwszego akapitu tekstu w tej publikacji chcielibyśmy aby rozgrywka sprawiała przyjemność, a jej głównym celem nie było zdobywanie wirtualnych pieniędzy oraz statystyk postaci. Zmiany prowadzą do tego aby zdobywanie majątku było jeszcze łatwiejsze, a utrata postaci nie była w dużym stopniu bolesna. Dzięki temu każdy z Was nie będzie martwił się o śmierć postaci, a w jej przypadku będzie mógł zaplanować nowy kreatywny charakter bez myślenia o trudnym zdobyciu finansów na zrealizowanie celu.

 

214362.png

 

 

Zmiany w zarobkach dla wszystkich:

 

Wypłata dla organizacji porządkowych: 1600$

Wypłata dla ludzi pracujących w biznesach: 800$

Zasiłek nadawany przez system co godzinę rozgrywki: 200$

Możliwość zarobku z pracy dorywczej: 700$

Ilość dostępnych slotów dla Twojej postaci: 2 sloty (3 sloty - konto premium)

=> Uwaga, od jutra twoje grupy będą wciąż dostępne na forum jednak w grze zostaną załadowane tylko 2 [lub 3] zamiast 3 [lub 4]. Dajemy wam więc szansę na decyzję jaką grupę opuścić.

 

Dodatkowo na cornerach gangów będą akceptowane nowe, wysokie ceny

 

Chcielibyśmy aby postacie gangsterów mogły utrzymać się z pierwotnego i powszechnie znanego sposobu zarobku w tego typu organizacji przestępczej. W związku z tym postanowiliśmy zwiększyć zarobek z cornerów. Boty będą przyjmowały towar po większych stawkach, a co za tym idzie postać grająca w gangu nie będzie zmuszona do kombinowania złożonego z łamania regulaminu aby zarobić na podstawowe rzeczy zapewniające byt postaci w półświatku.

 

Nazwa narkotyku: stara cena / nowa cena

 

Opium: 101 / 170

Heroina: 170 / 260

Kokaina: 137 / 240

Meta: 154 / 220

LSD: 96 / 180

Amfetamina: 82 / 170

Ecstazy: 112 / 215

Marihuana: 38 / 70

 

[/ramka]

 

 

POCHODNE NARKOTYKÓW ORAZ ICH DZIAŁANIE

 

 

 

 

 Wpływy dla zgrupowań przestępczych 

 

e0JSrtf.png

 

Każdy członek organizacji przestępczej raz dziennie będzie mógł zebrać wpływy całej rodziny/zespołu indywidualnie dla siebie.

 • Należy grać w ciągu dnia przez jakiś czas na "duty" (czyli kropki/barwy pod nickiem) lub w formie incognito, wyłącznie po to aby system wyłapał niektóre zależności. Jest to zazwyczaj około pół godziny. Raz dziennie otrzymasz $400 do portfela (liderzy $500, osoby pod liderem (max 3) z uprawnieniem +A otrzymają $440). Prosimy to traktować po swojemu, niech wasze postacie same wiedzą za co dostają tą gotówkę, czy to jakieś paserstwo, sprzedaż nielegalnych przedmiotów w internecie, nie narzucamy nic od nas. Bądźcie kreatywni.

 

 

 Broń dla cywili 

 

Oflagowane bronie, które były dostępne tylko i wyłącznie dla organizacji przestępczych oraz porządkowych zostaną zlikwidowane. Każdy gracz będzie posiadał dostęp do broni i będzie mógł jej użyć w przypadku obrony swojej postaci, bądź mając uzasadniony powód. Oczywiście zakazuje się tworzenia grup cywilnych, których zadaniem jest atakowanie organizacji przestępczych. Zezwalamy na pojedyncze akcje z przeciwnikiem, które nie dotyczą jego terenu. Twoja postać może użyć broni, aczkolwiek w niektórych przypadkach może odczuć tego poważne konsekwencje zwłaszcza przy interakcji z pełnoprawną organizacją przestępczą lub porządkową.

 

 

 Prowadzenie pojazdów oraz ucieczka przed LSPD

 

Egzekwowany w dużym stopniu regulamin odnośnie prowadzenia pojazdów zostaje w tym momencie zmodyfikowany. W przypadku zwyczajnej jazdy w dalszym ciągu zakazuje się celowego skracania drogi podczas zwykłej swobodnej jazdy czy latania po krawężnikach niczym w filmach akcji. Wychodzimy z inicjatywą i zezwalamy na delikatny najazd na krawężnik gdyż rozumiemy, że nie każdy gracz w grze musi posiadać idealne umiejętności prowadzenia pojazdów. W tej kwestii będziemy podchodzili z większym luzem, aczkolwiek w dalszym ciągu nie pozwalamy na celowe jeżdżenie po torach, wyskoki niczym na serwerach freeroam czy bezsensowne zabawy. Ucieczki przed policyjnymi radiowozami nie muszą mieć powodu, jednak nagminne prowokowanie, które zamienia się w uprzykrzanie rozgrywki ludziom będącym we frakcji będzie odpowiednio karane blokadą postaci.

 

 Branża rozrywkowa oraz wypłaty

 

Chcielibyśmy zmotywować osoby, które mają zajawkę do rozgrywki w branży rozrywkowej do tworzenia wielu kreatywnych filmów, piosenek czy przede wszystkim eventów w grze na przykład w postaci koncertów. Wypłaty ulegną zmianie i zostaną odpowiednio powiększone, a największe bonusy w postaci pieniędzy gracz odgrywający gwiazdę będzie mógł otrzymać poprzez realizacje wydarzenia w świecie In Character.

 

 

 

 A już dziś.. Impreza w Malibu Club!

 

Dnia 12.02.2019 o godzinie 21:00 odbędzie się impreza w Malibu Club, który jest otwartym interiorem w worldzie zerowym. Podczas tego eventu odbędzie się również wiele konkursów, podczas których gracz będzie miał możliwość zdobycia pojazdu czy unikatowego przedmiotu. Impreza w Malibu Club otwiera epizod The Forelli Crime Family. Po tym wydarzeniu pojawią się pierwsze zlecenia ze strony organizatora #uniwersum_lss, dzięki czemu organizacje przestępcze czy pośredni gracze będą mogli uczestniczyć w życiu fikcyjnej organizacji. Zapewniamy, że klimat będzie niesamowity!

 

 

unknown.png

 

Malibu Club - charakterystyczny klub nocny wywodzący się z Vice City. Obecnie prezentujący swój urok również w Los Santos, zachowując przy tym identyczny klimat i wzorce. Jego zewnętrzny wygląd nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych lokali, natomiast wnętrze czy też sposób prowadzenia organizowania imprez jest kluczowym punktem dla którego przychodzą tu ludzie. Odbiega kreacją od dzisiejszych pożądań i gustów społeczeństwa; wielu wciąż zadaje sobie pytania p.t. “jak to się stało, że dalej to funkcjonuje?”. To właśnie Malibu, miejsce, które ma w sobie to coś. Kontrowersyjny wystrój, muzyka z lat 80-90’, specyficzni goście, podejrzana ochrona, tajemniczy kelner czy chociażby mężczyzna ubrany w garnitur, który ukradkiem przeszywa Cię zimnym spojrzeniem ze swojego biura. Ciary na plecach i dobra zabawa - to właśnie motto “alkoholowego” klubu. Parę miesięcy temu w ów okolicach pojawiło się parę nieznajomych nikomu twarzy. Większość osób nie przywiązywała ku temu uwagi, aczkolwiek ciekawska część postanowiła przyjrzeć się sprawie nieco bliżej. Na jaw wyszły nowe fakty mówiące o tym, że do Santos mogło przybyć kilku członków rodziny mafijnej wywodzącej się z Vice City. Wbrew pozorom mało kto w to wierzył, lecz nuta wątpliwości ciągnęła się za każdym kogo zainteresował ten temat. Mimo wszystko sam klub nie sprawiał podejrzeń a pokerowe twarze w dalszym ciągu mogły spokojnie wykonywać swoje zadanie. Nie masz o co się martwić, naprawdę. Kiedyś tylko poszła plotka, że mocno upity x koleś wymówił słowo “Forelli” podczas jednej z imprez a następnie wyleciał. Raz na dobre; podobno w okolicy firmy już go nie widać, ani nigdzie indziej.

 

x0wgjTR.jpg

 

 

Życzymy miłej gry!  :innocent: 


bluur, 12 luty 2019 - 00:41
W panelach grup i karcie postaci zauważycie wartość wypłaty ze starego systemu. Nie ma się czego obawiać, nowe wypłaty ustawiają się kilka sekund przed ich rozdaniem w grze także od Waszych najbliższych wypłat grup (np dzis) będzie już prawidłowa wartość.#2

Napisano 11 luty 2019 - 23:35

Targon
Targon
 • Gracz
 • 347 postów

pierwszy#3

Napisano 11 luty 2019 - 23:36

Kieru
Kieru

  ŻYJ TAK ŻEBY INNI NIE CHCIELI BYĆ TOBĄ

 • Gracz
 • 231 postów

2 sloty na /g?
Moim zdaniem trochę słabo,
aczkolwiek sama aktualizacja na plus.


Użytkownik Kieru edytował ten post 17 luty 2019 - 15:19


#4

Napisano 11 luty 2019 - 23:38

Matisz
Matisz

  Weteran LS Stories

 • Gracz
 • 1035 postów
Spoko sprawa.

Użytkownik Matisz edytował ten post 12 luty 2019 - 00:05


#5

Napisano 11 luty 2019 - 23:39

Koczan
Koczan

  G I O R G I O _ U L A N I

 • Gracz
 • 927 postów

Fajna aktualizancja, serwer może na tym zyskać.#6

Napisano 11 luty 2019 - 23:39

TibijskiPaladyn
TibijskiPaladyn

  Alfa i Omega

 • Gracz
 • 263 postów

Za pare dni kupuje sultana#7

Napisano 11 luty 2019 - 23:46

Wisnia
Wisnia

  Jest dobrze

 • Gracz
 • 55 postów

Ciekawe #8

Napisano 11 luty 2019 - 23:46

CFV
CFV

 • Zbanowany
 • 295 postów

szanuje te zarobki i zmniejszenie slotów#9

Napisano 11 luty 2019 - 23:47

Nara
Nara

  Too Good To Be Bad


 • Zbanowany
 • 749 postów

zmniejszenie slotów mi niezbyt siada, ale zobaczymy jak to będzie.#10

Napisano 11 luty 2019 - 23:50

cLix
cLix

  🔱☮WEED☮🔱

 • Gracz
 • 429 postów

Według mnie 2 sloty na /g za mało.

 

Pomysł na to.

 

Wypłata dla ludzi pracujących w biznesach: 800$ 

 

- zmienić płacę na 600$ przy czym dodać 3 slot grupy (co da 1,30h dziennie na serwerze a nie 1h + więcej kasy o 200$)#11

Napisano 11 luty 2019 - 23:54

Shelby67
Shelby67

  White Trash

 • Gracz
 • 151 postów

Bardzo dobra zmiana. Farmienie hajsu na polskich RP to przekleństwo, które zbyt często ogranicza grę IC.#12

Napisano 12 luty 2019 - 00:10

MuzykiSzafa
MuzykiSzafa

  i szafa stuffa

 • Gracz
 • 561 postów

Dobra zmiana jeśli chodzi o e-hajs i młodego jako opiekuna#13

Napisano 12 luty 2019 - 00:10

WPADS
WPADS

  Syberia

 • Gracz
 • 520 postów

zmniejszenie slotów mi niezbyt siada, ale zobaczymy jak to będzie.

daj palec to rękę będą chcieli 
Copyright © 2019 ls-stories.pl | Community Powered by IPS Inc.

ls-stories.pl and the contents herein, are not affiliated with Rockstar Games, Rockstar North or Take-Two Interactive Software Inc.