Skocz do zawartości

77 online

• 0. Jeśli masz już SAMP 0.3.7, odinstaluj aktualną wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
  • 1. Pobierz instalator klikając na ikonę po lewej stronie
  • 2. Zainstaluj pobrany instalator
  • 3. Wejdź na IP: ls-stories.pl - miłej gry!
  • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Witaj na forum ls-stories! Aby zacząć grę musisz założyć konto TUTAJ
a następnie stworzyć własną postać do gry w profilu!
Do gry wejdziesz wpisując IP: samp.ls-stories.pl. Do dzieła!

La Mara Salvatrucha XIII

Gang

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

Napisano 10 styczeń 2019 - 17:48

Vexuu
Vexuu

#MuremZaJurkiem

• Support
  • 84 postów

eIZBFRf.png

Mara Salvatrucha (MS) - Między latami osiemdziesiątymi, a dziewięćdziesiątymi nastała wojna domowa w Salwadorze, pomiędzy rządem, a lewicą i chłopskimi rebeliantami, w wysokim stopniu zmieniła wygląd państwa i świadomość Salwadorczyków. W tamtym okresie nastały masowe emigracje do Stanów Zjednoczonych przez Meksykańskie granice. Zmęczony i dotknięty okropnymi, brutalnymi doświadczeniami ludzie mieli nadzieję trafić na spokojne życie. Ludność na terenie USA była prześladowana przez czarnoskóre gangi, skąd zrodziła się w nich wyjątkowa nienawiść do tej skóry. W trosce o własne bezpieczeństwo oraz swoich bliskich uformowała się grupa, nazywana Mara Salvatrucha Stones. Wkrótce wdali się w konflikt z gangiem Calle 18' (Mara 18), krwawa wojna pokazała siłę MS-Stones (zginęło podczas niej bardzo dużo osób, sami Salwadorczycy używali bardzo brutalnych metod do eliminacji przeciwnika, to co zobaczyli w Salwadorze, rozgrywali na ulicach Los Angeles, często podkreślane jako zachowanie podobne do tego "zwierzęcego". Krwawa wojna między gangami przyniosła wiele ofiar, a także niepokoiła interesy Meksykańskiej Mafii (La eMe), czego skutkiem było podjęcie się negocjacji. Zaprzestano wielkiej wojny, w zamian Mara Salvatrucha Stones, oficjalnie przeszła pod szyld trzynastki, czego skutkiem był dostęp do narkotyków i broni, od tamtej pory również inaczej się zaczęli nazywać - Mara Salvatrucha XIII. Gang rósł w siłę i odbijał się echem w mediach, zwracali uwagę władz. Członkowie swoje pozycje w organizacji podkreślali coraz to większymi, brutalnymi, spektakularnymi akcjami, zwłaszcza gdy władza próbowała rozbić gang, jednocześnie był to ich otwarty protest (strzelali do autobusów szkolnych, czy rozrzucali poćwiartowane zwłoki na ulicach). Tereny kontrolowane przez Salwadorczyków były istnym piekłem dla szarych mieszkańców, którzy bezkarnie grabieni, upokarzani bali się zgłosić to do władz. Siła gangu na ulicach Stanów Zjednoczonych chwilowo zaczęła maleć wraz ze wzrostem ekstradycji do ojczyzny, był to bilet w jedną stronę. Organizacja zaczęła budować się na ulicach Salwadoru, Hondurasu, Gwatemali czy Meksyku tworząc tam potężne korzenie. Obecnie walczą z niektórymi kartelami Meksykańskimi o wpływy z handlu w Meksyku, starają się utworzyć kanał dystrybucyjny między Stanami Zjednoczonymi, a Salwadorem. Głównymi rywalami w tej sprawie jest kartel Los ZetasMareros (Członkowie Mara Salvatrucha) starają się mocno podkreślać swoje przywiązanie do gangu, traktują Mara jak swoją matkę.

Etymologia

Istnieje spór co do znaczenia "Mara Salvatrucha", jedna teza głosi, że nazwa powstała od hiszp. Mara, co oznacza gang, oraz Salvatrucha, a słowo to pochodzi od partyzantów biorących udział w wojnie domowej na terenie Salwadoru. Stoners oznaczało, że członkowie lubią dać sobie w palnik, nie stronią od narkotyków. Znaczenie jest te nie prawdą, gdyż nigdy nie było partyzantki o takiej nazwie, „Salvatrucha” podchodzi od słowa „Salvatrucho”, który stanowił obraźliwe od „Salvadoreńo”, sami członkowie organizacji nazywali siebie wyrzutkami społecznymi. Istnieje także inna wersja, salvatrucha jest to połączenie dwóch słów, Salva – Salwadorczyk, Trucha – pstrąg, co w slangu oznacza „być czujnym”.

Mara Salvatrucha - Kultura znana jedynie osobom wewnątrz organizacji, stworzona została przez imigrantów z Ameryki Środkowej za cel miała ochronę tej mniejszości narodowej. Nadal jednak jest rozumiana w ten sposób, Mara jest traktowana jak matka, świętość. Marero traktują siebie jak bracia, kto zabije członka Mara, ten musi zostać zabity, jeżeli nie zabijesz sprawcy, musisz sprzątnąć dwóch ludzi z jego grupy. Członków można rozpoznać po tatuażach (MS-13) oraz gestach (Rogi diabła.) "Wszystko co służy Mara, jest jej" wchodząc, jedynym wyjściem jest śmierć. Brutalnością chcą udowodnić, że lepiej nie wchodzić im w drogę.

Trece (XIII, X3, 13) - Liczba trzynaście symbolizuje przynależność do Meksykańskiej Mafii (La eMe), która dostarczała członkom organizacji narkotyki i chroniła ich gdy Ci trafiali do więzienia. Litera "M" jest trzynastą liczbą alfabetu.

INICJACJA

„Trzynastkowanie” (JUMP IN)

Jeżeli młody pokaże, że nadaje się nosić imię Mara Salvatrucha, starzy żołnierze poddają świeżą krew próbie. Polegać ma ona na trzynastosekundowym, energicznym i przede wszystkim brutalnym biciu kandydata przez członków organizacji, nie może wtedy odpłynąć ani się bronić. Zależnie od prowadzącego inicjacje, może on specjalnie przedłużać liczenie, jeżeli młody mu jakoś podpadł. Czym dłużej jesteś bity, tym większe masz obrażenia, czasami nawet czas inicjacji przedłuża się dłużej niż minutę. Przetrwasz inicjacje, oznacza to, że jesteś godny stać się żołnierzem Mara Salvatrucha, krótko potem na ciele nowego członka tatuuje się „Rogi Diabła”(Devil Horns). Pamiętaj, co „Co pracuje dla Mara, jest jej”. Trzynastkowanie używane jest także jako rodzaj kary, jednak stosowana dosyć często jako pierwszy i ostatni środek wyciągania konsekwencji, później tracimy coś więcej, niż tylko krew.

TATUAŻE

El Corona - Dzielnica położona w południowej części South Central od prawie zawsze zamieszkiwana przez Latynosów, kiedyś także należała do starych setów Mara Salvatrucha. Możesz usłyszeć o tamtejszych dochodzących egzekucjach na osobach czarnoskórych, przejeżdżając możesz zauważyć jednostki z wieloma tatuażami, a na murach taggi "MS-13". Tamtejsi członkowie gangu traktują swoją dzielnice jako „święta ziemie” (w slangu „Santa Varrio”) Szarzy mieszkańcy wyglądają na zniszczonych, a Mareros swoją postawą oraz wyglądem odpowiadają, że nie warto tutaj podskakiwać, bo źle skończysz. Przechodząc obok czujesz ten nieznośny smród z śmietnika? Nie pytaj, idź dalej. Ciekawe co przyniesie noc, strzały, kolejne ofiary? Tego dowiesz się następnego dnia.

(Vexu) Cześć! - Każdy z naszych nowych członków już został wtajemniczony w działanie Mary, większa część z nas natomiast ma już doświadczenie z odgrywaniem postaci o tak specyficznym zachowaniu jakie posiadają członkowie MS13. Brakuje tej różnorodności na serwerze i mam nadzieje, że dacie nam szansę by pokazać co potrafimy. Dodajmy również to, że członkowie owej organizacji niczego tak bardzo nie cierpią jak ludzi ciemnoskórych mężczyzn. Co spowoduje urozmaicenie gry. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do współgrania. Jeśli nie miałeś styczności z taką organizacją to przyjdź, pograj - może wczujesz się w ten genialny klimat.

Szef - Witam graczy Ls Stories. Zostałem zaproszony do projektu MS-13, do moich ulubionych klimatów. Mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o grę w tych klimatach, sam byłem liderem tej organizacji. Mogę powiedzieć, że pomimo iż nasi gracze nie mają dużego doświadczenia w tych klimatach, to jednak mają zapał do gry, a on jest największym priorytetem. Mam pomysł na swoją postać której charakter jest trudny ale wprowadzi dużo niespodzianek dla świata IC naszej organizacji. Oczywiście jak już wspominałem, mam doświadczenie jeżeli chodzi o grę w tych klimatach i w liderce, spoglądając na swoją poprzednią grę, wiem jakich błędów nie popełniać. Jeżeli chodzi o mój punkt widzenia to w organizacji będę skupiać uwagę na odgrywane postacie chcę by w naszej organizacji nie chodziły postacie nijakie, opierające ściany, a wprowadzały coś do codziennej gry.

Credits:

Tekst: TwójSzef/Vexuu

Grafika: TwójSzef/Vexuu

Gracze:

Użytkownik Vexuu edytował ten post 12 styczeń 2019 - 14:40

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:16

Kejmen
Kejmen

Wyrywacz chwastów

• Community Manager
  • 1156 postów

Powiem wprost, aplikacja nie przemawia do mnie - natomiast stwierdziliśmy, że damy Wam szansę - może urzekniecie nas grą. Tak od siebie tylko dodam, że tą "kulturę" zostawiłbym dla Was, ew. zrobił z niego poradnik dla nowych graczy - jest zbędna. Mam nadzieję, że nie zobaczę Mary, który zatrzymała się na 2k13 roku.

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:22

NEQO
NEQO

pierwszy peklujący

• Gracz
  • 1282 postów

Tak jak Kejmen pisał, wywalcie tą kulture i zostawcie dla siebie. TwójSzef na vliderce, więc powinien być klimat  - powodzenia ;)

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:30

kuki
kuki

wrabbyn mobbyn

• Support
  • 75 postów

nikogo z ekipy nie znam, ale chciałbym zobaczyć znowu fajną trzynastke, powodzenia.

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:32

ursiak
ursiak
  • Gracz
  • 35 postów

licze na ostre wbijanie sobie noży w plecy, powodzenia

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:36

mlodyeazy
mlodyeazy

X3

• Gracz
  • 183 postów
Powodzonka!

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:33

Vexuu
Vexuu

#MuremZaJurkiem

• Support
  • 84 postów
Dzisiaj zaczynamy :)

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:04

Takowariacie
Takowariacie
  • Gracz
  • 50 postów
Tak, i jeszcze raz tak. Powodzenia

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:47

Kuczer
Kuczer
  • Gracz
  • 266 postów

Nie ocenia się książki po okładce - zobaczymy się w grze.

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:39

SuwerenME
SuwerenME

It happens; incompetence is rewarded more often than not.

• Gracz
  • 40 postów

Grafika kradziona, element Culture żywcem skopiowany i wklejony z tematu mary na innym serwerze samp, nawet element HOOD musieliście skopiować. Z ciekawości wkleiłem w google kawałek tekstu, podobna aplikacja została stworzona na innym forum w 2016 roku.

Użytkownik SuwerenME edytował ten post 11 styczeń 2019 - 19:46

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:43

Takowariacie
Takowariacie
  • Gracz
  • 50 postów

Dzisiaj miałem przyjemność odegrać akcję, z dwoma członkami formującej się organizacji. Szczerze mówiąc - polecam.

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:07

Vexuu
Vexuu

#MuremZaJurkiem

• Support
  • 84 postów

Grafika kradziona, element Culture żywcem skopiowany i wklejony z tematu mary na innym serwerze samp, nawet element HOOD musieliście skopiować. Z ciekawości wkleiłem w google kawałek tekstu, podobna aplikacja została stworzona na innym forum w 2016 roku.

Jeden z właścicieli owej aplikacji jest w naszym zespole. Druga sprawa zdjęcie hood zostało zmienione bo akurat do niej nie było zgody na ten serwer.

Napisano 11 styczeń 2019 - 23:10

MikS
MikS
  • Gracz
  • 30 postów

Moje klimaty kurdę no.

Użytkownik MikS edytował ten post 11 styczeń 2019 - 23:10

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gang

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 graczy, 0 gości, 0 ukrytych