Skocz do zawartości197 online   IP: samp.ls-stories.pl

 • 0. Jeśli masz SA:MP 0.3.7, odinstaluj tę wersję SA:MP (upewniając się, że program samp.exe jest wyłączony)
 • 1. Pobierz instalator SA:MP 0.3-DL klikając na ikonę po lewej
 • 2. Zainstaluj pobrany instalator
 • 3. Wejdź na IP: samp.ls-stories.pl - miłej gry!
 • * Jeśli występują problemy - spójrz tutaj

Zacznij grę na największym i najbardziej rozbudowanym serwerze RolePlay SA-MP! Załóż konto TUTAJ a następnie stwórz własną postać do gry w profilu! Do gry wejdziesz wpisując IP: ls-stories.pl. Do dzieła!

Prezentacja LS-STORIES — cały sekret tkwi w szczegółach


 • Zamknięty Temat jest zamknięty

#1

Napisano 23 listopad 2018 - 22:38

bluur
bluur

  It happnd in Flatbush

 • Główny Administrator
 • 1808 postów

*
Popularny

UkU3I9T.png

 

 

Czym jest Role Play?
 
Role Play to modyfikacja, która żyje w uniwersum GTA San Andreas. Polega na stworzeniu fikcyjnej postaci, której charakter można prezentować w grze. Kreowanie postaci jest jedną z ważniejszych kwestii w świecie, gdyż możesz zaplanować ją dokładnie tak, jak chcesz. Twój charakter może zostać gangsterem, policjantem, zwykłym cywilem bądź znaną gwiazdą. Od Ciebie zależy, kim Twoja postać będzie. Po części cała rozgrywka pozwala na odzwierciedlenie prawdziwego życia. Aby zdobyć pieniądze, musisz pracować lub rozmyślać nad nielegalnymi interesami. Jeśli popełnisz przestępstwo, możesz zostać zamknięty w więzieniu, a gdy zostaniesz postrzelony, trafisz do szpitala. Odgrywasz swoją rolę w wykreowanym przez administrację świecie.
 
Cały sekret tkwi w szczegółach
 
Ci, którzy są z nami od zawsze, doskonale wiedzą, że ekipa ls-stories zawsze dbała o najwyższy poziom rozgrywki. Wielu z tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nas poznać, może zastanawiać się, jak to możliwe, że w czasach, kiedy platforma SA:MP staje się przeżytkiem, odnieśliśmy tak ogromny sukces. Aby było to możliwe, musieliśmy stworzyć coś, co będzie się wyróżniało na polskiej scenie RP – nie tylko stabilną i przyjazną ekipą, ale i innowacyjnym, rozbudowanym skryptem. Wszystko to, łącznie z naszą pracowitością oraz włożonym w ten projekt sercem, sprawiło, że możemy znów zaprosić Was do Los Santos, gdzie wspólnie zbudujemy naszą społeczność.

Nim spotkamy się tam In Game, zapoznajcie się z naszym skryptem, poznajcie to, z czego jesteśmy najbardziej dumni i przygotujcie się na to, co Was czeka. Warto przed startem przypomnieć sobie, za co nas pokochaliście i dlaczego tak dużo czasu z nami spędziliście.
 
Organizacje przestępcze

 

iYALfZP.png

 

Organizacje przestępcze są jednym z filarów każdego projektu Role Play. Są stworzone do tego aby gracz mógł odwzorować swoją postać w środowisku przestępczym i zrealizował kreatywny charakter postaci. Na projekcie Los Santos Stories wyróżniamy trzy typy grup stojących po ciemniejszej stronie miasta: gangi, zorganizowane grupy przestępcze oraz zmotoryzowane grupy przestępcze. Dodatkowo udostępniamy możliwość zagrania postaci freelancera, jednak by to zrobić należy mieć konkretny pomysł na rozgrywkę. Każde z nich wyróżnia się innymi cechami i działa propagując zupełnie inne zasady.
 
Organizacje przestępcze na serwerze posiadają wiele ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań skryptowych jak i w polityce działania. Kreatywna rozgrywka jest wynagradzana graczom dzięki działającym projektom zorganizowanym przez opiekunów tej sekcji. Między innymi można zdobyć dochód dla organizacji, bądź postaci poprzez udział w Robbery ProjectCash Factory czy Gain Project kategorii przestępczej. Dla wymagających pojawiają się również epizodyczne wydarzenia, podczas których część administracji organizuje rozgrywkę.
 
Organizacje porządkowe

 

yoihYac.png

 

Jednym z filarów każdego serwera są organizacje porządkowe. Wszyscy musimy się zgodzić, że bez rozwiniętych i stabilnych frakcji, serwer nie prezentuje się najlepiej, a gracze narzekają na brak ciekawych interakcji i nudę. Do każdego aspektu rozgrywki przykładamy się w stu procentach i dążymy do jak najwyższej jakości. Słuchamy też Waszych głosów i w miarę możliwości staramy się, aby pokrywały się z naszymi celami – podobnie jest właśnie z frakcjami.

 

Główną ideą organizacji porządkowych na LS-Stories jest stanowisko ich opiekuna, który ma być jak przyjaciel – nie prowadzić za rączkę, lecz wspierać i służyć dobrą radą, w złych chwilach przedstawić konstruktywną krytykę czy naprowadzić na właściwe tory. Przede wszystkim jest to osoba kontrolująca działanie frakcji i ich liderów, zapobiegająca wszelkim nadużyciom czy złym zachowaniom.

 

To, co zawsze sprawiało problemy w kwestii organizacji porządkowych, to rutyna i brak interakcji z graczami – dotyczyło to zwłaszcza służb medycznych. Naszym rozwiązaniem jest połączenie funkcjonujące doskonale w USA, czyli remiza strażacka będąca wydziałem frakcji medycznej. Co zyskujemy poprzez połączenie dwóch frakcji w jedną? Brak konfliktów, jakie niemal non-stop miały miejsce w kontaktach między nimi. Szybkie reagowanie na sytuacje kryzysowe, gdyż dobrze wiemy z życia, że tam, gdzie zbyt wiele dowodzących osób, tam działania nie idą tak samo sprawnie i nie jest możliwe wcielenie pewnych obowiązujących standardów. Dodatkowo zarówno medycy, jak i strażacy nie będą się nudzić, chociażby z racji towarzystwa czy większego zakresu akcji.

 

Najważniejsze jednak jest to, co dzieje się na linii organizacje przestępcze-organizacje porządkowe i tutaj najmocniejszym ogniwem musi być LSPD. Bez dobrze prosperującej tej frakcji całe tło fabularne pracuje jak słabo naoliwiona maszyna. Z tego też powodu naszym celem jest, by w Los Santos Police Department klimat był na pierwszym miejscu. Dość rutynowych działań, odbębniania służby jak najszybciej, byle zdobyć trochę pieniążków, dość zachowań, które nijak mają się do rzeczywistości. Od tej pory w LSPD nacisk będzie kładziony głównie na grę IC i wyczuwalny, wręcz namacalny jej klimat.

 

Planujemy też szereg udogodnień dla Los Santos Government, chcąc by nie była to frakcja nudna, polegająca tylko na kilku komendach. Lider otrzyma od nas pełne wsparcie w rozwijaniu świata polityki, korupcji, białych kołnierzyków, zaangażowania w organizacje pozarządowe czy inne aspekty, będące ograniczone jedynie przez wyobraźnię lidera.

Nie zapominajmy też o San News, które zawsze jest zaangażowane w życie wszystkich obywateli Los Santos. Dołożymy wszelkich starań, by lider SN miał wszelkie środki potrzebne do informowania naszego miasta o tym, co się w nim dzieje. Przed tą frakcją jest jeszcze wiele dobrego, wystarczy tylko odrobina kreatywności, by promować wschodzące gwiazdy, upokarzać polityków czy niszczyć niektóre związki poprzez plotki – pomyślcie tylko, ile przed Wami możliwości!

 

To wszystko to dopiero początek, gdyż wciąż będziemy rozwijać organizacje porządkowe tak, by wszystkim nam grało się lepiej i ciekawiej.

 

Prace dorywcze i LS Works

 

VdqXgLi.png

 

Umożliwiamy graczom wiele możliwości zarobkowych, dzięki czemu nigdy nie zaznasz nudy. Gdy skończysz prace w biznesie, bądź masz ochotę się czymś zająć możesz udać się do LS Works. Jest to agencja pracy, w której otrzymasz pracę dorywczą oraz niezbędne instrukcje jak się jej podjąć. Do wyboru masz parę zajęć, dzięki którym zyskasz dodatkowe fundusze. Dziennie możesz dorobić do swojej wypłaty aż 700$! Gdy zakończysz swoją pracę musisz udać się do LS Works aby odebrać wypłatę, bądź w niektórych przypadkach najpierw do Lombardu aby sprzedać zebrany towar.

 

ldCDy8n.png

 

Prace dorywcze to mały krok do wyeliminowania nudy i znalezienia swojego miejsca w grze. Chcemy pozbyć się nudnego stania za ladą w każdym biznesie. Choć mimo to biznesy na ten czas pozostają, a poświęcenie pracy w nich będzie o wiele bardziej opłacalne pod względem ilości zarobku.

 

6GAcQwR.png

 

Wędkarz zajmuje się połowem ryb z basenu oceanicznego na Santa Maria Beach. Aby zarabiać na łowieniu ryb wystarczy zakupić wędkę w najbliższym sklepie 24/7. Gdy ją zdobędziesz ruszaj natychmiast na molo bez koła i rozpocznij łowienie swoich zdobyczy! Gdy złowisz odpowiednią ilość ryb, ruszaj do lombardu, aby je sprzedać.

 

2CitbmA.jpg

 

Magazynier zajmuje się noszeniem paczek w jednym z magazynów znajdujących się obok Alhambry. Za każdą doniesioną paczkę otrzymasz od 9 do 20 dolarów do ręki. Więc, jeśli chcesz dorobić sobie jako magazynier - aktywuj pracę w Los Santos Works i ruszaj do magazynu, tam wystarczy tylko podejść do busa, który właśnie co przywiózł paczki gotowe do rozniesienia!

 

2iF0NZB.png

 

Szmugler to nowa praca "dorywcza", ale raczej wolimy ją nazywać jako poboczna. Dostępna jest dla wszystkich, jednakże skierowana do osób ze wschodniej strony Los Santos. W pewny sposób łączy się z systemem Agencji Pracy Los Santos Works, jednak nie podejmiemy jej w znanej Wam siedzibie agencji oraz wypłata pieniędzy również nie będzie w tamtym miejscu dostępna, kiedy zaczniemy pracować jako Szmugler. Szmuglerstwo polega na okradaniu naczep, jakie przywożą tiry, przy magazynie między Willowfield a Ocean Docks w godzinach wieczornych gdy to miejsce przestaje być strzeżone na pewien czas. Otwieramy za pomocą łomu skrzynie znajdujące się w naczepach i kiedy się to powiedzie, wyciągamy zawartość. Podjęcie pracy to nie taka łatwa sprawa jak znamy to w Agencji Los Santos Works. Tutaj należy się nieco bardziej natrudzić, bowiem numer kontaktowy do szmuglera trzeba zdobyć! Należy udać się do NPC, Marcusa, który jest paserem. To u niego będziemy "pozbywać się" znalezionych rzeczy w naczepach. Jest on również informatorem, jaki numer aktualnie posiada osoba zlecająca nam robotę.

 

Szmuglerstwo polega na okradaniu naczep, jakie przywożą tiry, przy magazynie między Willowfield a Ocean Docks w godzinach wieczornych gdy to miejsce przestaje być strzeżone na pewien czas. Otwieramy za pomocą łomu skrzynie znajdujące się w naczepach i kiedy się to powiedzie, wyciągamy zawartość.

 

2iF0NZB.png
 

Podjęcie pracy to nie taka łatwa sprawa jak znamy to w Agencji Los Santos Works. Tutaj należy się nieco bardziej natrudzić, bowiem numer kontaktowy do szmuglera trzeba zdobyć! Należy udać się do NPC, Marcusa, który jest paserem. To u niego będziemy "pozbywać się" znalezionych rzeczy w naczepach. Jest on również informatorem, jaki numer aktualnie posiada osoba zlecająca nam robotę.

 

FzieH9B.jpg

Marcus stoi w zawsze w zaułku, przy moście łączącym Ganton z Willowfield, zaraz obok kanału przeciwpowodziowego/cluckinbella.

 

Wykonując interakcję z paserem przez klawisz "Y" mamy do wyboru trzy opcje rozmowy:

 

l944igP.png

 

1. Sprzedaj elektronikę paserowi wywoła menu sprzedaży rzeczy, jakie już posiadamy do sprzedaży. O tym później.
Zarobione pieniądze trafiają od razu do naszych rąk. Licznik dzienny, zarobionych pieniędzy jest zgodny z licznikiem z LSW.
 
2. Weź numer do szmuglera. Dostaniemy do rąk (ekwipunku) kartkę papieru, z jakiej należy odczytać numer telefonu.

 

BhZRoIy.png

 

Po otwarciu ekwipunku i przeczytaniu kawałka papieru, znajdziemy numer do Szmuglera:


EA70tuU.png

iIQU1sG.png

 
Fun Fact: Kiedy zadzwonimy do szmuglera jako policjant, ten od razu to wyłapie.
 
DuZLfeH.png

Ta sama sprawa tyczy się Pasera. Dlatego właśnie, prosimy aby z tej pracy korzystały postacie, które są pewne tego, co właśnie robią.
 • Zapytaj o lokalizację parkingu z naczepami - najzwyczajniej w świecie, Paser powie nam gdzie znajduje się owy magazyn, na którym stoją naczepy z towarem. Dla ułatwienia na radarze zostanie zaświecony turkusowy blip.
 •  
 • oRcSKTu.png
Kiedy już znamy podstawy, czas się wziąć za "robotę". Udajemy się na magazyn z naczepami.
 

oI77nX6.png

Wybieramy jedną z wielu wolnych naczep, i podchodzimy do interesującej nas skrzyni z towarem

 

Uwaga, jeśli zbyt dużo osób będzie w "szperać" w naczepach, ochrona może to zobaczyć i wtedy rozlegnie się alarm na magazynie. Również jest taka możliwość, że raz na jakiś czas ochrona zerknie na kamery i stanie się to samo. Należy wtedy uciec.
 
KjrdExv.png
 
Kiedy obszar z naczepami "ostygnie" a stanie się to w ciągu zapewne kilkunastu-kilkudziesięciu minut, będzie można podjąć kolejne próby szmuglowania naczep.
 

TMYD6wl.png

Klikamy Y na skrzynię, rozpoczyna się akcja

 
vGjZNre.png

Uruchomi się minigra, należy nacisnąć odpowiednią ilość razy przycisk, inaczej otwieranie nie powiedzie się.

 

Jakie przedmioty możemy znaleźć w naczepach?
 
Jest tego trochę i będzie jeszcze więcej. Dzielimy je na trzy kategorie:

VDhLQXp.png

 
ZVJklSs.png

 

Po pomyślnej akcji, do ekwipunku trafi przedmiot, jaki później możemy sprzedać paserowi
 

fMDMt1e.png

 
Kiedy nasz ekwipunek może wyglądać tak, udajemy się do pasera
 

bQCr3Ha.png

 

Udajemy się do pasera i sprzedajemy wszystko
 

FXrKPTF.pngrhCVWS6.png
 

Każdy przedmiot ma swoją wartość, i jego cena zależy również od tego jak szybko sprzedaliśmy go paserowi. Niektóre przedmioty nie zostaną przyjęte już po jednym dniu zwłoki, ponieważ..

IlkVbXy.png

 

FtuQfvR.jpg

 

Po zatrudnieniu się jako roznosiciel gazet musimy udać się do siedziby radiostacji San News by odebrać prasę. Poruszając się dowolnym środkiem transportu należy dostarczać gazety w wyznaczone miejsca (punkt pojawiać się będzie na mapie). Wynagrodzenie jest naliczane na konto po każdej odłożone gazecie pod drzwiami czyjegoś domu. Czasami jest ono wyższe, czasami niższe, jednakże zapewniamy, że nie ma na co narzekać. Należy pamiętać, że gazety można rozwozić wyłącznie między godzinami 8:00 - 19:00. Później San News przygotowuje kolejną porcję prasy na następny dzień.

 

Ślady DNA i rękawiczki

 

Każda z naszych postaci posiada swój własny numer identyfikacyjny, który w grze jest nazywany kodem DNA. Przez to Wasza postać może zostać rozpoznana w świecie wirtualnym przez organizacje porządkowe przy różnorodnych śledztwach. Ważnym dodatkiem więc dla każdego drobnego – i nie tylko tego drobnego – przestępcy są rękawiczki. Ich użycie powoduje, że Wasza postać nie pozostawia żadnych śladów na miejscu zbrodni ani na przedmiotach, których wcześniej używała.

 

Grupy prywatne

 

fRu689c.png

 

Grupy prywatne, czyli tak zwane biznesy, to nieodłączny element który napędza rozgrywkę oraz gospodarkę serwera. Przez prowadzenie biznesu lub pracę w nim każdy z nas jest w stanie podwyższyć standard życia swojej postaci. Każdy z graczy ma możliwość rozpoczęcia swojej prywatnej działalności w odpowiednim dziale na forum - należy jednak pamiętać, że trzeba spełniać pewne warunki które wyznacza opiekun biznesów. Nasz system paneli grup oferuje: możliwość zarządzania uprawnieniami z poziomu gry, prowadzenie tematów dyskusyjnych na forum w karcie naszej grupy, aktualny podgląd transakcji, magazyn z aktualną ilością towarów na stanie oraz podgląd wszystkich budynków i pojazdów, które przypisaliśmy do danej grupy.

 

NJZHWb6.png

 

Aktualnie na serwerze rozróżniamy 8 typów grupy prywatnych. Jeżeli masz pomysł który odbiega od ram czegoś z naszej listy to gorąco zachęcamy do stworzenia projektu IC który pozwoli na więcej swobody.

 • Firmy logistyczne
 • Firmy ochroniarskie
 • Gastronomie
 • Salony samochodowe
 • Siłownie
 • Strzelnice
 • Studia tatuażu
 • Warsztaty 

1D5gEcz.png

 

Firmy ochroniarskie

 

KclMcSH.png

 

Na projekt LS-Stories zostaje wprowadzony nowy typ biznesu, który nosi nazwę: ochrona. Jakiś czas się przed tym wzbranialiśmy jednak po głębszych analizach uznaliśmy, że świetnie teraz wpasuje się w rozgrywkę. Umożliwia on oferowanie ochrony budynku dla każdego typu biznesu. Opłata za ochronę budynku jest pobierana co tydzień od podpisania pierwszej umowy. Członkowie grupy, która charakteryzuje się ochroną mogą stać na czatach tylko i wyłącznie w chronionych budynkach. Jest to idealne rozwiązanie dla zorganizowanych grup przestępczych, gdyż może służyć jako legalny biznes w formie pralni pieniędzy.

 

IT7CliU.png

 

Nowe wyposażenie budynku - bramki wykrywające metal

 

oIBIFWh.png

 

Nowe firmy mogą również montować bramki lub drzwi, które wykrywają metalowe przedmioty. Jest to idealne zabezpieczenie dla biznesów, do których przychodzi mnóstwo osób. To urządzenie zapewni świetną ochronę. Bramki niestety są drogie bo kosztują aż $10.000.

 

94Ekx1g.png

 

Gdy gracz wejdzie z metalowym przedmiotem do środka, po lokalu rozniesie się dźwięk informujący o znalezieniu czegoś podejrzanego. Chodzi oczywiście o broń. Bramki analizują całe ciało postaci, więc również przeszukiwane są torby o ile je posiadamy.

 

Oczywiście broń nie jest zabierana ani nic w tym rodzaju - w tym przypadku wszystko zależy od firmy ochroniarskiej lub służb porządkowych, o ile są na miejscu.

 

Animacja na klawisz

 

Możliwość ustawienia ulubionej animacji pod przycisk (ALT) znajdziesz w panelu statystyk swojej postaci (/ustawienia lub /stats) - należy otworzyć zakładkę "ustawienia i przełączniki", następnie przejść do funkcji "Ulubiona animacja na klawisz" i przypisać jedną z wielu animacji które dostępne są na serwerze. Kilka kliknięć i gotowe, animacja znajduje się już pod klawiszem ALT, a Ty nie musisz się już martwić ciągłym i żmudnym wpisywaniem animacji. Proste i przyjemne!

 

JpzVuTT.png

 

nkSxlL3.png

 

Opisy postaci oraz pojazdów

 

Jednym z nieodłącznych elementów rozgrywki RP jest oczywiście opis postaci/pojazdu. Dzięki niemu możemy przedstawić dodatkowy element ubioru, który nie był przewidziany w grze czy też rozpisać dodatkowe cechy wyglądu którego nijak nie da się znaleźć na modelach zawartych w grze. O wiele prościej wchodzić z innymi w interakcję, gdy na pierwszy rzut oka możemy zauważyć konkretne cechy wyglądu innego gracza bądź jego pojazdu.

 

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z kodów HTML w celu nadania kolorów własnemu opisowi np.:

 • (FF0000)Spodnie Jamesa pokryte są czerwonymi plamami, na pierwszy rzut oka wyglądają na krew. - w tym przypadku kolor opisu przybierze barwę czerwoną.

 • (808080)Twarz Johna jest pokryta pyłem. - w tym przypadku opis postaci przybierze barwę szarą.

Kod w formacie (RRGGBB) - wartości od 0 do 9 i od A do F.

0 = najmniejsza wartość danego koloru F = największa wartość danego koloru.

 

 

 

jFzcf0J.png     O1zyRD5.png Pt6mX2C.png
 
Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, że po ustawieniu opisu nie do końca wiedzieliście jak rozłożyły się słowa i prosiliście kolegów by zrobili Wam screena i sprawdzili, czy opis wygląda dobrze. O teraz nie musicie tego robić! Po stworzeniu opisu od razu wyskoczy Wam okienko z dokładnym rozmieszczeniem i wyglądem waszego opisu - tak jak wygląda na postaci. Zostało to rozwiązane w ten sposób, ponieważ niestety technicznie w SA:MP nie ma możliwości wyświetlenia graczowi doczepionego tekstu 3D na własnej postaci. Nie jest to jednak żaden problem, gdyż tekst w wyskakującym okienku jest sformatowany dokładnie tak samo jak ten przyczepiony do postaci. Dodatkowo pod komendą /opis dodaliśmy nową opcję, dzięki której możecie w każdej chwili sprawdzić jak wygląda Wasz opis.
 
Sprawdź ułożenie i formatowanie swojego opisu zaraz po wpisaniu go...
 
AZcsUgb.png
 
..lub sprawdź go w każdym dowolnym momencie gry!
 
yuzq9Du.png
 
 

Postacie interaktywne na wysokim poziomie

 

Grając na LS-Stories nauczyliście się pewnie, że na prawie wszystko w otoczeniu można reagować klawiszem interakcyjnym. Poprzednio mogliście spotkać sztywnie postawione postacie w ważnych lokacjach takich jak szpital czy bank. Chcieliśmy to lekko poprawić, dzięki czemu zyskaliście cały wachlarz nowych możliwości.

 

8uGDiHU.png

 

Posiadając porządne usprawnienia i narzędzia skryptowe, możemy dodawać niezliczoną liczbę zaprogramowanych postaci interaktywnych, aby gra stała się jeszcze przyjemniejsza. Z tego powodu w różnych miejscach w Los Santos można zauważyć porozstawiane postacie, które wykonują powierzone im przez nas czynności.

 

Z postaciami interaktywnymi można rozmawiać za pomocą klawisza Y. Między Wami zapewne wywiąże się krótka rozmowa, jednak należy pamiętać o tym, by nie być zbyt natarczywym. Jest tu podobnie jak z botami, które podchodzą do postaci podczas handlowania narkotykami. Aktorzy – bo tak ich nazwiemy – łatwo się denerwują i może okazać się, iż nie chcą zamienić już z Wami ani słowa więcej. Postacie te możecie traktować jako mieszkańców miasta. Nie bronimy Wam odgrywać na nich akcji; są po to, by z tego korzystać.

 

Od teraz macie również możliwość zakupu aktorów do własnych lokali wraz z możliwością dostosowania ich wyglądu, imienia czy też stylu wypowiedzi. Wszelkie informacje na ten temat w kolejnej sekcji prezentacji.

 

hhYm5qw.jpg

 

Postanowiliśmy też, że ekipa serwera będzie wcielać się w aktorów. Za ciekawie rozegrane i kreatywne akcje można otrzymać nagrodę w różnych postaciach (np. pieniądze, przedmioty, pojazdy, sPoints, punkty premium). Ciekawostką jest to, że w momencie pojawienia się tych postaci epizodycznych na serwerze nie dostaniecie żadnej informacji na ten temat. Sami już w trakcie gry możecie być zaskoczeni, że rozmawialiście z botem, a nie z graczem. Jeżeli z Waszej strony już na początku zauważymy pozytywny feedback, to będziemy w przyszłości rozbudowywać ten system.

 

B9VCVC6.png

 

Edytor aktora w pigułce

 

Aby edytować aktora wpisujemy nową komendę /asel, która zaznacza aktora. Musimy się na niego patrzeć. Jeśli znajdzie się on w miejscu gdzie jest ogromna ilość obiektów, może być lekki kłopot z zaznaczeniem go - pomocnikiem będzie w takim momencie komenda /ctd, która wykaże aktualne ,,targety" naszej postaci. Wtedy z łatwością dacie radę!

 

WpPVoJa.png

 

tzmG2Nr.png

 

Zmień ubranie aktora

Macie możliwość ustawienia sobie dowolnego wyglądu waszego aktora, oczywiście z wyjątkami! W klubie nocnym możecie postawić kuso ubrane dziewczyny, ale policjantów na służbie, medyków czy strażaków już niekoniecznie. Jeżeli podacie ID niedostępnego skina wyskoczy Wam okienko informujące o tym, niedostępnych jest około 9 więc bez obaw. Dostępne są skiny zarówno te z oryginalnej gry jak i dodane przez nas, więc jest w czym wybierać.

 
WxCyrgY.png
 

Zmień płeć aktora

Możecie wybrać płeć swojego aktora - kobietę lub mężczyznę. Od tego wyboru będzie zależało to, w jakim stylu aktor będzie mówił.

 

8p8VhTH.png

 

Zmień tryb interakcji
Tryb interakcji definiuje przeznaczenie waszego aktora - możecie to zauważyć na przykładzie przechodniów i postaci interaktywnych od lat na ls-stories, na przykład w urzędzie czy banku. Do waszej dyspozycji będą tylko podstawowe.

 

 • Brak interakcji oznacza, że postać nie zareaguje w żaden sposób po naciśnięciu Y.
 • Rozmówca miastowy - posiada dialogi rozmowy dopasowane do ,,mieszczuchów"
 • Rozmówca ze wschodniego Los Santos - posiada dialogi bardziej pasujące do wschodniej części Los Santos
 • Pomocnik biznesowy jest niedostępny, uprzedzając pytania raczej nie chcemy tego wprowadzać ale być może w przyszłości zostanie to udostępnione pod pewnymi warunkami.
 • Pomocnik biznesowy - dlaczego w trybie ograniczonym? Ponieważ pozwala wyłącznie na powitanie przychodzących osób do firmy, nie służy jako sztuczny gracz, który ich obsłuży przez /podaj a uprzedzając pytania raczej nie chcemy właśnie tego wprowadzać ale być może w przyszłości zostanie to udostępnione pod pewnymi warunkami.

 

Tl60ufn.png

 

Zmień imię aktora lub je ukryj
Po kliknięciu w tę opcję pojawi się okienko do wpisania imienia - po uzupełnieniu zapisujemy i napis 3D pojawia się nad jego głową. Imię w każdej chwili można zmienić, należy to robić z głową, bo za głupie nazwy aktor może zostać usunięty na zawsze. A zabawa w chwilowe ustawianie głupot również ma taki rezultat, ponieważ nazwy są logowane.
 

UwsukFm.png

 

Zmień animację aktora
Aby tchnąć trochę życia w naszych aktorów przygotowaliśmy kilka podstawowych animacji, takich jak rozmowa, siedzenie, leżenie, machanie rękami czy stanie. Animacje można ładnie dopasować do mebli. W przyszłości zostanie to sparowane z listą animacji dla postaci, jednak dajcie chwilę odsapnąć skrypterowi. Animki można zmieniać bez przeładowywania postaci.
 

K3gZgsn.png

 

Wyścigi

 

cxAyAK9.png

 

Wyścigi są jedną z uwielbianych przez graczy zabaw na serwerach role play. Umożliwia to rozrywkę zwłaszcza dla szajek zmotoryzowanych, które zajmują się organizacją różnego typu wyścigów. Każdy kto tylko dostanie informacje może się na nich zjawić i wziąć udział wygrywając lub przegrywając przy tym zarobione pieniądze. Na projekcie LSS system wyścigów jest bardzo rozbudowany oraz intuicyjny, dzięki czemu wszyscy sobie bez problemu poradzą z jego obsługą. Trasy tworzy się poprzez ustawianie checkpointów i jest możliwość zapisania ich aby gracz mógł bez problemu odtworzyć trasę w każdej chwili. 

 

iQQ9IRH.gif

 

TodYztS.png

 

0HZaagP.png

 

DUhZFac.png

 

n1edZ8r.png

 

Rozbudowany system obiektów

 

96voCsa.jpg

 

 

Posiadamy na projekcie dwa zróżnicowane systemy budowania interiorów. Stworzyliśmy to z myślą o graczach, którzy mają swoje przyzwyczajenia. Jeden z nich jest obsługiwany przez klawisze na klawiaturze,  a drugi za pomocą myszki (zasada taka sama jak w przypadku zakładania akcesoriów na postać).

 

Kopiowanie obiektów

 

Na prośbę wielu graczy udostępniliśmy niezwykle przydatną opcję, czyli kopiowanie zaznaczonego obiektu. W jego miejsce tworzy się nowy i postać zaznacza go automatycznie.
Mając zaznaczony obiekt, wystarczy użyć komendy /mcopy. Kopiowaniu ulegają wszystkie właściwości i atrybuty obiektu oprócz /mgate, /mowner. Kopiowanie jest dostępne w obu trybach budowania – klawiszowym i strzałkowym – oraz tylko dla osób z aktywnym kontem premium.

 

lsSTOXb.png

 

Strzałkowy tryb budowy


Od dawna na ls-stories dostępne są dwa tryby budowania wnętrz: strzałkowy oraz klawiszowy. Strzałkowy niegdyś był mało intuicyjny i brakowało mu precyzji, jednak teraz wszystko jest już kompletne.

 

Dla przypomnienia


• Przycisk ESC nie kasuje obiektu, w zamian za to można skorzystać z komendy /md.

• Zapis obiektu wykonuje się za pomocą przycisku na ekranie oraz /msave.

• Obiekt można dowolnie obracać za pomocą komend.

• Dla ułatwienia w trybie strzałkowym komendy do rotowania i przesuwania obiektów również reagują.

• Oprócz przesuwania i obracania obiektów za pomocą osi XYZ dla większej precyzji można skorzystać z komend, które dotychczas były tylko w trybie klawiszowym:

 • /px - przesunięcie obiektu o wartość w osi X
 • /py - przesunięcie obiektu o wartość w osi Y
 • /pz - przesunięcie obiektu o wartość w osi Z
 • /rx - obrót obiektu w osi X o podaną wartość
 • /ry - obrót obiektu w osi Y o podaną wartość
 • /rz - obrót obiektu w osi Z o podaną wartość

 

zZJEkFN.png

 

Tryb budowy możecie zmienić w ustawieniach postaci (/stats => Ustawienia postaci).

 

jj0YAMS.png

 

Stała godzina dla osób wewnątrz budynku

 

IhWoH2y.png

 

Pewnie wielokrotnie mieliście problem ze światłem we wnętrzu budynku. Obiekty i tekstury, jakie na nie narzucacie, różnie reagują na światło zależnie od tego, która jest godzina w świecie gry. Niestety jest to problem tego jak działa padające na elementy światło w GTA San Andreas.

 

Jak zawsze - wychodzimy z dobrym rozwiązaniem. Od teraz w każdym budynku jego właściciel może ustawić stałą godzinę, jaka pozostaje wewnątrz i każdy odwiedzający gracz będzie ją widział bez zmiennie. Po wyjściu z budynku powracamy do godziny na świecie zerowym.

To rozwiązanie jest tak samo dobre dla osób, które budują wnętrza - teraz mogą ustawić właściwą godzinę, dla której wszystkie obiekty wyświetlają się poprawnie.

 

Plusy:

 

 • Właściwe padanie światła na obiekty

 • Większa jasność w nocy, lepszy klimat dla np. lokali gastronomicznych

ZkFAkz3.png

 

Wyciąganie tekstury (mmat) do czatu

 

Coś dla lubiących budować interiory. Osoby posiadające dostęp do /msel mogą wyciągać teksturę z zaznaczonego obiektu. Narzędzie przydatne dla tych, którzy często zapominają, jakiej tekstury użyli lub w przypadku np. edycji tekstu mmat, kiedy to nie wiadomo, jak był stworzony. Można też zawalczyć u innych o dostęp do zarządzania obiektami, by spisać sobie tekstury, które przypadły nam do gustu i chcielibyśmy mieć je gdzieś zapisane. 

Wystarczy wybrać sobie dany obiekt poprzez /msel ID lub /mpick, następnie wpisać /mmat info. Na czacie pojawi nam się tekstura, jaka została nałożona na wybrany obiekt. Można ją przepisać lub wejść w chatlog.txt (Dokumenty>GTA San Andreas User Files>SA-MP>chatlog.txt) i stamtąd skopiować.

 

ikE8C5g.png

 

Umiejętności postaci

 

Każda postać jest w pewnym sensie unikalna. Zależnie od tego, w którym kierunku chcemy ją rozwijać, jedna może skupiać się na sile, inna na umiejętnościach strzeleckich, a jeszcze inna na majsterkowaniu.

 

Z każdej umiejętności płyną jakieś korzyści:

 

 • Siła (J) – możemy ją poprawiać w siłowni. Skrypt został opracowany tak, by postać mogła zabierać więcej punktów życiowych przy uderzeniu. Osoba chcąca przyspieszyć efekty pracy może zrobić dzięki zażywaniu nielegalnych substancji oraz suplementów – te ostatnie można zdobyć legalnie w siłowni.

 • Wędkarstwo – im większe doświadczenie, tym lepsze efekty. Każda z ryb posiada swój rozmiar. Czasem uda nam się złapać większą, a innym razem mniejszą, jednak im bardziej jesteśmy w tym fachu obeznani, tym większe szanse, że trafimy na taką pokaźną. Rozmiar ma znaczenie, a już zwłaszcza przy próbie sprzedaży.

 • Strzelectwo – zostało podzielone na trzy kategorie. Póki nasza postać nie osiągnie doświadczenia z bronią, otrzymuje przy celowaniu efekt "trzęsącego" się ekranu, co ma imitować zmniejszoną celność strzału. Istnieją dwa poziomy umiejętności strzeleckiej: taka, która niweluje trzęsący ekran oraz taki, który pozwala postaci na chodzenie podczas wykonywania ostrzału (tzw. Poziom Hitman)

 • Zdolności Manualne - Postać na LS-Stories wykonuje wiele aktywności i niektóre z nich można podpisać właśnie pod tę umiejętność. Od tego momentu postacie będą cały czas się szkolić w wykonywaniu pewnych rzeczy, a im bardziej się tego wyuczą – efekt końcowy wykonywanej rzeczy przyjdzie łatwiej i skuteczniej.

GPPlV6Q.png

 

Co to oznacza? Wykonując takie aktywności jak naprawa silnika samochoduwymiana jego częścitatuowanie postaci czy wymiana części broni, powiększają się nasze zdolności manualne, a tym samym każda z tych rzeczy będzie albo zajmowała mniej czasu, albo będzie bardziej skuteczna, jak zostało to już napisane w pierwszym akapicie.

 

Uwaga! Punkty zdolności manualnej wzrastają od 1 do 3 za aktywność, jednak jest też szansa, że postać niczego się przy tym nie nauczy, więc nie wzrosną.

 
WIPqLbC.png
 
Nowa zdolność postaci została wpisana na listę umiejętności, która widnieje w poprzedzającym ją oknie statystyk.

 

Nauka używania broni na strzelnicy
 
aUb9EQY.jpg
 
Jak do tej pory podczas zwiększania umiejętności na wszelakie rodzaje broni dostawaliśmy za każdy strzał punkt umiejętności. Od teraz będzie to działało całkowicie inaczej. Po prostu podczas korzystania ze strzelnicy, umiejętność wzrasta różnie, co za tym idzie zwiększanie umiejętności może nam pójść wolniej, bądź też szybciej. Nie ma reguły, że każdemu zajmie to całą godzinę, żeby nabić pewną liczbę punktów umiejętności danego typu broni.
 
Dokumenty

 

Większość dokumentów jest możliwa do uzyskania w urzędzie, czyli m.in. można tam wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy, kartę wędkarską, dowód rejestracyjny, opłacić budynek lub zwiększyć jego metraż czy nawet ustawić unikalną rejestrację na własnym pojeździe. Wystarczy podejść do urzędnika (bota), po czym, patrząc na niego wcisnąć Y. Pojawi się wtedy okienko z możliwością wyrobienia danych dokumentów. Przed ostatecznym wydaniem go przez skrypt, będziemy zmuszeni odegrać stosowną akcję RolePlay z podawania poszczególnych papierów itp. Następną rzeczą są konta bankowe, które można zakładać rzecz jasna w banku. Działa to tak samo jak urząd, więc nie powinno być z tym problemu. Pamiętajcie, że bez konta bankowego nie będziecie mogli odebrać wypłaty z biznesu, dlatego warto o tym pomyśleć już na samym początku. Posiadane dokumenty da się pokazywać innym graczom poprzez komendę /pokaz.

 

Dokumenty jakie można uzyskać w urzędzie to:

 • Dowód osobisty
 • Prawo jazdy
 • Karta wędkarska
 • Utworzenie własnej działalności gospodarczej
 • Rejestracja pojazdu
 • Opłacenie podatku od budynku

System BW

 

VR6GpiA.jpg

 

To my chcemy wyznaczać standardy, dlatego na każdym kroku staramy się odbiegamy od tego, co występuje już wszędzie. I tym razem stało się podobnie, lecz nie byłoby to możliwe bez właściwego podejścia graczy. O czym mowa? U nas człowiek zawsze był, jest i będzie stawiany przed skryptem – nie skrypt przed człowiekiem. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których chcielibyście coś odegrać, ale skrypt mimo wszystko jest nieugięty i Was blokuje. Dążymy do tego, aby stopniowo to zmieniać. Sami popatrzcie!

 

j08rKrF.png

 

dY7U1hf.png

 

Dwie minuty po utracie przytomności Waszej postaci dowolny gracz obok może pomóc Waszej postaci i sprawić, by znów była przytomna. Celując na gracza i naciskając (H), wybieramy opcję 'Pomóż', która daje nam możliwość wybudzenia go. Będzie to możliwe w momencie, gdy nikt z LSMC nie będzie na służbie. Kolejny warunek jest taki, że to inny gracz musi mieć wolę pomocy i nie możecie na nikim tego wymuszać (wyłączone jest pisanie PW w trakcie BW i najpewniej powróci też czarny ekran), dzięki temu BW nie zawsze będzie trwało tylko 2 minuty. Mimo wszystko należy pamiętać, że przypadkowo napotkana osoba, która udziela Wam pomocy, nie jest najczęściej profesjonalistą medycznym i nie nosi ze sobą sprzętu, stąd też po ocknięciu się (dzięki uprzejmości innych) Wasza postać będzie przez pewien czas ograniczona.

 

4MzuidN.png

 

Smartfon

 

G402X3c.png

 

Smartfon to podstawowe urządzenie, którym posługuje się każdy człowiek. Nie może tego zabraknąć na projekcie Los Santos Stories. Każdy gracz ma możliwość zakupu telefonu w sklepie 24/7. System jest bardzo innowacyjny i intuicyjny, dzięki czemu gracz bez problemu będzie w stanie poradzić sobie z jego obsługą. Oprócz standardowych czynności takich jak dzwonienie czy pisanie smsów jest możliwość użycia internetu czy wykonania przelewu na inne konto bankowe, aż po zobaczenie historii transakcji. Aby smartfon był w pełni gotowy do użycia wraz z urządzeniem trzeba zaopatrzyć się w kartę SIM. Można zmieniać dzięki temu numer telefonu bez kupowania kolejnego urządzenia.

 

kxVapSF.gif

 

iJFM0lp.gif

 

g0WactD.png

 

cQybLnc.png

 

xRO4u1v.png

 

Bardzo często korzystacie z telefonów z racji rozbudowania tego systemu, co nas cieszy. W dziale do sugestii został podrzucony pomysł by odróżnić jakoś SMSy nieodczytane. Od tego momentu będą one podświetlone na niebiesko. Te przeczytane przez nas zostają standardowo białe.

 

Zdarzały wam się takie sytuacje, że trzeba było pozbyć się kilku wiadomości, i jedyną opcją była zmiana karty SIM w naszym ulubionym telefonie. Koniec z tym - od teraz wiadomości można prosto kasować z pamięci karty SIM.

 

Siłownia

 

Zaczynając swoją przygodę na serwerze, marzyłeś, aby umiejętności Twojej postaci siały przerażenie na ulicach? Otóż tak... U nas znajdziesz bardzo nowoczesny system dla Twojej postaci, jednocześnie prosty i intuicyjny!

 

Zaczynając grę jako świeżak, Twoje myśli na początku krążą wokół pracy, samochodu i właśnie SIŁOWNI. Po zarobieniu pierwszych paru centów, śmiało można na to wszystko zbierać. Co będzie Ci potrzebne? Najważniejszym czynnikiem jest karnet na siłownię, który można nabyć w każdej siłowni za niewielką kwotę. Po kupnie należy upewnić się, czy nasza postać jest w dobrej, odpowiedniej kondycji zdrowotnej – bowiem, aby trening mógł się odbyć, musimy posiadać minimum 90% HP naszej postaci. Gdy wszystkie warunki są spełnione, wchodzimy na salę treningową i używamy karnetu (/stats -> karnet siłowy -> użyj lub /p karnet). Następnie zabieramy się za wbijanie siły poprzez podejście do ławki treningowej i naciśnięcie przycisku Y.

 

Poniżej rozpisany jest system siły, który przekłada się na specjalne statusy pod nickiem postaci, widoczne dla każdego gracza.

Startowa siła każdego: 100

 

Mężczyźni

 • więcej niż 200 i mniej niż 600 = status wysportowany
 • 600 – 1199 = status umięśniony
 • powyżej 1200 = status kulturysta

 

Kobiety

 • więcej niż 200 i mniej niż 1199 = status wysportowana
 • powyżej 1200 = status kulturysta

 

Nasz skrypt posiada także rozbudowany system dopingu, wspomagający siłę naszej postaci. Jednym ze specyfików są zwyczajne suplementy diety, które można nabyć w każdej siłowni do każdego treningu i to w legalny sposób. Reszta natomiast to substancje nielegalne, zwane narkotykami, a ich zdobycie wymaga już nieco większego wysiłku, gdyż nie są dostępne na wolnym rynku.

 

Warto jednak pamiętać, że decydując się na narkotyki, należy liczyć się ze wszystkimi plusami i minusami. Niestety, spożywanie ich powoduje, że nasza postać uzależnia się, przez co mogą doskwierać jej różne nieprzyjemne skutki uboczne, a w konsekwencji nawet śmierć poprzez przedawkowanie! Medycy służą różnymi lekami, które pomagają, ale nigdy nie można być pewnym, czy dotrzyma tajemnicy i nie zgłosi tego odpowiednim służbom porządkowym.

 

Mechanika + osiągi: Turbosprężarka, kompresor, ECU

 

mcAfXMS.png

 

Jest to rzecz, z jaką wycofaliśmy się na początku roku. Zostało to bardziej dopracowane, przemyślane i jesteśmy gotowi to udostępnić.

Tuning pojazdów nie będzie opierał się tylko na aspekcie wizualnym. Utworzyliśmy części, które pozwolą polepszyć osiągi Waszych pojazdów. Takie części nazywamy tuningiem mechanicznym.

 

Na ten moment wprowadzamy następujące części, które można zamontować w samochodach:

 • Turbosprężarka
 • Kompresor
 • Modyfikacja oprogramowania silnika (ECU)

2HhW21w.png

 

Każda z modyfikacji zwiększa osiągi silnika, a głównie chodzi tu o przyspieszenie oraz większy moment obrotowy.

 

Musimy Was niestety rozczarować ale Manana nie wyprzedzi Infernusa, nie przesadzajmy! Części mechaniczne różnie oddziałowują na samochody i wszystko zależy od tego jaki to model.

 

Turbosprężarkę i kompresor kupimy w zwykłym warsztacie, natomiast modyfikacja ECU będzie dostępna tylko u grup ścigantów.

 

Pojazdy

 

WwxgfWT.png

 

System pojazdów umożliwia nam pełne zarządzanie samochodem oraz kilka innych ciekawych funkcji, które są w stanie urealnić, jak i ulepszyć Wam rozgrywkę na naszym projekcie. Każdy z naszych przedmiotów, znajdujących się na naszej liście, można odłożyć w trzech miejscach. Jest to samochód, czyli ogólne jego wnętrze, są to schowki oraz bagażnik, który należy otworzyć stojąc obok niego, aby móc w nim coś schować.

 

System pojazdów umożliwia także wynajmowanie samochodu dla naszych znajomych, a czas ten jest nieograniczony. Przy sprzedaży pojazdu została udostępniona dodatkowa opcja, która umożliwia nam jego wymianę oraz ewentualną dopłatę jednej ze stron. Warsztaty, jak i niektóre grupy przestępcze, oferują wiele ciekawych rozwiązań modyfikacyjnych dla naszych pojazdów. Komponentami zamiennymi jesteśmy w stanie zmodyfikować wygląd naszych pojazdów oraz ulepszać ich szybkość poprzez części zamienne lub dodatkowe dla naszego silnika. Sam pojazd można otworzyć bez ingerencji czatowej poprzez przycisk "Y". Jeśli chcesz się dać przejechać swoim nowym pojazdem znajomemu możesz również użyć opcji takiej jak wypożyczenie pojazdu do czasu wylogowania! Gdy chcesz wymienić się pojazdem z dopłatą również masz taką możliwość z zapewnieniem, że nie zostaniesz oszukany. Siedząc w środku pojazdu możesz otworzyć każdą szybę oddzielnie. Boisz się, że twój pojazd gdy wyjdziesz z lokalu pojawi się na ulicy, gdyż ktoś go przepchnął? Nie tym razem, na naszym projekcie również znajduje się hamulec ręczny, który uziemi twój pojazd. Jeśli masz coś do ukrycia również możesz kupić ukryty schowek od organizacji przestępczej. Do własnego pojazdu można również zamontować takie komponenty jak: Audio, Alarm, Immobiliser.

 

mG3hkij.png

 

hJt2hOA.png

 

SBAHFLh.png

 

sV7Xw35.png

 

Narkotyki

 

mxujMs7.jpg

 

Rozprowadzanie narkotyków to jedna z ważniejszych funkcji organizacji przestępczych. Każdy narkotyk ma przypisane działanie. Jako jedni z pierwszych dilerów wprowadzamy na rynek: Metaamfetamina, Morfina, Marihuana, Heroina, LSD, Amfetamina, Opium, Kokaina i Ekstazy. Efekty zażycia to: zmniejszony czas BW, większa odporność na obrażenia, zadawanie większych obrażeń, odporność na utratę energii, szybszy trening, ciągły śmiech, zmniejszone obrażenia przy kolizji pojazdu, zwiększenie efektywności treningu, leczenie (co jakiś czas dodaje HP). Co pasuje do czego? Sprawdzicie to sami! Wcale nie jest po kolei. Warto zauważyć, że właściwie każdy z tych narkotyków może zarówno w pewien sposób ułatwić poruszanie się w różnych dziedzinach życia jak i utrudnić (skutki uboczne). Zdobywanie narkotyków to nic innego jak walka między grupami przestępczymi o dostęp do zamawiania. 

 

Lista dostępnych narkotyków oraz zasada ich działania:

 

Metamfetamina - Zwiększona adrenalina - więcej zadawanych obrażeń

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Metadon, Flakka

Morfina - Nie odczuwamy aż tak bardzo otrzymywanych obrażeń

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Barbituran, Cetamine

Marihuana - Ciągły śmiech

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Codeine, Haszysz

Heroina - Zwiększona efektywność treningu na siłowni

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Opiat, Crack

LSD - Leczenie postaci

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: DMT, AMT

Amfetamina - Odporność na utratę energii

Nowe narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Adderal, Dexedrine

Opium - Zmniejsza czas oczekiwania do następnego treningu na siłowni

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Fenantren

Kokaina - Zmniejsza czas Brutally Wounded (BW)

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Benzodiazepine, Metylofenidat

Ecstazy - Zmniejsza obrażenia przy kolizji pojazdu (adrenalina)

Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: MDMA, Xanax, GHB

 
System uzależnienia od narkotyków
 

Narkotyki mają bardzo wielki popyt w świecie naszej rozgrywki. Wprowadzamy możliwość uzależnienia od nich. W momencie, gdy Wasze postacie będą zażywały środki wspomagające, ich poziom uzależnienia będzie się nieco zwiększał, a co za tym idzie pojawią się skutki uboczne i konieczność wizyty w szpitalu LSMC. 

 • narkotyk lekki: +1 uzależnienia
 • narkotyk twardy: +2 uzależnienia

 

XFI387e.png

 

Uzależnienie oddziałuje na postać co pewien czas. Lekkie uzależnienie rozpoczyna się od 20%, wtedy nasz ekran zacznie się poruszać przypominając efekt identyczny jak otrzymamy jakieś obrażenia a symulować ma to zawroty głowy. Przy większym uzależnieniu pojawią się utraty równowagi i upadki naszej postaci na ziemię.

 

j2dxsby.png

 

Jeżeli będziemy chcieli zawalczyć z uzależnieniem trzeba będzie udać się do szpitala i podjąć się detoksykacji (wziąć detox), który wspomoże obniżanie poziomu uzależnienia każdorazowo o 20 jednostek.

 

bVlLcRA.png

 

Handel narkotykami na ulicy (corner)

 

pJujBTs.jpg

 

Aspektem wyróżniającym nas spośród wielu serwerów jest zupełnie nowy system cornerów, którego działanie postanowiliśmy dokładnie Wam przedstawić.

 

Każda z organizacji o typie gangu ulicznego posiada możliwość korzystania z tej opcji zarobku udostępnionego na LSS. Jedna strefa, którą posiada organizacja, równa się jednemu cornerowi. Organizacje poprzez zdobywanie stref mogą posiadać ich łącznie 5. Dlaczego warto z nich korzystać? Każdy corner udostępnia możliwość skorzystania z niego codziennie w godzinach od 19 do 23. Jedno podejście sprzedaży to maksymalnie 3 albo 4 chętne osoby (NPC). Wszyscy członkowie grupy mogą mieć maksymalnie trzy podejścia na jednej strefie przez cały wieczór. Tak zwany corner jest oznaczony czerwonym markerem wtedy, gdy jest uruchomiony.

 

Podczas sprzedawania należy pamiętać o następujących rzeczach:

 • Nie siedź z wyciągniętą bronią palną w ręku, możesz (ale nie koniecznie) w ten sposób wystraszyć Twojego klienta.
 • Im więcej osób przy Tobie podczas handlu, tym bardziej możecie spłoszyć klienta.
 • Rzecz oczywista - musimy mieć narkotyki w ekwipunku (na /p). Klient przyjmie od Ciebie tylko tyle, ile chce. Nie wciskaj mu kitu!
 • Wyjście z czerwonego markera oznacza zakończenie handlu, więc trzeba w nim stać przez cały czas. Następna próba jest możliwa po upłynięciu około 30 minut.
 • Ceny są różne – zostało to bardzo inteligentnie zaprojektowane, więc czasem ulegają zmianie. Zależy to głównie od trendu sprzedaży poszczególnych narkotyków na dzielnicach gangów z Los Santos.
 • Podstawiony aktor, który przychodzi jako klient, jest zaprogramowany tak, że w niektórych momentach trzeba pogłówkować, aby odkryć, czego od Was oczekuje. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie przy sobie różnych typów narkotyków, co pozwala na swobodny handel i całkiem pokaźny zarobek. Przeszkodzić Wam może tylko wroga organizacja, gdyż przy strzelaninie lub uszkodzeniach Waszej postaci NPC może po prostu zwiać.

Istnieje bardzo niska szansa (mniej niż 1%) na to, że klient będzie chciał na nas napaść. Dlatego warto być uzbrojonym i mieć ze sobą chociaż tego glocka. Jednak kiedy nie jesteś sam "na cornerze" to szansa na napad jest prawie zerowa, z racji, że mamy obstawę.

 

Najczęstsze sytuacje podczas handlu

 

Nie posiadasz przy sobie odpowiedniej ilości danego typu narkotyków bądź po prostu nie masz go przy sobie? Aktor uzna, że nie jesteś dobrym sprzedawcą, gdyż nie posiadasz tego, czego oczekuje i zwieje!

 

FFHaO3D.png

 

Zbyt długo nie odpowiadasz? NPC uzna, że z każdym momentem zwiększa się ryzyko i odejdzie. Przecież nie jesteście tutaj tylko sami, w każdej chwili może się pojawić LSPD!

 

V8gRrMp.png

 

W kierunku Twojej postaci zostaną oddane strzały? Przy Tobie oraz Twoim kliencie zebrało się zbyt dużo osób? Bot odbiera to jako potencjalne ryzyko i zagrożenie dla siebie, więc gdy cokolwiek dzieje się Twojej postaci, a aktor poczuje się z tym źle, po prostu ucieknie.

 

AdidbqB.png

 

Ceny dla potencjalnych klientów:

 

Na bieżąco staramy się dostosowywać ceny tak, aby były dynamiczne i zmieniały się wraz z trendami, najczęściej sprzedawanymi używkami. Zaniżając ceny, możemy doprowadzić do tego, że po prostu klienci nie będą chcieli ich kupować drożej, więc warto pilnować swoich ludzi podczas handlowania na cornerach.

 

65WbnZe.png

 

Jak poprawnie wpisywać cenę, aby bot odpowiednio ją przyjął?

 Aby aktor odebrał Waszą sugestię co do ceny, musicie na czacie wpisać cyfrę. Niczego więcej od Was nie oczekuje.

 

Poprawna sprzedaż:

NPC: Po ile to u Ciebie chodzi, co?

 

Gracz: 120

 

 

 

Pamiętajcie, aby nie dodawać żadnych znaków bądź zdań, wystarczy po prostu wpisać cyfrę.

 

Podpowiedzi do handlu:

Czego oczekuje klient, jeśli poda „nazwę slangową”? 

 • Heroina – inaczej proszek/brąz.

 • LSD – inaczej kwas/lsd.

 • Amfetamina – inaczej amfa, speed, proszek.

 • Opium – inaczej syntetyk/coś na odprężenie.

 • Kokaina – inaczej koka/śnieg/koks.

 • Ekstazy – inaczej ecstazy/tabsy/piguły.

 • Marihuana – inaczej gandzia/skun/trawa/trawka. 

Informacja alarmowa:

Przy sprzedaży, kiedy klient prosi o cenę, wpisujemy samą LICZBĘ, czyli np. 40. Nie czterdzieści, nie "czterdzieści dolarów gościu" czy "4 dychy".

 

Torby - wygodne przechowywanie swoich przedmiotów

 

5OPUPiS.jpg

 

Im więcej godzin spędzacie na swojej postaci, tym więcej gromadzi ona przedmiotów, które w pewnym momencie ciężko uporządkować.
Na LS-Stories jest wiele sposobów, by ukryć przedmioty, są nawet ukryte schowki w pojazdach, które można zamontować. Następnym rozwiązaniem są długo oczekiwane przez Was torby, do których można w dość szybki sposób schować lub wyjąć jakiś przedmiot. Na pewno znacie ten dodatek; nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od Ciebie. Torby będą dostępne w różnych kolorach, abyście mogli mniej więcej kojarzyć, w której torbie co się znajduje – wszystko, jak zawsze, dla waszego ułatwienia.

 

usPUhL8.jpg

 

CaMtZty.jpg

 

Discman, Radio oraz Boombox

 

Jednym z urozmaiceń dla naszej rozgrywki jak i naszego ucha będą odtwarzacze które chodź są jedynie małym dodatkiem, a sprawiają niesamowite możliwości urozmaicenia gry naszych postaci. Będziemy wyróżniać trzy rodzaje odtwarzaczy, a mianowicie:

 • Discman

 • Radio

 • Boombox

Zaczynając od Discmana to w prawdzie nazwa sama mówi za siebie - możemy słuchać naszej ulubionej muzyki podczas luźnego grania na ulicy, wykonywania pracy bądź innych czynności, jest ich na prawdę wiele i każdy znajdzie dla siebie! Należy jednak pamiętać, że aby taką przyjemność przytulić potrzebujemy Konta Premium!

 

Jeśli chodzi o radio to sprawa wygląda podobnie do Discmana lecz radio montowane jest w aucie! Ale zapytacie skąd takie radyjko wziąść? Otóż warsztaty samochodowe mają w swojej ofercie radyjka, które montujemy do naszego auta. Obsługa jest tak samo banalna jak Discmana, a mianowicie w panelu naszego auta wchodzimy w menu radia, wkładamy nagraną płytę i cieszymy się muzyką podczas pokonywania kilometrów!

 

Ostatnią rzeczą jest Boombox który cieszy się dużą popularnością wsród graczy, a dlaczego? Dużo gangów ulicznych spędza sporo czasu na grze własnie na ulicach, lecz zapytacie co to ma wspólnego z Boomboxem. Otóż Boombox jest uniwersalny do każdej sytuacji, możemy zamontować go w każdym miejscu na naszej strefie, dzięki czemu wszyscy przebywający w pobliżu słyszą muzykę wydobywaną z głosników, zaczynając od naszych znajomych, kończąc na kurierze który przejeżdza obok właśnie takiego urządzenia. Można go zakupić w sklepie 24/7

 

 
 
Drive Thru
 
Z pewnością wielu graczy męczy to, że w późnych godzinach wieczornych i wczesnym rankiem nie ma możliwości zakupu jakiejkolwiek żywności w restauracjach. Powodem jest oczywiście mała ilość graczy pracujących w tym czasie w biznesach. Aby zapobiec takiej sytuacji, każda osoba w godzinach 23:00 – 6:00 będzie mogła zakupić posiłek w drive thru, które jest umiejscowione na Marinie, Mulholland oraz Willowfield. W podanych godzinach na mapie pojawiają się ikonki tych trzech miejsc oznaczonych hamburgerem.
 
rfQhUeJ.jpg
 
Napad na salon
 

Napady mogą być organizowane przez wszystkie organizacje przestępcze. Każdy napad może liczyć dotychczasowo tylko 4 osoby w drużynie oraz mogą być organizowane minimum co tydzień. Nie ma obaw! Pomoc reszty członków organizacji nie jest zabroniona przy walce z organizacjami porządkowymi.

 

Do każdego napadu potrzebne są spełnione warunki i konkretne przedmioty, które możesz zdobyć od różnych typów organizacji przestępczych. Tworzymy tym samym chęć do zawierania umów i chęci współpracy między organizacjami.

 

Aby zwiększyć ryzyko niepowodzenia - zorganizowane napadu będzie możliwe jedynie w godzinach od 19 do 22 w salonie znajdującym się na dzielnicy Rodeo.

 
QDYHaR7.jpg
 
Uczestnicy napadu będą stale informowani o zadaniach jakie mają wykonać. Posiadać będą wyznacznik czasu, w którym musicie wykonać główne zadanie (ukraść auta/opróżnić sejf/kradzież mebli w domu etc.). Napady od tej chwili stają się dobrym zarobkiem dla organizacji przestępczych i zupełnie dobrą alternatywą od pracowania w biznesach na South Central.
 
bOGA9pd.jpg
 

W napadach będziesz miał wiele styczności z zakładnikami. Będziesz mógł ich zranić w część ciała, co wiąże się z karą dla drużyny albo obezwładnić zakładając plastikowe kajdanki taktyczne. Celując w zakładnika uniemożliwiasz mu wezwanie pomocy lub wszczęcia alarmu. Zwracaj uwagę gdy ma podniesione ręce!

 

Salon, który umożliwia napady znajduje się na Rodeo.

 

uCab

 

Jest to nic innego niż odwzorowanie rzeczywistej pracy ubera. Na naszym serwerze działa to w prosty sposób. Wystarczy posiadać własny samochód, następnie za pomocą telefonu aktywować opcję kierowcy ucab. Po tej czynności każdy inny gracz otrzyma możliwość zamówienia takiej „taksówki” w ten sam sposób tylko wybierając z listy danego kierowcę. Wyświetli się tam wówczas jego imię, nazwisko oraz pojazd jakim aktualnie przewozi. Warto dodać, że kierowca sam ustala cenę za przejechany kilometr z klientem.

 

Knebel oraz worek

 

Worek, przedmiot dzięki któremu możemy ograniczyć prawdopodobieństwo zrobienia metagamingu przez osobę, którą porywamy. W momencie, gdy założymy komuś takiemu worek na głowę jego ekran stanie się czarny i nie bedzie on w stanie powiedzieć gdzie akurat jedzie.

Knebel służy oczywiście do zasłonięcia ust drugiej osoby, by uniemożliwić mu jakąkolwiek formę kontaktu czy wołania o pomoc.

 

Pasy bezpieczeństwa oraz kask

 

rI81nOo.gif

 

Pasy bezpieczeństwa oraz kask – w każdym pojeździe z silnikiem jest możliwość zapięcia pasów lub założenia kasku (dostępne na motocyklu). To tylko jedna komenda (/pasy lub /kask), a jednak warto jej użyć, aby uniknąć mandatu od LSPD lub nawet utraty większej ilości HP podczas uderzenia. W przypadku motorów standardowo nasza postać zakłada czarny kask, ale każdy gracz może dokonać zakupu innego modelu w sklepie 24/7, żeby wyróżnić się spośród innych użytkowników.

 

Skrzynka naprawcza

 

Podczas rozgrywki na serwerze możesz spotkać się z taką sytuacją, że twój samochód odmówi posłuszeństwa. Jest bardzo późna godzina i wszystkie warsztaty są pozamykane. Tak... Jedna z gorszych sytuacji. Umożliwiamy Ci kupno w sklepie 24/7 skrzynki naprawczej, dzięki której będziesz w stanie naprawić pojazd bez ingerencji mechanika. Umożliwi to dojechanie do miejsca spoczynku auta i przeczekanie aż dostępny będzie profesjonalny warsztat.

 

 
Food truck - czyli sprzedaż potraw na zewnątrz
 
06Vlcmx.jpg
 
Chciałbyś stworzyć projekt In Character, dzięki któremu będziesz mógł rozwinąć swój własny biznes? Nic prostszego, doceniamy kreatywne pomysły na rozwój Waszych postaci i jej działalności gospodarczej. Udostępniamy możliwość sprzedaży posiłku w pojazdy takich jak HotDog czy MrWhoopie. Możecie to robić gdziekolwiek i jakkolwiek Wam się to podoba, Wasza inwencja.
 
Namierzanie

 

Inwigilacja polega na namierzaniu karty SIM danej osoby przez FBI i lokalizowaniu, w którym miejscu się aktualnie znajduje. W trakcie rozmowy GPS będzie pokazywał pozycję z bardzo dużą dokładnością. W przypadku włączonego, lecz nie używanego telefonu precyzyjność znacznie spadnie i pozycja będzie pokazywana jedynie w przybliżeniu. Będzie to traktowane jako normalny element gry IC wykorzystywany w schwytaniu danego osobnika.

 

Fotoradary w Los Santos

 

Kontrola prędkości będzie występować w najbardziej ruchliwych częściach miasta (np. centrum). Fotoradary będą widoczne jako obiekt, który mierzy Twoją prędkość na krótkim odcinku. Jeśli jedziesz za szybko, z Twojego konta pobrana zostanie pewna suma pieniędzy. Im bardziej przekroczona prędkość, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Pieniądze za tego typu mandaty trafiają na konto rządu, nie wyparowują. Dlaczego tam? Rząd będzie kierować różnego rodzaju dotacjami, a to ważna gałąź gospodarki miasta.

 

Wyważanie drzwi przez LSPD na zewnątrz oraz wewnątrz interioru

 

Los Santos Police Department do swojego asortymentu broni otrzyma dodatkowo ładunek wybuchowy C2 (opcja do wyboru w /drzwi). Posłuży on do niszczenia zamków w drzwiach, dzięki czemu nieruchomość, do której będą próbować się dostać będzie przez nich bardzo szybko otwierana. Możliwość użycia /zamknij w takim budynku zostanie zablokowana na 20 minut, aby nikogo nie kusiło bawić się komendą przy szturmowaniu budynku. Jeśli jednak ktoś postanowi dodatkowo zabezpieczyć się chowając w pokoju z drzwiami na bramę, LSPD będzie mogło zniszczyć drzwi shotgunem. Obiekt po takim wyważeniu całkowicie znika z /drzwi. Pamiętajcie, że za tworzenie drzwi z nienaturalnego obiektu, którego nie będzie dało się zniszczyć będziemy surowo karać. 

 

Kamery CCTV

 

Kamery CCTV możesz zakupić w sklepie meblarskim. Wystarczy, że użyjesz zakupiony przedmiot we własnym budynku i kamera zostanie utworzona. Masz ciągłą możliwość jej przemieszczenia w inne miejsce w razie zmiany wnętrza budynku. Gdy znajdujesz się w domu lub właśnie lokalu, możesz użyć obiektu komputera namierzając na niego ekranem lub wpisać komendę /komputer i zajrzeć do monitoringu. Służby porządkowe będą miały możliwość wglądu do wszelkiego rodzaju kamer w całym stanie San Andreas. Mogą je oglądać przy dostępie do komputera oraz w pojazdach typu Securicar i Enforcer.

 

Akcesoria doczepiane

 

Akcesoria postaci tj. okulary, młotek, mikrofon, kanister, płaski klucz, wędka, śrubokręt, nakrycia głowy, kaski, kominiarka, zegarki, maski, buty, zegarki, plecaki i wiele innych będzie można zakupić w sklepie z ubraniami, sklepie meblarskim i na złomowisku w zależności od rodzaju przedmiotu, zaś grupy oficjalne i organizacje przestępcze otrzymają indywidualne dodatki w zależności od ich specyfiki do zamówienia w grupie. Takimi dodatkami będą czapki policyjne, tarcze, pagony, bandany, młotek dla sędziego.

 

Podatki

 • Domy i garaże zostają zwolnione z opłat za czynsz, jednak w dalszym ciągu trzeba będzie go przedłużać (czyli odwiedzać urząd co miesiąc). Opłaty są tylko za budynki biznesowe.

 • ,,Przedłużenie budynku" w urzędzie w dalszym ciągu jest na miesiąc, jednak powiadomienie o opłacie będzie dopiero gdy ten miesiąc minie, i od tamtego momentu w ciągu dwóch tygodni należy opłacić budynek inaczej zostanie przejęty przez urząd a następnie usunięty bezpowrotnie.

Garaże

 

Udostępniliśmy możliwość zakupu garażu (za niższą cenę od metra niż w przypadku mieszkania) - oczywiście nie ma w nim możliwości ustawienai spawnu swojej postaci. Jedyne do czego ma służyć to przechowywanie pojazdów.

 

 

Bankomaty

 

Bankomat to w końcu zarządzanie swoim kontem bankowym. Oprócz standardów dajemy wam możliwość  sprawdzenia historii transakcji na własnym koncie dzięki czemu każdy z Was na bieżąco będzie mógł sprawdzić w jakim lokalu zakupił daną rzecz, ile zapłacił i kiedy!

Wszystkie obciążenia na koncie również zostają wyświetlane.

 
Lista grup
 
5lgIGQW.png
 
Zarządzanie grupami nigdy nie było tak łatwe! Tworząc menu grup staraliśmy się zrobić to w sposób intuicyjny oraz na swój sposób nowoczesny. Po najechaniu kursorem na nazwę grupy i kliknięcie automatycznie uruchomi się / wyłączy służba danej grupy.
 
Interakcje
 
 
RPB83AA.pngTJrOQtb.png
WVhWiR7.png
 
W związku z planowaniem intuicyjnej rozgrywki przygotowaliśmy również bardzo prostą interakcje między graczami. Aby wykonać szereg różnych czynności wystarczyć kliknąć "Y" patrząc w stronę drugiej osoby.
 
Obiekty podręczne
 
L9B6aR7.jpg
 
W sklepie meblowym możesz zakupić ręcznik na plaże, leżak, parasol, krzesło, ognisko lub grilla i postawić zakupiony przedmiot na zewnątrz poprzez użycie. Spędź mile czas ze znajomymi przy ognisku lub na plaży!
 
SKjEY5e.gif
 
Crafting
 
P1u3Jxx.jpg
 
Czasem zdarza się, że okoliczny bar lub gastronomia jest zamknięta? To nic. Możesz sam gotować we własnym domu, wystarczy, że będziesz miał podstawiony jeden z poniższych obiektów:
 
5k5EROp.jpgIS7ks17.jpgftpkYxP.jpgQ8b8WYX.jpgTtpQ5ff.jpg
WArT7vG.jpgwRPWATD.jpgfLeHiYF.jpg0VEQ3VT.jpg
 
ID modeli: 2132, 2157, 2339, 2135,2170, 2417, 2294, 19915, 19923
 
Oraz będziesz posiadał zakupione produkty do stworzenia swojego dania. Produkty możesz zakupić w firmie gastronomicznej z niewiele wyższą ceną niż za danie na miejscu.
 
6bFE0CA.jpg
 
Gdy zdobędziesz wszystkie odpowiednie składniki oraz zapewnisz sobie miejsce do gotowania, możesz zacząć wrzucać składniki do Crafting Table, po przez menu przedmiotu na /p. Musisz stać naprzeciwko obiektu, w przeciwnym razem nie będziesz mógł nic przyrządzić. Gdy wrzucisz wszystkie swoje składniki, użyj komendy /craft i wybierz danie, które chcesz wytworzyć - voilà, gotowe! Możesz skonsumować swój domowy posiłek.
 
System tatuażu
 

Idea powstała kiedy szukaliśmy rozwiązania kwestii nijaczenia postaci, które czasami może mieć miejsce a nie bardzo pasuje do zasad Role Playingu. Oczywiście nie tyczy się to tylko postaci powiązanych z gangami ulicznymi, tatuaż może mieć każdy! Wszyscy chcielibyśmy żeby wyglądało to (tak) - jak prawdziwe tatuaże kiedy spojrzymy na innego gracza jednak niestety nie ma technicznych możliwości aby to wykonać. Jednak od czego jest kreatywność? Gra na Role Play wszystkich Nas tego uczy więc wykorzystajmy to! Opisywanie tatuaży przez /opis to już przeszłość, teraz będzie trochę "realniej".

 

Jak to wygląda w praktyce? Możemy podejrzeć tą opcję aktywując interakcję z drugim graczem przy użyciu przycisku H.

 

1rzzTsv.png

 

Przechodząc dalej wyświetla nam się lista widocznych tatuaży postaci.

 

F3MAtA5.png

 

04Ednq8.png

 

W studiu również możecie zlecić wykonanie blizny lub po prostu poprosić o dopisanie do owych znaków tego, że Wasza postać przykładowo nie posiada jednego oka, palca czy czegokolwiek co sobie zażyczycie. Wszystkie znaki charakterystyczne tak samo jak w przypadku tatuaży, inny gracz będzie mógł zobaczyć poprzez interakcje; używając przycisku H lub wpisując komendę /wyglad [ID/Nazwa gracza] (teraz zamiast /tatuaze). Warto pamiętać o tym, że jeśli chcecie wykonać cokolwiek swojej postaci to warto porządnie się nad tym zastanowić, bowiem będzie to trwały zabieg!

 

Tatuaż jest opisywany przez osobę, która go wykonuje naszej postaci więc to ona jest odpowiedzialna za tekst jednak zanim go wykona oczywiście musicie to potwierdzić w okienku które wyskoczy. To okno w przyszłości rozwiniemy i pojawią się cechy postaci, które wybraliście m.in przy rejestracji - wzrost, kolor oczu i inne aspekty charakterystyki. Cała sprawa pozyskiwania tatuażu od strony osoby, która będzie chciała go posiadać wygląda następująco: Tatuażysta wybiera miejsce na ciele oraz przedstawia tatuaż za pomocą wpisania jego opisu, czyli tak jakby /do. To wy musicie podać tatuażyście drogą In Character jak wygląda tatuaż i na koniec otrzymujemy ofertę którą musimy zaakceptować. Wtedy następuje proces tworzenia tatuażu a jak to będzie wyglądało zależy od Waszej gry IC.

 

Udostępniamy Wam możliwość stworzenia własnego studia tatuażu, jednak wymagamy na prawdę dobrego pomysłu na grę oraz jakiegoś małego obeznania w tym temacie. Na osobie, która wykonuje tatuaż innemu graczowi ciąży odpowiedzialność za to co robi (skryptowo) więc lepiej przed tym zapoznać się z regulaminem by obeszło się bez wpadek i później niekorzystnej reakcji od strony administracji. Na razie tworzenie tatuaży zostawiamy w formie biznesu, w przyszłości być może tworzenie będzie ogólnodostępne. Gangi i więzienia.. Wszystko z czasem.

 

W studiu tatuażu

 

Nie komplikowaliśmy tutaj nic, wszystko jest bardzo zrozumiałe i intuicyjne. Tatuaże wykonuje się za pomocą przedmiotu 57W7VyZ.png

 

L6gTiV6.png

 

Po wyciągnięciu go zostaje w naszej ręce i jeśli tylko jest sprawny - możemy przystąpić do tatuowania. Przez korzystanie z maszynki do tatuowania zużywa się w niej igła, którą należy wymienić co jakiś czas. Oprócz tego maszynka posiada pojemnik na tusz, który również trzeba napełniać specjalnymi przedmiotami. Bez tych dwóch czynników nie będzie możliwe tatuowanie. Skryptowo wysyłamy ofertę do gracza, wybierając najpierw miejsce do tatuowania a dopiero później opisujemy tatuaż. Na ten moment udostępniamy wam następujące miejsca do tatuowania (z czasem dodamy ich więcej):

 

jSNeb8O.png

 

Nitro

 

lB7NCmR.png

 

Użytkowanie nitro w GTA zawsze było takie samo, postanowiliśmy to odmienić przez co jest teraz trochę bardziej realistycznie. Żeby wyposażyć nasz samochód w tą zabawkę, potrzebujemy zainstalować najpierw specjalny układ podtlenku azotu a następnie zamontować w nim butlę Nitro, która ma swoją pojemność.

 

JS54es7.gif

 

Użycie nitro wygląda to w nastepujący sposób:

 1. Umieszczamy butlę nitro używając ją z ekwipunku. Oczywiście samochód musi być wyposażony w system podtlenku azotu.

 2. Uruchamiamy gablotę, w menu na /v aktywujemy system nitro.

 3. Jadąc naciskamy LPM aby wykonać strzał podtlenku azotu.
  Od tego momentu możemy wyłaczyć nitro klikając znów LPM lub odczekać aż się skończy

 4. Naciskając kolejny raz butla nitro zostaje zresetowana i możliwe jest ponowne jej użycie.

Mówiąc wprost i konkretnie, teraz jedna butla starcza na dwa strzały nitro.

 

Kamera FPS
 
fXhIzmE.png

Ta funkcja pozwoli nam lepiej przyjrzeć się obrazowi widzianemu przez naszą postać.
Dodatkowo jesteśmy w stanie lepiej wczuć się w daną sytuację z punktu widzenia samej postaci niżeli ,,będąc za jej plecami". 
 
Aktywować ją możemy w ustawieniach postaci lub przez komendę /fps.
 
IttWAiW.png
 
Kosz na śmieci
 
wlqfQzY.png

Kosze na śmieci można rozstawiać w budynkach - to dla tych, którzy nie cierpią walających się stert przedmiotów na ziemi (/p podnies).
Wystarczy stworzyć obiekt kosza i wyrzucać tam przedmioty (za pomocą /p, zaznaczamy przedmiot > więcej > wyrzuć do kosza).
Te przedmioty można również podnosić za pomocą interakcji z obiektem - klawisz Y.

Wszystkie przedmioty, które znajdują się w koszach są automatycznie kasowane po 30 dniach od momentu kiedy zostały tam odłożone.
 
Przystanki autobusowe
 
FZIztHI.jpg
 
Po kliknięciu na przystanek możemy sobie wybrać albo mapę interaktywną albo listę przystanków (która jest ograniczona, są tam najbardziej rozpoznawalne miejsca). Przypominamy, że nowe postacie są zwolnione z obowiązku zapłaty za bilet.
 
Rządowa baza danych
 
vmrRU0S.png
 
Bank Los Santos i bankowość mobilna
 
ys3W9Cv.jpg

Aby korzystać ze wszystkiego w grze co jest związane z płatnościami kartą i transakcjami na koncie, musimy posiadać konto bankowe. Bez obaw, jego założenie jest zupełnie bezpłatne i cały proces zajmuje kilka sekund. Nie na tym skupia się gra

Uwaga! Jeśli nie posiadasz konta bankowego:

 • nie zapłacisz kartą za cokolwiek, nie zapłacisz również telefonem za pomocą płatności zbliżeniowych;
 • żaden zewnętrzny przelew do Ciebie nie dotrze;
 • nie otrzymasz wynagrodzenia z pracy (duty);

Jeśli posiadasz smartfona zyskujesz dostęp do bankowości mobilnej. Możesz wykonywać przelewy, sprawdzać stan konta czy kontrolować transakcje. W bankomatach (i smartfonach) sprawdzisz teraz także historię przelewów - to osobna sekcja.

 

GQBnYP1.png

 

6j290he.jpg

 

Szafy w budynkach

 

Zawartość "skrytki" możemy obejrzeć poprzez /drzwi Spójrz do szafy, z tego miejsca również możemy wyciągać przedmioty.

Umieszczamy przedmiot zaznaczając go na /p i klikając "Więcej" > "Schowaj do szafy". Jeśli chodzi o dostęp do szafy - może ją obejrzeć osoba, która jest właścicielem budynku lub posiada uprawnienia zarządzania grupą jeśli jest on podpisany pod grupę.

 

ZgSYMlD.png

 

gS5FiFA.png

 

Dodatkowy bak

 

2YlY54E.png

 

Do pojazdów możemy teraz zamontować dodatkowy zbiornik paliwa

Jak widać na obrazku wyżej, zwiększa nam się maksymalna pojemność baku na "liczniku". 
Zbiornik paliwa montujemy dokładnie w takim sam sposób jak inne komponenty do pojazdu na ls-stories.
Jest kilka rodzai zbiorników paliwa i różnią się pojemnością - jest to 30L50L a nawet i więcej!
Dostępne są one w warsztatach jako oddzielny produkt.
 
Skiny
 
Wszystkie poniżej przedstawione skiny są wgrane dodatkowo, nie podmieniają żadnego stockowego modelu. Oczywiście nie wymagamy pobierania przez Was tych modyfikacji, pobiorą się one automatycznie przy wejściu na serwer! Można je odnaleźć w naszych sklepach z ubraniami oraz przy tworzeniu nowej postaci.

 

Wgrane zostały również skiny zwierząt, które posiadają odpowiednie animacje. Można je spotkać w formie aktorów lub poprzez odgrywane epizodyczne postacie. Sam Event Team ma za zadanie opiekować się odpowiednio naszymi perełkami, bo czyż nie ucieszycie się, widząc przebiegającego pieska lub wchodząc z nim w interakcję? Jesteśmy pewni, że tak!

07CXQEl.pngcDrFqGW.pngf5dm6CX.png

xohIpW8.pngfviyKQH.pngi4q0XDc.png8rvnWAi.pngZFvaQyk.pngq16Vqtm.png7SKMoP0.pngDUZZlI0.pngog5DB46.pngv0f9ARR.pngZ6hwNmZ.pngJC843dR.pngVoypUpW.pngat5DkXT.pngfLHnrTo.png712zWBk.pngGMgnJ0L.pngFddHrOe.pngJqOe912.pngZ8oib6k.pngtvluf5q.png2ypRKpx.png4Z4L7Rf.png

haTyLRl.pngIK6pX5x.pngPTDBomf.pnguil3mx3.pngzY4joG4.pngTX3pJrc.pngD2d4981.pngcMcIJUc.png8gp6apm.pngLcWalRd.pngYJMmdcH.pngI63i4Je.pngrQIbTKg.pngtsHjmcw.png2AWfO3U.pngLuxaNQz.pngiO4WC5X.png2DDCD3n.pnghQs8bz5.pngeC8JAmQ.pngF49orFV.pngfGStNs7.pngG4mpPOh.png

sAcwkxS.pngV4H4woO.pngpOjV8pK.pngh2czFOQ.pngGhnhhkf.pngLpa4Jcu.pngzbSVdkc.pngmw4jbgH.png4pIPUN0.png6wF0amN.pngNKj8Cb6.pngsDItF3A.png8LxEfgv.pnggL7gaHM.pngNDjDcaT.png0uRRYAM.png089Q51T.png8DYbRac.png5Xb2qNw.png1IGsTXw.pngkGr7JT5.pngbOTTgxV.pngkOQpIGm.png

ByNbg3A.png2j90dPu.pngJ0xNJys.pngdCMGdqj.pngtiueafV.pngIRwu3ZQ.png4rX0cNM.pngOSYdAPI.pngiLwaOVK.pngldsUdj0.pngSZwkUJS.pngMtVbBg0.pngA6bD8Q9.pngXdGZxuq.pngFMAfMuX.pnge6SfVq5.pngzPOVnL0.png0ebj038.pngWHVOEPg.pngsiWfj3o.pngamnN3ts.png

iZTQ1IX.pngKG52XLH.png8CjYSNM.pngqfhErIE.pngOO5CvGn.pngV7D7Zx6.pngrRDBd9S.pngcGdW5nx.pngRO4EaKB.pnglN0xZgm.pngpPSvL0T.pngTFgGc43.png3bnbgtJ.pngQoWzRrR.png1Zo70Tg.pngSz2Utk7.pngib6F1FO.pngLNv4uPN.png8IOQCAi.pngpr9FtZn.pngn4zS1lh.pngRYfFqel.pngrXhJrP5.pngoRE1Cn8.png1V0cFTV.pngALYieXF.pnglvGltln.pngPa1TAdP.pngbDuubTH.pngateJ4EA.pngOqWNnCQ.pngGLzl3a1.pnghdOOrY4.pngOWhVFMy.png6LX3tIU.png9kPQ2sj.pngoUXtAWt.pngPwY5CED.pngd758xrB.pngqRjLsHf.png

 

XBjMuX2.pngX6Ko06u.png9d05yFQ.pngwHxarOX.pnge83Rhjq.pngBks5QQP.pngkVGdTej.pngTLwAAyg.pngupjFDCI.pngOOOu4aW.png4a5xu8E.pngtiUkaVs.pngbV3MrlM.pngAUe1pUD.pngtTkRdmE.pngk76leL7.png6Lrwif9.png4efpok5.png6CJ60pT.png7FIOSc1.png

4s1KuPl.png

 

Zbuduj piętrowy dom, apartament, piwnicę, strych i wiele innych!
 
TARPpNa.jpg

Teraz w waszym domu możecie dobudować piętro, będzie też można zbudować np. piwnicę – może Twoja postać wykorzysta ją jako spiżarnię albo do pewnych złych czynów? To już pozostawiamy waszej wyobraźni. Ci, którzy bujali w obłokach, uciekając myślami do piętrowych domków, do picia drinków na balkonie, będą mogli sobie na taki pozwolić lub wyremontować dotychczasowy.

Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcieli stworzyć klimatyczny piętrowy klub czy restaurację – teraz ogranicza was jedynie wyobraźnia.
 
hGdYFKA.jpg

Rozszerzone menu dla firm gastronomicznych

W związku z tym, iż lubimy dodawać wiele małych ale cieszących oko smaczków postanowiliśmy również zadbać o właścicieli wszelakich biznesów o typie gastronomii. Powiększyliśmy listę możliwych produktów do zamawiania, dzięki czemu rozszerzymy jeszcze bardziej kreatywność liderów. Nie zapominajcie, że można to również wykorzystać w waszych cennikach! Hmm... Podajmy przykład. Na naszej nowej liście pojawił się produkt o nazwie: Herbata. Możesz go sprzedawać oferując wiele wariantów; herbata z cynamonem, herbata earl grey. Mała zmiana lecz ciesząca oko. Pojawiły się również bardziej ekskluzywne trunki, które są droższe od reszty. Dzięki czemu ludzie mający postacie, które lubią się lansować mogą zaskoczyć swoich znajomych.

 • Przystawki: + 30HP
 • Główne dania: + 60HP
 • Zupy: +40HP
 • Desery: +25HP
 • Fastfood: +35HP

E2hm4If.png

 

nzfwVrC.png

 

DA7pGwO.png

 

1Oz9s3W.png

 

TqId7cL.png

 

iiA5BKj.png

 

zOJstny.png

Ailqub5.png

 

Panic Button - wyjście z opresji (?) dla służb porządkowych

 
BB2V4Ku.jpg

Panic Button to nic innego jak urządzenie dla służb porządkowych, które w przypadku opresji funkcjonariusza pozwoli na zlokalizowanie go w jak najszybszym tempie. Samo urządzenie jest w zakupie dość drogie w związku z czym nie każda osoba, która tworzy swoją rozgrywkę w frakcji porządkowej będzie miała do niego dostęp. Sam system jest oparty na przedmiocie, który naciskamy używając go w ekwipunku. Zanim przycisk zostanie użyty gracz musi odegrać akcję na /me, gdyż bez tej czynności przedmiot nie zadziała. Panic Button umożliwia tylko jedno użycie.
 
od0SEbr.png

W dalszej części procesu przez dany okres czasu systemy LSPD analizują położenie funkcjonariusza. Trwa to przez jakiś czas (ok 10 do 20 sekund lub nawet więcej) i gdy funkcjonariusz zostanie już zlokalizowany wszyscy oficerowie otrzymują informację na swoich radarach w postaci dobranej ikony. Na czacie również może pojawić się wzmianka o dokładnej dzielnicy gdzie się znajduje, aczkolwiek nie musi.
 
FqMuVif.png
 
unknown.png

Kolczatki teraz mogą unieruchomić pojazd
 
QMsq0Tr.png

Organizacje porządkowe otrzymują dostęp do rozkładania kolczatek, które pomogą w złapaniu osoby uciekającej przed sprawiedliwością. Aby rozłożyć kolczatkę gracz nie może przebywać w pojeździe. W końcu przebijanie opon zostało zakodzone, więc można z nich korzystać we właściwy sposób.
 
TkoEYVN.png

 

Rozłożyć można maksymalnie 4 kolczatki, i bardzo prosimy aby było to kontrolowane. Nie zapominajcie że trzeba je złożyć aby żaden mieszkaniec nie ucierpiał.

Różnorodność rodzajów broni

 

TyuS1ks.jpg

Od dłuższego czasu istnieją różnego typu nazwy broni na serwerze, które są na bieżąco używane. Postanowiliśmy zaktualizować listę o nowości oraz dodać edycje broni unikalnych oraz zdobionych. Wszystkie przedstawione bronie posiadają customową nazwę widoczną przy wyjmowaniu oraz mogą różnić się ilością amunicji, która jest dostarczana wraz z nowym przedmiotem.

 

XQpMy9l.png

 

Nowe miejsce rozgrywki - South Los Santos High School

 
k1CFRcs.jpg

South Santos High School to szkoła mieszcząca się w południowej części miasta Los Santos na dzielnicy Little Mexico. Jest to placówka uczęszczana głównie przez młodzież zamieszkałą w biedniejszej części miasta. Poziom nauczania stoi na niskim poziomie, a nauczyciele narzekają na pensje oraz choroby depresyjne ze względu na problematyczne osoby uczęszczające na zajęcia. Szkoła jest owiana złą sławą ze względu na aferę dotyczącą handlu narkotykami oraz głośnego morderstwa jednego z uczniów na tle rasowym, które odbyło się w szatni damskiej przy hali sportowej.
 
gfFvlLU.jpg
 
3sLL2Jv.jpg
 
tZu7gpp.jpg

Energia postaci
 
JbaRio9.png
 
Wprowadzamy energię postaci, która ma za zadanie przyciągnąć postacie do konsumowania posiłków bądź napojów nie tylko w sytuacji gdy postać oberwie, bądź weźmie udział w wypadku. Co powien czas zostaje bardzo minimalnie zmniejszona energia (HP). Można to powstrzymać spożywając częściej posiłki. Nie macie się czego bać, jest to 1% HP na godzinę. Przypominamy także, że w godzinach nocnych gdzie lokale raczej nie są czynne, można zakupić jedzenie w punktach fastfood. Energia będzie w przyszłości wypadkową dla Kondycji postaci, którą mamy nadzieję wprowadzimy w najbliższym czasie.

Własne tło grupy i jej avatar
 
0BT8O2C.png

Liderzy grup mogą teraz ustawiać tło oraz avatar swojej grupy.
Tło jest widoczne na wszystkich podstronach Waszych paneli, natomiast avatar na liście grup członków.
 
sXRe3KQ.png
 
TLwZIGL.png

 

Jest to małe urozmaicenie, które na pewno bardziej umili Wam korzystanie z forum i przeglądanie panelu grup.
Upload logo robimy przez nasz standardowy sposób, z jakiego wszędzie korzystamy czyli przez imgur oraz podanie identyfikatora.
Panele grup zostały dodatkowo bardziej zoptymalizowane i zabezpieczone ze względu, że ciągle pare osób próbuje nieudolnie coś przekombinować.

 

Nowe customowe przedmioty doczepiane

Tym razem postanowiliśmy postawić na jeszcze większą ilość detaliOprócz nowych skinów będziecie mogli zadbać o unikalny wygląd waszych postaci dzięki nowym obiektom doczepialnym! Wasza postać od teraz będzie mogła śmiało zaopatrzyć się w nową fryzurę dla swojej postaci, zakupić nowe okulary na słoneczne dni, czy też pomyśleć o kupieniu kolejnej torebki do szafy swojej ukochanej! Jednak to nie wszystko! Postanowiliśmy zadbać również o fanatyków elektroniki, wprowadzając nowe laptopy, tablety, telefony i inne wspaniałe sprzęty! Przykładowe zdjęcia, przedmiotów przedstawiamy poniżej. W grze znajdziecie ich o wiele więcej, które są użytkowe dla cywilów jak i oddzielne przedmioty dla służb porządkowych czy przestępczych lub branży rozrywkowej. Wraz z czasem będą dodawane nowe przedmioty dla każdej sekcji rozgrywki! Sprawdź to!
 
0v94QHd.pngnzkkTtA.pngJV56uJc.pngPmGRjoh.pngV3DdELZ.png5ugnzRe.pngT8hRdEn.pngrUPyHa3.pngIne0AwR.pngcQsPeJm.pngws6HEJs.png1zcQbUO.png2cCNSr2.pngh3uoQ14.pngOEhX2DN.pngo18eyHj.pngTAiKZab.pngaoMQ24X.pngiRGri66.pngPUXQy7Y.pngOxXXg88.pngu3Vf400.pngXQDbvTN.pngeq7CrQj.pngp3heGAZ.png6yuMpFU.pngf8TQcP8.pngI1cavyW.pngHmGQnpR.pngTkyj5c3.pnggspG0w4.pngCYDE4hV.pngVS8oYcn.pngEDB1CcX.pngZSbZx3B.pngZOSfKjH.pngMT8LYVV.pngqfz8P8h.pngRcV9Qys.png3EV8mFT.pnge2d0M64.png8f0mR1X.pngyBrPjcr.pnglypfwyR.pngdqczvWH.pngWHsL4Yp.pngkensbxA.pngl35mRhZ.pngtlgMfjU.png2iHho7M.png8jFdXn4.pngWobYW7M.pngnORsmvp.pngyz3L7vc.pngWdLK080.pngvassNQm.pngnuYpwHa.pngueGcVL4.pngz4Ih4Kh.pngDmUwK3D.pngVk0oHN7.pngaNueSoy.pngrd1plYw.pngptMI934.pngZgUuTjZ.pngwE2j6Ih.png2wQlP8h.pngSscBz4P.pngiOsW5Bd.pngnSH36zL.png

 

Wpływy dla zgrupowań przestępczych

 

 

dxDcWlu.png

 

Każdy członek organizacji przestępczej raz dziennie będzie mógł zebrać wpływy całej rodziny/zespołu indywidualnie dla siebie.

 • Należy grać w ciągu dnia przez jakiś czas na "duty" (czyli kropki/barwy pod nickiem) lub w formie incognito, wyłącznie po to aby system wyłapał niektóre zależności. Jest to zazwyczaj około pół godziny. Raz dziennie otrzymasz $400 do portfela (liderzy $500, osoby pod liderem (max 3) z uprawnieniem +A otrzymają $440). Prosimy to traktować po swojemu, niech wasze postacie same wiedzą za co dostają tą gotówkę, czy to jakieś paserstwo, sprzedaż nielegalnych przedmiotów w internecie, nie narzucamy nic od nas. Bądźcie kreatywni.

Nowe obiekty do waszych interiorów

 

Poniższe obiekty dostępne są w grze oczywiście dla polecenia /mc w zakresie ID od -1001 do -1015. Tak, wartości ID nowych modeli są ujemne, by by odróżnić je od klasycznych obiektów dostępnych dzięki GTA SA i SA:MP.

 

I34KmFl.png

LTHtW8p.png

 

 

Ogłoszenia tekstowe - oferty pracy i inne

 

Chętnie korzystacie z aukcji LS-Stories dlatego cały market został całkowicie zmodyfikowany. Oprócz liftingu samego wyglądu powstał szereg nowych funkcji i usprawnień, dodatków. 

 

W ostatnich dniach tak jak dobrze zauważaliście zmieniał się wygląd, i ostatecznie będzie to taka wersja:

 

CyovYXa.png

 

Jak można zauważyć na screenshocie, powstał nowa sekcja aukcji i są to ogłoszenia, z tym że nie nazwiemy już ich aukcjami tylko właśnie tak jak sama nazwa na to wskazuje.

 

Ogłoszenia działają inaczej, ponieważ są tylko informacją, nie posiadają możliwości zakupu czy licytacji.

 

k2vmLPk.png

 

Wchodząc w nowy dział ogłoszeń, wybieramy interesujący nas filtr. Na przykład kiedy szukamy pokoju do wynajęcia aby się spawnować - wystarczy, że klikniemy i możemy przejrzeć odpowiednie oferty ogłoszeń wystawione przez innych uzytkowników.

 

qmoU9px.png

 

HF6XLVR.png

 

Ogłoszenia zastępują w tym momencie niektóre działy na forum, ponieważ jeśli posiadamy mieszkanie/dom z wolnymi pokojami, możemy się ogłosić własnie tutaj zamiast tworzyć temat na forum.

 

To samo się tyczy ofert pracy, jest to w tej chwili dobre miejsce do oferowania pracy w swojej firmie na jakimś stanowisku.

 

BMk74KL.png

 

Grupa rodziny w grze

 

rtnOKI3.png

 

Mając na uwagi masę waszych próśb wprowadzamy poprawkę w działaniu grup rodzinki. Od teraz grupy party/rodziny nie są typowymi grupami. Zostały wyodrębnione dla Was spośród grup na /g. Nie zajmują one już wam slotu grup, które możecie wykorzystać w celach zarobkowych, projektach IC lub grach w organizacji. Panel grupy rodziny dostępny jest pod komendą /f.

 

Sp0QRcR.png

 

Całe zarządzanie panelem zostało zreplikowane i jest analogiczne do panelu grupy na /g (czyli komendy /f v, zapros i inne). Czat OOC rodziny dostępny jest pod skrótem @f - nie ma konieczności podawania numeru slotu.

 

W dalszym ciągu jest funkcja uprawnień, są pojazdy i wszystkie inne rzeczy jakie są w grupach. Oczywiście można być tylko w jednej grupie rodziny w jednym momencie.

 

Zestaw obiektów do waszych interiorów cz.2

 

Poniższe obiekty dostępne są w grze oczywiście dla polecenia /mc w zakresie ujemnych zakresach ID, by by odróżnić je od klasycznych obiektów dostępnych dzięki GTA SA i SA:MP.

 
Fh43QmN.png
 
BbCVvJj.png
 
m7gelBE.png
 
t71LOJ4.png
 

Jak widać przygotowaliśmy w tym zestawie różnorakie obiekty, które z pewnością przydadzą wam się w grze. Do każdego z nich jest możliwe "mmatowanie". Zapewne najbardziej przypadną osobom z półświatka nowe graffiti, które widać powyżej. Zostanie nimi ozdobione miasto tak jak w przeszłości gdy wprowadziliśmy nowe budynki, z narysowanymi na nich tagami.

 

Grupowanie/stackowanie przedmiotów postaci

 

Tytuł mówi wszystko za siebie. Koniec z dziesiątkami złowionych ryb, czy gramami używek rozciągających się po całej liście przedmiotów bez końca.

 
KaJzvq3.png
 

Od teraz przedmioty postaci można grupować, co oznacza, że jeśli w ekwipunku posiadamy przedmioty o tej samej nazwie i tych samych wartościach funkcjonalnych, zostaną one ze sobą zgrupowane i zamiast dwudziestu przedmiotów zobaczymy jeden, z ilością jego sztuk w nazwie. System ten będzie rozszerzany bardziej w przyszłych aktualizacjach. Jak na razie grupowanie tyczy się tylko postaci - jeśli stwierdzimy że przyda się to w innych sekcjach, jak np szafy w budynkach, to wprowadzimy to również tam w przyszłości.

 

rkZAJ70.png

 

Dla ułatwienia, standardowo został wprowadzony przełącznik i jeśli ktoś będzie chciał z tego korzystać, to wystarczy, że wejdzie w ustawienia postaci i to zmieni!

 

Billboardy z prawdziwego zdarzenia w Los Santos!

 

DcbgjHX.gif
 

To już nie pierwszy raz kiedy pokazujemy, że się da. Kiedy inni narzekają na możliwości platformy SA-MP, to ls-stories, największy i najbardziej nowoczesny projekt na SA:MP właśnie pokazuje, że można!

 

Do waszej dyspozycji wydajemy prosty system, którego działanie wewnątrz jest już bardzo skomplikowane jednak daje nam efekt taki jaki każdy chciał otrzymać. Zaprogramowanie tego trwało niezwykle długo ale jest już wszystko gotowe i właśnie dla Was!

 

Przed Wami wysokiej jakości Billboardy z własną grafiką na SA-MP, które w żaden sposób nie obciążają Twojego komputera.

 

Jak wiemy, w oryginalnym Los Santos jest ponad sto billboardów reklamowych - niektóre puste, niektóre za to mają reklamy produktów z uniwersum GTA, na przykład SPRUNK, czy ERIS. Po dłuższym czasie stają się one nudne i wtapiają w tło, a nikt nie zwraca na nie uwagi. Pora to zmienić.

 

Dajemy Wam możliwość ustawienia billboardu z własną grafiką! Jest to opcja idealna do rozreklamowania swojego biznesu, eventu czy projektu In Character. Na początek dajemy Wam do dyspozycji około 30 billboardów, w tym kilka z nich jest zarezerwowanych dla organizacji publicznych.

 

W przypadku dużego zainteresowania taką formą reklamy zwiększymy ich liczbę.

 

c69sDew.png

 

Billboardy reagują na będące pod nimi światło - są realistycznie podświetlone!

 

UNoBhfl.png

 

Billboardy nie obciązają Twojej gry, są ładowane z daleka i wyglądają niesamowicie!

 

b8cKFOK.png

 

Twoja własna grafika wysokiej jakości na ls-stories!

 

d6p0hTz.png

 

aXCxo0V.png

 

Dynamiczne animowanie postaci

 

 

Czas na kolejny stopień immersji w gameplayu ls-stories! Jeden z naszych graczy zasugerował żebyśmy odeszli od standardów z GTA San Andreas, gdzie postacie po upadku otrzymują zwyczajną animację leżenia na ziemi. Wzięliśmy się za to i stworzyliśmy coś ciekawszego, co możecie obejrzeć na filmiku powyżej. Dynamiczne animowanie postaci będziemy aktualizować co jakiś czas o następne funkcje, na ten moment udostępniamy Wam:

 

 • Animacje śmierci postaci zależnie od miejsca, w jakie trafiono: klatka piersiowa
 • Animacje śmierci postaci zależnie od miejsca, w jakie trafiono: głowa
 • Animacje stanu brutalnego pobicia rękoma - knock out
 • Rozmowa telefoniczna postaci w samochodzie teraz jest jeszcze bardziej realistyczna, zwyczajnie widać, że odbiera ona telefon/rozmawia/rozłącza się!
 • Potrącenie pieszego
 • Animacja w samochodzie po postrzale lub wypadku samochodowym

 

Zmiany w stanie nieprzytomności (BW)

 

 

 • Od dziś koniec z przerywającą się animacją podczas BW i powtarzeniem się jej bez końca. Każdy rodzaj śmierci będzie posiadać własną animacje i będzie ona uruchomiona cały czas podczas trwania BW.
 • Podczas BW jest teraz nowa kamera, której działanie zauważycie od razu w grze. Dodatkowo w budynkach nie będzie ona wylatywać zbyt wysoko do góry aby ograniczyć MG.
 • Po BW w pojeździe nie będzie nas wyrzucało z pojazdu, będziemy wciąż ,,za kółkiem" i możemy jechać dalej (oczywiście wierzymy, że przed wyruszeniem każdy stosuje odpowiednią akcję Role Play).

lY6vxmw.png

 

Kamizelka kuloodporna

 

Bez obaw, jest to jak zwykle nasza wizja, więc nie spotkacie tutaj śmiesznego paska armoura znanego z serwerów DM i GTA San Andreas Single Player. Więcej poniżej!

 

W bezpośrednim starciu stróże prawa jako organizacja państwowa nie byli dotychczas wystarczająco doposażeni by chronić miasto i walczyć z przestępczością. Wobec sugestii w tę stronę, została dodana kamizelka kuloodporna.

 

fAzgX8H.png

 

Przedmiot ten będzie absorbować część obrażeń jakie dostaniecie (oczywiście przez bronie skryptowe), przez co wasze postacie będą bardziej bezpieczne w sytuacjach zagrożenia życia. Lecz nie dajcie się zwieść, kamizelka chroni tylko tułów i kroczę oraz nie jest niezniszczalna!

 

gKMczKt.png

 

Demonstracja stref ciała, jakie są chronione

 

 • Strzały oddane w jakąkolwiek inną część ciała nie będą chronione. Oczywiście nie jest to przedmiot niezniszczalny. Zasada działania wygląda podobnie jak w przypadku zużywania się broni.
 • Początkowo kamizelka jest "nowa", a z każdą przyjętą kulą coraz bardziej się ona niszczy aż w końcu całkowicie nie będzie ona chronić ciała.
 • Istnieje kilka rodzai kamizelek kuloodpornych, każda różni się swą wytrzymałością.
 • Pod nickiem postaci widnieje wówczas status informujący o założonej kamizelce kuloodpornej. Obiekt przyczepionej kamizelki nie nadaje się, należy to zrobić według własnego upodobania tak jak poprzednio za pomocą innego przedmiotu.

 

P.S. mundurowi otrzymują nowego skina, widocznego na pierwszym obrazku!

 

Zwiększona dynamika strzelanin oraz nowa synchronizacja strzałów
 
sa-mp-239.png

Podczas strzelanin osoby z wyciągniętą bronią nie otrzymają znanego wszystkim ,,upadku" kiedy dostaną pierwszy lepszy strzał, dla zwiększenia dynamiki akcji. Postacie nie posiadające broni mają 60% szansy co każdy strzał, że ich postać upadnie - tak jak dotychczas.
W oparciu o dosyć niesamowite możliwości interfejsu sieciowego, na jakim jest ,,zbudowany" SA:MP została poprawiona synchronizacja strzałów. Każde pojedyncze naciśnięcie przycisku strzału jest teraz analizowane dogłębnie przez nasze systemy. Strzały są bardziej precyzyjne i też bardziej widoczne dla każdego gracza obok. Oddany strzał wykonuje się w skrypcie ls-stories w ciągu milisekundy wycinając przy tym skutecznie niechciane oprogramowanie, z którego jak wiemy niektórzy korzystają. Wszelkie niepoprawne zdarzenia nie podlegają synchronizacji i gracz zostaje wydelegowywany z serwera. Możecie grać jeszcze bardziej spokojnie, nasz AntyCheat przeszedł znowu sporo modyfikacji i usprawnień.

Nowa funkcja opisów postaci

Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, że po ustawieniu opisu nie do końca wiedzieliście jak rozłożyły się słowa i prosiliście kolegów by zrobili Wam screena i sprawdzili, czy opis wygląda dobrze. O teraz nie musicie tego robić! Po stworzeniu opisu od razu wyskoczy Wam okienko z dokładnym rozmieszczeniem i wyglądem waszego opisu - tak jak wygląda na postaci. Zostało to rozwiązane w ten sposób, ponieważ niestety technicznie w SA:MP nie ma możliwości wyświetlenia graczowi doczepionego tekstu 3D na własnej postaci. Nie jest to jednak żaden problem, gdyż tekst w wyskakującym okienku jest sformatowany dokładnie tak samo jak ten przyczepiony do postaci. Dodatkowo pod komendą /opis dodaliśmy nową opcję, dzięki której możecie w każdej chwili sprawdzić jak wygląda Wasz opis.

Sprawdź ułożenie i formatowanie swojego opisu zaraz po wpisaniu go
 
AZcsUgb.png
 
... lub sprawdź w każdym momencie gry!
 
yuzq9Du.png

Zmienne ceny paliwa
 
qCoQIQP.png

Kryzys paliwowy w San Andreas dosięga również Los Santos, przez co stacje paliwowe nakładają różne ceny za paliwo. Poprzednio dopłaty do paliwa były sponsorowane przez nasz rząd i ceny były zawsze na tym samym poziomie. Od teraz ceny za litr są różne i zmieniają się co jakiś czas.

Regularna cena to $5, jednak czasem mogą wystąpić wahania i cena spadnie do wcześniejszych $4 lub wzrośnie nawet do $6!
Wystąpi to co kilka dni, jednak jest szansa, że w ciągu dnia w zależności od kilku czynników, cena może się zmienić.

 

 
MLwqDiJ.png

Parowanie bram

Dodaliśmy możliwość parowania ze sobą dwóch obiektów, oznacza to, że jeżeli uruchomicie funkcję poruszenia obiektem przez klawisz N, dwa sparowane ze sobą wykonają zaprogramowaną przez was opcję obrotu/poruszenia się. Do parowania obiektów potrzebne nam jest UID obiektu, z jakim chcemy połączyć go w parę.
 
VnkE9lR.png

Więc jak to zrobić? Stawiamy obiekt obojętnie jaki, na przykład drzwi i ustawiamy na nim funkcję poruszania się. Na koniec spisujemy UID obiektu. Następnie tworzymy kolejny obiekt, ustawiamy na niej przeciwną funkcję lub taką, jaką tylko chcemy oraz wpisujemy komendę:
 
Gcqks4a.png
 
YrpY0Iv.png
 
xafGTGq.png

Obiekty połączone w parę nie wykonują ruchu w odbiciu lustrzanym, należy ustawić /mgate w każdym obiekcie osobno. Co jest tylko plusem, bo można w ten sposób wykonać obojętnie jakie chcemy ruchy obiektu.

 

Zwierzęta domowe

 
HvbhJFS.png

Czy to prima aprilis? Hmm, tamten dzień już był dawno i nie mamy zamiaru z Was żartować!
Na ls-stories można mieć od teraz własnego zwierzaka w domu, który jest w pełni oskryptowany i gotowy do działania! Dotychczas takie bajery były tylko w GTA V, ale dlaczego by nie przenieść tego na ls-stories? Voilà! Poniżej przedstawiamy wszystkie nowe funkcje.

Jak zdobyć zwierzaka?
1. Udajemy się do sklepu 24/7 i wybieramy nową kategorię "Zwierzęta domowe"
2. Wracamy do naszego domu/biznesu/garażu, używamy przedmiotu.
3. Zwierzak zostaje stworzony z losową rasą (bez obaw, można ją zmienić). To wszystko!
 
6Kqc8rU.png

Wybierz lub zmień wygląd zwierzaka kiedy tylko chcesz!
W trybie edycji dostępnych jest jedenaście wariantów wyglądu dla waszego pupila. Dostępne rasy na screenie poniżej. Wśród psów znalazł się również jeden kot!
 
t6NLeb3.png

Możesz zmienić jego imię..
Możecie nadać imię dla swojego psiaka (lub kota) - po dwukrotnym kliknięciu w tę opcję pojawia się okienko, w którym należy wpisać nazwę. Imię wyświetla się nad zwierzakiem i można je zmienić w dowolnym momencie. Ta opcja została zarezerwowana dla osób z aktywnym kontem premium, to po to, że jednak staramy się ograniczać ilość 3D Textów na serwerze

..lub je wyłączyć!
Opcja pozwalająca ukryć imię zwierzaka, które wyświetla się nad nim. Przydatne do robienia screenów czy filmów, gdzie nie zawsze możemy wcisnąć F10. Aby przywrócić pupilowi wyświetlaną nazwę należy ustawić ją na nowo opcją Zmień imię zwierzaka.

Ustalić jego pozę..
Wasz zwierzak może mieć różne pozy! Może stać, siedzieć, leżeć na boku i się bujać. Przyda się do odgrywania akcji, czy ustawienia zwierzaka w swoim małym gniazdku gdzie śpi.
 
AZccF4A.png
 
Wsgoiuv.gif

Tymczasowo ukryć..
Jeżeli z jakichś powodów chcecie pozbyć się chwilowo swojego pupila, na przykład odegrać, że Wam uciekł czy jest z kimś na spacerze to możecie użyć właśnie tej opcji! Ukrywacie zwierzęcego aktora, a przywrócić go możecie opcją “Zrespawnuj zwierzaka”

Zrespawnować..
Wspomniana wcześniej opcja pozwalająca nam na odświeżenie wyglądu zwierzęcia czy przywróceniu go po ukryciu. Również przydatne w momencie kiedy cokolwiek się stanie z aktorem, na przykład kiedy budujemy interior i spadnie on na ziemię - bez problemu w tej chwili zostanie on przywrócony na właściwą pozycję.

Możesz ustawić go tam gdzie tylko chcesz!
Możecie dowolnie przestawiać swoje zwierzę po całym budynku, z podłogi na kanapę, z kanapy do szafy(??), z szafy na łóżko - to już zależy od Was.

Lub go dezaktywować...
Jeżeli z jakiegoś powodu chcecie usunąć trwale swojego zwierzaka to właśnie w ten sposób. Po kliknięciu w ostatnią opcję pojawi się Wam okienko, w którym musicie wpisać “potwierdzam”. Gdy już to zrobicie zwierzak znika bezpowrotnie, dlatego warto przemyśleć czy chcecie go usuwać czy może tylko ukryć.

...ale można go także karmić!
Zwierzęta będą zadowolone po tym, jak je nakarmimy. W sklepach 24/7 jest opcja kupienia mokrej i suchej karmy dla naszego pupila. Każde jednorazowe karmienie dodaje 40% zadowolenia, a co godzinę spada około 5%. Zwierzaka nie da się przekarmić, pochłonie tyle jedzenia ile mu dacie
 
SB01KIz.png
 
aBd8HPa.png

 

P9EUg22.png

Jak widać edytor jest całkiem rozbudowany, o swojego pupila należy dbać i go regularnie karmić, ponieważ jego zadowolenie będzie spadać.

 

6MpFTGG.png

 

 

 

Prezentacja jest efektem ciężkiej pracy całej ekipy   :)

Poprzednią wersję prezentacji zaktualizowali o nowe rzeczy - @Karuzo oraz @kanon#2

Napisano 09 grudzień 2019 - 19:47

bluur
bluur

  It happnd in Flatbush

 • Główny Administrator
 • 1808 postów

Prezentacja została zaktualizowana dzięki @Karuzo i @kanon :D
Copyright © 2019 ls-stories.pl | Community Powered by IPS Inc.

ls-stories.pl and the contents herein, are not affiliated with Rockstar Games, Rockstar North or Take-Two Interactive Software Inc.