Skocz do zawartości

  rlZhqK2.png

   

  Witajcie,
  w tym temacie nie dowiecie się niczego o nowej aktualizacji czy kolejnych urozmaiceniach, które chcielibyśmy wprowadzić na ls-stories. Nadszedł czas głębszej refleksji, dlatego jest to niezwykle ważny dla nas temat, podsumowanie całego okresu istnienia LS-STORIES, związanych z tym problemów i osiągnięć oraz konkretna informacja dla Was dotycząca przyszłości projektu. Zachęcamy do zapoznania się z całością, aby w pełni zrozumieć nasz punkt widzenia.
  Początki projektu - 2016

  Projekt ls-stories rozpoczął się w połowie 2016 roku, gdzie uruchomiliśmy forum dyskusyjne i zaczęliśmy zbierać graczy. Oficjalnie wystartowaliśmy z rozgrywką w lutym 2017. Przez ten czas doskwierała nam ogromna ilość błędów po wystartowaniu na nowym, niesprawdzonym skrypcie i do tego cały ogrom pracy w naprawianiu wszystkiego, by gracze mogli swobodnie grać. Niestety, pracy cały czas przybywało i brakowało rąk do pomocy, więc po kilku miesiącach niezbyt stabilnej rozgrywki przenieśliśmy wszystko do Fort Carson, aby mieć więcej czasu na naprawę błędów a w Fort Carson mogło grać mniej osób. Oczywiście wszystko to, bez przerywania rozgrywki. Po dwóch miesiącach przenieśliśmy ponownie rozgrywkę do Los Santos po naprawie większości błędów, a Fort Carson pozostał jedynie epizodem i historią. Na początku 2018 roku skradziono nam domenę, a jeden z byłych administratorów próbował nas skłócić i starał się zniszczyć naszą renomę. Po skradzeniu domeny, gracze nie mogli połączyć się ze stroną więc musieliśmy bardzo szybko coś wymyśleć, tudzież kupiliśmy bardzo szybko nową domenę new-stories i wszystko podłączyliśmy pod nową nazwę - dane były wciąż te same, każdy mógł kontynuować rozgrywkę chyba już dzień później - standardowo, wszystko po to aby nie przerywać wam gry. Projekt miał już swój pierwszy rok. Niestety, ludziom nie spodobała się nowa nazwa i to, że projekt nie nazywa się ls-stories, więc spadki zainteresowania były coraz większe a osób, które wyłącznie nam szkodziły każdego dnia, wcale nie ubywało. Widząc, że gra tylko kilka osób i nie mając pieniędzy na opłacanie, zamknęliśmy projekt. Zapał i wszystkie cele zniknęły.

   

  Po kilku miesiącach pojawiła się domena do zakupienia (na licytacji), więc wzięliśmy udział i ostatecznie wygraliśmy licytację za kwotę kilkuset złotych. Wtedy momentalnie zebraliśmy ekipę, rozpoczęły się prace nad nowościami w grze i na forum, powrócił projekt i po kilkumiesięcznej, pierwszej przerwie projektu, ls-stories powróciło, bijąc rekord ponad 300 osób online. W czasie tych kilku miesięcy doszło do ogromnego progresu w sprawie optymalizacji skryptu, przez co doszliśmy do bardzo dobrej synchronizacji, wysokiego tick-rate serwera i przy ponad 300 osobach gra była płynna. Projekt utrzymywał się od tego czasu bez problemów. Gdyby nie incydent z kradzieżą domeny, nie mielibyśmy żadnego przestoju - ale to dla nas nic nowego. Wszak każdego dnia od 2017 roku spotykały nas problemy. Przez te lata projekt miewał wzloty i upadki pod względem ilości graczy. Zawsze bardzo dużo czasu spędzaliśmy nad nowymi aktualizacjami, godzinami rozmyślając i rozmawiając w gronie czerwonych i nie tylko, co dodać, aby ucieszyć aktualnych i nowych graczy.

   

  Od 2020 roku, aktualizacje rozgrywki stawały się dla nas co raz to trudniejsze do wykonania, ze względu na spore ograniczenia platformy SA:MP. Z tygodnia na tydzień ciężej było wymyślić "coś nowego" patrząc na to, jak każdego miesiąca jeszcze bardziej był rozbudowywany skrypt gry ls-stories a graczom niestety było zawsze mało - ale mimo tego, dawaliśmy z siebie wszystko przy każdej aktualizacji i serwowaliśmy Wam mnóstwo nowości, usprawnień i innowacyjnych rozwiązań. Wprowadzaliśmy często sugestie nowości od graczy, o które zawsze bardzo was prosiliśmy i bardzo wam za to dziękujemy, że je do nas podsyłaliście. Jednak czasem nie spotykały się one z planem i założeniami ls-stories i nie mogliśmy ich wprowadzać do rozgrywki, ponieważ jako administracja, patrzymy na projekt z trochę innej perspektywy, której codzienny gracz nie zauważa. Za każdym razem staraliśmy się i chcieliśmy Was zaskakiwać, ale wraz z upływającym czasem rozwiązań i pomysłów było coraz mniej. Stąd też od 10 kwietnia 2022 roku zmieniliśmy politykę publikowania aktualizacji gry

   

  Pełne wsparcie techniczne, regularne i częste aktualizacje gry przez lata
  Zaglądając do działu aktualizacje gry, można doliczyć się 71 głównych tematów - każdy z nich przedstawia tysiące godzin pracy jakie trzeba było włożyć w rozwój ls-stories. Pierwszy temat aktualizacyjny pojawił się 23 października 2016 roku, prosta matematyka pozwala nam wywnioskować, że daję to prawie 12 tematów w roku, prawie jeden na miesiąc. Przez lata skupialiśmy się na poprawie błędów, wprowadzaniu usprawnień oraz Waszych pomysłów do gry, realizowaniu celów, które nam stawialiście. Owocem tego były ciągłe aktualizacje, bardziej lub mniej obszerne. Wymagało to pełnego zaangażowania, ogromnej ilości godzin spędzonej przy LS-STORIES bez gwarancji osiągnięcia sukcesu. Na przestrzeni tych siedmiu lat udało nam się wprowadzić do gry wiele niespotykanych wcześniej rozwiązań. 
  ls-stories stał się już kilka lat temu liderem rozbudowania skryptu na scenie i każdy powinien się z tym zgodzić. To wyłącznie efekt wielkiej determinacji,  zgrania się w zespole, odpowiedniego kierowania, konkurencyjności jak i chęci pokonania innych projektów pod względem jakości rozgrywki i ilości graczy zalogowanych w grze.
  ls-stories to nie tylko bardzo rozbudowany skrypt gry. To także ogromna moc optymalizacji przy tak rozbudowanym skrypcie, przez co aplikacja SA-MP prawie wcale nie obciąża serwera nawet przy kilkuset osobach online oraz świetna synchronizacja pojazdów i poruszania postaci a na tym multiplayerze jest to nie lada wyczyn. To wszystko przez gruntowną przebudowę przepustowości serwera, modyfikacje w synchronizacji SA-MP oraz odpowiednią lokalizację serwera gry. Wszystko po to, by jakość i płynność rozgrywki była na jak najwyższym poziomie.
  Aktualizacje z nową zawartością to nie wszystko, na bieżąco musieliśmy reagować na problemy zgłaszane przez graczy. Składa się na to ponad 500 pomniejszych aktualizacji oraz ponad 7000 rozwiązanych ticketów w systemie zgłoszeń. Do tego nadzorowanie poszczególnych sektorów gry przez ich opiekunów, kreowanie im rozgrywki oraz reagowanie na bieżące problemy pomniejszych środowisk graczy. Kolejne niezliczone godziny pracy każdego dnia, które zapewniały Wam przyjemność z rozgrywki. Nie każdy sobie zdawał sprawę jak ogromnym przedsięwzięciem był ten projekt.

  Nie można również zapominać o tysiącach godzin w grze spędzonych przez członków ekipy przy nadzorowaniu rozgrywki i reagowaniu na bieżące, szkodliwe zachowania graczy. Ekipa starała się być w grze o każdej porze dnia i nocy, aby nieść pomoc graczom, gdy tylko tego potrzebowali. Zawsze dążyliśmy do zapewnienia Wam stabilnej rozgrywki, najbardziej jak to tylko możliwe wykorzystując do tego wszystkie dostępne dla nas sposoby.

   

   

  bDlt2jz.png

   

  Maj 2020, spontaniczne rekordy graczy
  Zapewne część naszych stałych graczy pamięta ten niedzielny wieczór, w którym licznik graczy wskazywał na liczbę 740 - a nie zaliczamy tego do jednorazowej niespodziewanej sytuacji, bowiem przez cały tydzień utrzymywała się liczba ok. 650 osób online. Taka ilość graczy online w jednym momencie na przestarzałym multiplayerze była nie lada osiągnięciem. Już wtedy od kilku lat przewijało się stwierdzenie, że ta platforma to zdechlak i nie można na niej liczyć na zawrotne wyniki. LS-STORIES w ostatnich latach było żywym przykładem łamiącym tę tezę. Mocne fundamenty budowane przez lata w końcu zaowocowały zainteresowaniem dużej liczby osób. Ktoś zapewne rzuci, że światowa pandemia, przymusowe zamknięcie w domach oraz aktywność popularnego streamera w grze nam w tym pomogły. Jasne, że tak, nie negujemy tego. Musimy jednak pamiętać, że bez solidnych fundamentów, które w tamtym czasie utrzymały to wszystko w ryzach, całość mogła posypać się jak domek z kart. Tak się jednak nie stało, mimo wielu prób ze strony osób życzących nam źle. Gracze mogli cieszyć się z gry w tamtych trudnych czasach, a my jako administracja mogliśmy czerpać z tego satysfakcje. Udało nam się osiągnąć wynik, którego nie udało się wykręcić nikomu innemu na polskiej scenie od lat. Był to olbrzymi przypływ motywacji na kolejne lata, znak, że warto dalej w to brnąć.
  Frustracja graczy
  Zmagaliśmy się z tym od początku, nieodłączny element prowadzenia takiego projektu. Nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu, każda nasza decyzja miała swoich zwolenników i przeciwników. Takie jest już życie. Decyzja niezgodna ze zdaniem gracza przeradzała się w jego niezadowolenie, w bardziej zawiłej sytuacji nawet frustrację. Pozycja członka ekipy często sprawiała, że musieliśmy gryźć się w język, okazywać wyrozumiałość mimo, że frustracja gracza wynikała z zupełnie absurdalnego powodu. Na przestrzeni lat wiele krytycznych opinii utrwaliło się w głowach graczy do takiego stopnia, że przy odpowiedniej okazji zawsze znalazł się ktoś wyrażający tę samą, utrwaloną opinię - często fałszywą. Nieważne, że była ona niesprawdzona czy jest zgodna z prawdą. Powodowało to efekt kuli śnieżnej, narastającego hejtu, który w dużej mierze powstawał na zasadzie "bo mój kolega tak powiedział", bez konkretnych argumentów i powodów. A my z roku na rok widzimy, jak bardzo społeczność graczy pogarsza się, będąc coraz bardziej toksycznymi i niezadowolonymi ze wszystkiego osobami. Przykro to napisać, ale polskie community RolePlay to toksyczny kocioł, który regularnie wybucha. To niszczy, demotywuję i zostaje w głowie, zabiera chęci do dalszego angażowania się. Każdy członek ekipy, który działał tutaj tylko w zamian za własną satysfakcję, hobbystycznie bawiąc się w to, świadomie musiał się na to godzić i przechodzić to wszystko indywidualnie niestety odbierając sobie trochę zdrowia każdego dnia. Jednak cierpliwość ma swoje granice i każdy z nas ma już tego wszystkiego dosyć. Jakie to jest absurdalne do pojęcia! Poświęcaliśmy dla Was masę czasu, tworząc aktualizacje i pilnując rozgrywki w tak starej grze komputerowej. W zamian otrzymywaliśmy ogromny, toksyczny hejt od dużego procenta osób. Sporo graczy było sfrustrowanych do takiego stopnia, iż hejt i ataki przechodziły na życie prywatne innych graczy ls-stories.
  Kłody pod nogami każdego dnia

  Problemem każdego dnia przez te 7 lat, który zabierał zawsze większość czasu i nerwów, były grupy osób, które zajmowały się wyłącznie przeszkadzaniem nam w prowadzeniu projektu z powodu otrzymanego bana lub ze zwyczajnej zawiści. Ataki zlecane przez internet na nasze systemy i serwery, niszczenie strefy prywatnej członków ekipy to nasza codzienność na ls-stories, której gracze nie mogli widzieć, ponieważ zawsze staraliśmy się prowadzić wszystko bardzo profesjonalnie, aby nie przerywać wam waszej codziennej gry. 

  Próby włamań na serwery, które posiadamy to chleb powszedni. Zlecane ataki hakerskie, na które niejednokrotnie pewne osoby wydawały dużo pieniędzy, przez te lata osiągnęły już bardzo dotkliwy poziom, ale my nigdy nie poddaliśmy się temu. Ogromne koszty prowadzenia projektu ze względu na ataki hakerskie bardzo nas zawsze wyniszczały i wielokrotnie musieliśmy się dokładać do comiesięcznych opłat. Każdego roku było tylko gorzej pod względem narastających kwot, a porównując dzień dzisiejszy z dniem powstania projektu, to całkowita przepaść. Posiadając w pewnym momencie 6 serwerów do operowania, aby ls-stories mogło solidnie i bez przestoju działać, zważywszy na bardzo leciwą aplikację serwera SA-MP, było bardzo trudne, ponieważ zabierało to sporo czasu każdego dnia i niestety wykonywała to wszystko jedna osoba abyście mogli grać w spokoju. Ale doświadczenie zdobyte przez te lata spowodowało, że w dalszym ciągu byliśmy i jesteśmy z siebie dumni jako zespół. 

  Szydzenie, wyśmiewanie przez szkodzące grupy osób nigdy nas nie zwiodły i zawsze mało nas to obchodziło. Choć wielokrotnie nasi gracze potrafili równocześnie śmiać się naszych problemów i potknięć, co było przykre i pokazało, że nie zawsze jesteście wielkim wsparciem,  to jednak pokonywaliśmy wszystkie mury, jakie stawały przed nami i osiągaliśmy sukcesy jako projekt.

   

  Cieszymy się natomiast z jednej rzeczy - dzięki projektowi i atakom hakerskim nabraliśmy duże doświadczenie w pisaniu różnorakich skryptów oraz w prowadzeniu tak dużego projektu i ochronie go przed atakami. To na pewno przyda się nam w życiu prywatnym i zawodowym. Dziękujemy serdecznie wszelkim grupom toksycznych nienawistników, którzy psując normalnym ludziom rozgrywkę siedząc stale w swoim czterościanowym grajdołku przed komputerem (z którego może kiedyś wyjdą) pomogli nam to osiągnąć!

   

  Wyobrażacie sobie być dorosłym człowiekiem i zamiast zająć się upływającym życiem to atakować grę komputerową? Bo my nie.

   

  Przepraszamy, że musimy zamknąć projekt. Ataki tutaj to przecież było Wasze całe życie - od świtu do kolejnego świtu. Ale na pewno wierzymy w to, że może uda się znaleźć ciekawsze hobby - może zbieranie znaczków? 

   

  Jakie były najbliższe plany na aktualizacje?

  Zawsze chcieliśmy przenieść ls-stories na silnik Unity, jednak nie było na to czasu. Zapał był, a developerzy 3D byli gotowi tworzyć nową mapę, postacie i pojazdy. To ogromne przedsięwzięcie jednak nigdy do tego nie doszło ze względu na brak czasu spowodowany problemami technicznymi, jakie były tworzone przez różnej maści szkodników przez wszystkie te lata.

   

  Launcher również był rzeczą, która powstawała, jednak nie było nigdy czasu na jego ukończenie. Launcher nie miał by na celu skanować komuś komputer w poszukiwaniu cheatów, bo i to można ominąć prędzej czy później. Celem launchera ls-stories miało być wykrywanie bieżących problemów, takich jak wpisanie spacji w nicku, lub nieposiadanie odpowiedniego clienta gry itd. To miało być ułatwienie dla nowych graczy, ale również dla wszystkich - możliwość szybkiego wejścia do gry, za pomocą jednego kliknięcia na pulpicie.

   

  A co mieliśmy wykonać w najbliższym czasie i jakie mieliśmy "plany" na przyszłość?

  • Całkowicie nowy interfejs (GUI) list - to ogrom pracy, ponieważ nie da się tego wykonać tak, jak chociażby na multiplayerach GTA V czyli łatwo za pomocą HTML & CSS. Ale jak za każdym razem, dalibyśmy radę. W planach było wykonanie tego na nowych obrazkach interfejsu wraz z suwakiem dla list i możliwością przechodzenia po elementach myszką lub strzałkami. Interfejs ustawiałby się według screen ratio ekranu gracza.
  • Nowy interfejs samochodu - kierunkowskazy, paliwo, check engine itd.
  • Nowy system przedmiotów jako ekwipunek znany z gier RPG
  • Grunty/działki, gdzie gracz mógł by stawiać obiekty na swoim terenie poza miastem. Obiekty ładowałyby się w momencie zbliżenia się do działki. Ten system jest już nawet w połowie wykonany gdyż miał trafić na najbliższą aktualizację.
  • Kontroler uszkodzeń - w logach grupy wyskakuje, co dokładnie zostało uszkodzone w pojeździe. System jest już gotowy do wydania na aktualizację.
  • Starfish Island - wyspa jest już gotowa. Prowadzi do niej droga autorstwa BLACKFOXa. To wylot z autostrady obok lotniska na nową wyspę, którą zamieszkiwaliby zamożni mieszkańcy miasta.\
  • Nowy interfejs telefonu - w związku z nowym interfejsem (GUI), zostałby również wydany odświeżony interfejs telefonu z nowymi opcjami, jak np: dodawanie ulubionych kontaktów, w celu wykonywania łatwiejszych przelewów, a nie za każdym razem wpisywanie numeru konta, możliwość edycji kontaktów, itd.
  • System "ciężaru" postaci i limitu obiektów na /p - nie byłoby możliwe przenoszenie kilku spoilerów, zderzaków, wielu broni, masy ubrań, bo limitowałyby to wartości postaci. To, ile może unieść postać byłoby limitowane pomiędzy statusami: wysportowany/umięśniony/kulturysta
  • Edycja odkładanych obiektów przez graczy - tylko w obrębie danego gracza, można byłoby obracać lub przechylać obiekt w celu dopasowania do terenu.
  • Granaty hukowo-błyskowe dla LSPD 
  • Nowy system napadów na domy / małe sklepy dla organizacji przestępczych - w zależności od strefy, w której znajduje się budynek/sklep. Z takiego interioru faktycznie nie znikałyby żadne obiekty. Członek organizacji otrzymywałby do ekwipunku przedmioty, które mógłby później sprzedać.. Oczywiście gracze mieliby możliwości zakupu dodatkowych zabezpieczeń, alarmów w celu obrony swojej posesji.
  • Możliwość usunięcia tatuażu - w studiu tatuażu, tatuażysta miałby możliwość usunięcia tatuażu gracza.
   [...] i wiele, wiele innych.

   

  Podziękowania dla ekipy

  Zebrało się ponad 250 osób przez te 7 lat, jednak na pewno kilka osób pominęliśmy przez przypadek.
  Wzięliśmy to z naszej bazy danych, za pomocą nicków postaci, które były kiedyś w ekipie.

   

  W naszej współpracy były wzloty i upadki.
  Niektórzy zachowywali się nie fair, będąc w zespole lub podczas odejścia - wobec nas i graczy. Ale mimo wszystko...

   

  Dziękujemy byłym i aktualnym administratorom:

  Seven, BLACKFOX, whppend, Mielnik, Młody, Rangy, Zdolny, krykut, colinz, Dazzle, Karuzo, Browar, Rukol, caven, kone, lencu4, Creatywny, Since17, Pasikovsky

   

  Dziękujemy ekipie Developerów 3D:

  rainy, BLACKFOX, drPembleton, Broom

   

  oraz reszcie ekipy

  Grego, Duxi, Gibon, Wolf, Azzu, Mixer, Karuzo, InF, Maaxy, kanon, NolLajf, gazirovka, Matiusek, Sadysta, Murek, Matisz, evenoX, Borek, Kejmen, Dronik, Jula, Kenzie, Pancia, MILXRD, Jobas, Wejder, Tadek, Vendi, RussianStandard, Hyati, Cerber, mlodysimba, Pawloo, Kukix, Alan, eugeniush, mqqq, Jarcon, Vexu, Wisnia, Agencikk, Rucio, Gaan, Kiemon, Boncza, Kuczer, Karogar, Arcon, ursiak, LiteK, unqart, rebelxsosa, deleteed12e21d1, Gamespcfull, Wop, Dzamaj, sayonara, kiecol, Hadzu, Michalowski, PoLi, Samara, Kross, DonHopek, Mademan, Kartku, PeR3Z, Speedy2255, mathey1, k1old, GrimmN7, Oscarrot, shumson, Paramedyk, dzikski, Vernon, Abstynent, Deadwave, Czerki, stoudemire, Rainbow, Shajbus, brygaczz, Aiter, HrabiaQuarK, Vindow, light, Kudlaty1337, Marta, Karmela, Spokey, Tytanum, kobcio, IROKEZ, Pan_Wiktoor, drPembleton, rainy, Mass, Ola, Crevetka, MrCreed, Pafciu, Kubzoonik, 1ExT, adam895, BlackeR, Furious, k1NGSTONE, Kreatif, Lemonek, Reyu, SCHOKOLADE, Tibby, hipiss, bor5412, MORFEUSZ5, kubv, mays, THUGINI, Diamond, RustCoat, shopa, VilO, xWagner, Elita33, K0rdynator, BartusP, Naza, Jankos, Collector, Breno, sajkol, Karmela, Kruger, Seeba, Mystin, Kiemoon, Skylline, Fil, sosabialy, kuki, Krzychu, dmnaia, Sneko, Kokainowy, smuteczek, Gighter, Turysta, vigua386, matios, shawtyy, zeyN, EZ3N, Galik, Czyyki, Termit, Hubson, Jaiden, Follove, Kociamber, Mickeyy, Krey, Leonbergerrr, Baagin, Kaamil, Kirby, Dwell, Xavato, Rychuu, Shadowek, Montes, bebe, Kemboy, bebe, GOGUL, luksior361, Whintez, Kintu, Makabra, Benek13, PanGentleman, xnknown, Ragee, Jankes, peres, mistrik, macbarensky, Julkaa, J4C0B, Broom, Avepy, k4m1l, Bicki, cubalibre, shaadow, xVersi, Waldeczuk, Snekoo, Rafaal, shawty, Galczo, Diamond, degus, Xerowy, Sebekuu, Rychu, Prawdziwy, Norbix, Neqik, mxnster, KozakeR, Forez, Floreek, Pancho, Volumek, Loudmano, Beryl, LudiDzonson, Hansik, Rafalek, Czokleet, Thequdee, Konieczko, Marky, taKoo, Rafcioo, puvtxr, prebo, bartexowsky, Crunchips, grin, Herbata, mwl4, Pixos, Vanity, Vecino, HaloMilicja, tomkow2014,

   

  A więc... co skłoniło nas do podjęcia takiej decyzji?

  Trochę się rozpisaliśmy, ale ciężko jest to określić w kilku słowach. Jednakże chcieli byśmy napisać tego wszystkiego znacznie więcej i więcej i więcej.. Ale musimy jakoś skracać swoje myśli. Nie chcemy też podawać Wam wyssanych z palca wymówek, typu "brak czasu", choć to poniekąd też powód u niektórych z nas. Jednakże, jednym z głównych powodów, tak jak opisaliśmy już wyżej, są szkodnicy. Ataki i uprzykrzanie życia przez osoby wykluczone z rozgrywki. Właściwie to miliardy ataków przez te lata, prób włamań - zarówno na nasze serwery, konta graczy, jak i członków ekipy - niszczenie graczom rozgrywki czy też ciągłe tworzenie nowych programów i rozwiązań, działających na niekorzyść projektu znacząco wpłynęły na naszą decyzję. Wiele z tych działań często kończyło się nieprzespanymi nocami tylko po to, by utrzymać wszystko w pełni "sprawnym", a zależało nam na nieprzerwanej rozgrywce, by gracze ls-stories mogli spokojnie  rozgrywać akcje w świecie In Character. 
   

  W przeciwieństwie do bardziej nowoczesnych platform multiplayer, SA-MP nie oferuje żadnych zabezpieczeń i tworzenie ich wymaga naprawdę dużo czasu każdego miesiąca, a wszystko po to, by grupka wykluczonych z jakiegokolwiek życia prywatnego latami próbowała je omijać i forsować, mając na to 24 godziny każdej doby przez lata.. Nieustanne czuwanie nad kilkoma serwerami naszej całej infrastruktury na przestrzeni tylu lat jest dla człowieka po prostu męczące, a każdy z członków administracji ma również swoje życie poza grą. Życie prywatne bardzo często cierpiało przez problemy techniczne, jakie tworzyli inni ludzie. Chodzenie dosłownie wszędzie z torbą z laptopem, w której były odpowiednie narzędzia do prowadzenia ls-stories i przeciwdziałania atakom, to norma. Budzenie o 5 rano przez innego członka ekipy telefonem, ponieważ coś się dzieje złego. To norma. Większość czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na grę czy organizowanie jej, musieliśmy przeznaczyć na to, co nie było dla Was widoczne - czyli ochrona i stabilność. A ją zapewnialiśmy w ogromnym stopniu ponieważ nie doświadczyliście nigdy poważnych niedostępności rozgrywki. Wszystko to robiliśmy by utrzymać jak najwyższy poziom techniczny. Uważamy, że naszym wielkim sukcesem jest bardzo wysoki poziom zabezpieczeń przez co nigdy wasze dane nie zostały naruszone a na naszej infrastrukturze nie doszło nigdy do włamania, choć prób przez te lata było tysiące i to na bardzo różne, nieraz ciekawe sposoby. Jednak każda taka sytuacja dawała większe i większe doświadczenie - byliśmy tylko mocniejsi. Za każdym razem.


  Jasne jest to, że wszędzie w życiu są problemy i można spotkać zawsze złych ludzi. Jednak tutaj niektórzy wielokrotnie przeginali, powodując u nas duże załamania odnośnie wiary w ludzi, którymi się otaczamy każdego dnia na ulicy.. A to tylko gra.

   

  Drugim powodem są koszta. Posiadając kilka bardzo wydajnych maszyn dedykowanych (i tu nie chodzi o wirtualne serwery, jak większość zawsze myslała) w kooperacji z wieloma usługami cloud, opłacając je każdego miesiąca, razem daje bardzo duże kwoty. W pewnym momencie zaczęło brakować czasu na usprawnienia ochrony przeciw DDoS na serwer gry, dlatego od ponad dwóch lat współpracujemy z firmą, której zadaniem było ciąłe zabezpieczanie jednego z naszych serwerów, na którym "stoi gra", przed atakami "DDoS" oraz innymi, na co jest bardzo podatny obecnie SA-MP, co jest związane z powodami wymienionymi wyżej. Tutaj chcieliśmy właśnie podziękować i polecić innym usługi firmy Evolution Host. Ich strona może nie wygląda nowocześnie, ale pod względem zabezpieczeń i kontaktu są niesamowici. Pomogli nam i wam przez te lata, aby nikt nie dorwał się do serwera gry a próby były i są bardzo często. Miesięczny koszt takich zabezpieczeń to niemałe pieniądze, co zmuszało nas do ciągłego dokładania środków finansowych, a serwerów mieliśmy niedawno 6, dziś 4. Niestety, ale dotacje projektu od prawie roku nie pozwalają na opłacenie go chociaż w jednym miesiącu. Nie zamierzamy też zakładać żadnych zbiórek czy prosić Was o dotacje. To nigdy nie było celem ls-stories. Takie pieniądze lepiej przeznaczyć na zbiórkę i wsparcie kogoś, kto bardziej tego potrzebuje. Sami dobrze wiecie, że nasz projekt wspierał różne akcje charytatywne, co uważamy za ogromny sukces.
   

  Ostatnim powodem jest społeczność jaka nas dzisiaj otacza. Wśród Was jest naprawdę wiele wartościowych i wspaniałych graczy, z którymi nie chcemy się rozstawać, za co bardzo Wam dziękujemy. Zarówno za grę, wsparcie i udział w rozgrywce na ls-stories. Niestety - podejście oraz zachowanie co poniektórych osób dało nam do zrozumienia, że po prostu nie ma sensu organizowania czegokolwiek więcej dla tej społeczności. Objawiało się to w różny sposób, zaczynając od wprowadzanych zmian, kończąc na zwykłym niedocenieniu tego, co dla Was robiliśmy. Niestety, tak zaczyna się dziać, jak ludzie dostają za dużo i nie potrafią już docenić mniejszej rzeczy, która kiedyś była nie dostępna na żadnym innym projekcie. Od początku projektu działaliśmy na platformie SA:MP, która jak sami wiecie - ma ograniczone możliwości. Nadal jednak udało nam się z niej wyciągnąć tyle, ile byliśmy w stanie oraz na tyle, na ile pozwolił nam czas.

  Podsumowując, podjęliśmy tę decyzję z niemałym smutkiem. Poświęciliśmy mnóstwo czasu i wyrzeczeń, po to, by rozgrywka którą Wam oferujemy była jak najbardziej stabilna i godna nazwania jej RolePlay - jednak to, czy każdy gracz to wykorzystał, to już kwestia indywidualna. Minęło siedem lat - jest to na prawdę długi czas. Po takim czasie jesteśmy tym bardzo zmęczeni, z poczuciem niedocenienia i wręcz wypaleni.

   

  Jest nam ogromnie przykro, że rozdział RP na tym multiplayerze dobiega końca. I trzeba to sobie jasno powiedzieć. Niestety, sporo osób dopiero po zamknięciu ls-stories uświadomi sobie jaka pustka pozostanie.

   

  Jeśli część z Was zapyta, czy nie ma żadnej szansy na dalsze prowadzenie projektu, to z przykrością odpowiemy, że nie, nie ma. Decyzja o zamknięciu ls-stories zrodziła się już jakiś czas temu. Przez ten czas wielokrotnie omawialiśmy aktualną sytuację w gronie administratorów. Ostatnimi czasy pożegnaliśmy Blackfoxa i whppenda, którzy wiedzieli o tym dniu, jednak ciągle szukaliśmy powodów aby tego jednak nie robić i serwować wam rozgrywkę dalej i dalej.. Pomimo wielokrotnych wymianach perspektyw i pomysłów, finalnie i tak kończyło się to wspólnym podjęciem decyzji nad zamknięciem projektu. Publikujemy tą wiadomość z miesięcznym wyprzedzeniem.

   

  Rozgrywka na ls-stories oficjalnie zostanie wyłączona za miesiąc, 20 lutego 2023 roku, czyli w siódmą rocznicę projektu.
  (Przez ten miesiąc wciąż wszystko będzie prowadzone i operowane jak dotychczas)

  Forum zostanie aktywne jeszcze przez wiele miesięcy. Wasze dane po 20 lutym w dalszym ciągu będą bezpieczne. Po zamknięciu forum w przyszłości, zostaną bezpowrotnie usunięte wraz z kopią zapasową. Jeśli chodzi o przyszłość ls-stories, projekt o tej nazwie już nie powstanie, jak również wasze dane nikomu nie zostaną przekazane tak jak chroniliśmy je przez te wszystkie lata i nie trafiły one nigdy w niepowołane ręce.

   

  Wszystkim, którzy przez 7 lat byli razem z nami, bardzo mocno dziękujemy.
  Podczas pisania tej całej treści, ciskały się na myśl bardzo często słowa wulgarne, bo nie sposób inaczej opisać cierpienie i ból, jaki wyrządzały przeróżne osoby, w różnych okresach każdego roku, które przeminęły w tej społeczności przez 7 lat. Jednak do samego końca chcemy utrzymać profesjonalizm, jaki zawsze był w naszych głowach podczas publikowania jakichkolwiek treści.


  Przeglądaj inne aktualizacje


Jak zacząć grę?


Prezentacja ls-stories — sekret tkwi w szegółach
Aktualna zbiórkaZnajdź nas na Facebooku!  skala.jpg

   

  Przestępczość to problem, z którym zmaga się miasto Los Santos praktycznie od początku swojego istnienia. Niestety, w ostatnim czasie skala tego problemu zaczyna rosnąć. W artykule omówimy przyczyny tego zjawiska oraz przedstawimy działania, które powinny zostać podjęte, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. W szczególności skupimy się na problemie rosnącej liczby morderstw z użyciem broni oraz napadów na lokale. Przedstawimy również statystyki dotyczące przestępczości w naszym mieście. Artykuł ma na celu uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest zachowanie czujności i dbanie o bezpieczeństwo swojego otoczenia.

   

  W ostatnim czasie w naszym mieście zauważa się rosnącą liczbę morderstw z użyciem broni oraz napadów na lokale. Jedną z głównych przyczyn tego zjawiska jest przemyt nielegalnej broni do Los Santos przez organizacje przestępcze. Przemyt nielegalnej broni stanowi poważny problem dla bezpieczeństwa publicznego. W ostatnim czasie, liczba przypadków przemytu broni zwiększa się, co skutkuje rosnącą liczbą przestępstw z jej użyciem. Nielegalna broń często pochodzi z krajów, gdzie przepisy dotyczące posiadania broni są mniej restrykcyjne lub w ogóle ich nie ma. Przemytnicy często wykorzystują różne metody, aby przemycić broń do kraju, takie jak fałszywe dokumenty, kamuflowanie broni w różnych przedmiotach lub przemyt przez granice morskie. Nielegalna broń jest często wykorzystywana przez przestępców, którzy chcą zwiększyć swoją siłę rażenia lub ukryć swoją tożsamość. W rezultacie, przemyt broni jest często związany z innymi przestępstwami, takimi jak handel narkotykami, handel ludźmi lub przestępstwa z użyciem przemocy.

   

  Drugim ważnym czynnikiem jest brak pracy i wysokie bezrobocie, co skłania niektóre osoby z wschodniej części Los Santos do przestępczych działań. Bezrobocie i brak pracy to problem, który dotyka wielu miast na całym świecie. Badania wykazały, że osoby bez pracy są bardziej narażone na przestępczość niż te, które mają pracę. Bezrobocie prowadzi do braku stabilności finansowej, co z kolei skłania niektóre osoby do przestępczych działań. Wiele osób decyduje się na napady na sklepy lub lokale, ponieważ jest to łatwy sposób na zdobycie pieniędzy. W celu zmniejszenia liczby takich przestępstw, ważne jest, aby rozwijać programy zatrudnienia oraz pomagać mieszkańcom w znalezieniu pracy. Równie ważne jest, aby zwiększyć dostępność pomocy dla osób bezrobotnych w kontekście psychicznym, dostarczenie pomocy specjalistom oraz dostępność programów pomagających w radzeniu sobie z depresją, beznadzieją i brakiem perspektyw.

   

  Jednocześnie, apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie każdego podejrzanego zachowania, ponieważ każda informacja może pomóc w zatrzymaniu przestępców. Wszyscy mieszkańcy powinni wiedzieć co robić i znać procedury postepowania w razie bycia świadkiem przestępstwa. Kontakt z odpowiednimi służbami to przejaw najwyższej dojrzałości obywatelskiej.

   

   

  Artykuł napisany przez Andy Anderson 18/01/2023

  Współorganizacja z wsparciem finansowym dla wydarzeń serwerowych.
  Nic nie sprawia nam takiej radości, jak to gdy widzimy organizowane przez graczy wydarzenia dla społeczności ls-stories.pl. Bardzo cieszy nas fakt, że potraficie sobie wyśmienicie sami zorganizować grę i przeznaczyć na to wcale nie małe - własne środki finansowe i zaangażować w to graczy z wielu sekcji gry. By wyrazić swoje zadowolenie, ruszamy z oficjalnym wsparciem finansowym dla wydarzeń, które organizujecie jak i zapewnieniem zaplecza technicznego danego eventu. Nie chcemy określać sztywnych ram, w których będą się znajdowały kwoty dla poszczególnego współfinansowania, wszystko zostawimy w rękach Waszego daru przekonywania.
  Co trzeba spełnić aby uzyskać wsparcie finansowe dla wydarzenia?

  Przedstawiając pełen zamysł organizacji swojego wydarzenia, należy wystosować prywatną wiadomość do zarządu serwisu (tj. @BLACKFOX, @whppend, @Seven), w zamyśle powinny znajdować się konkretne info. dla nas, tj.;

   

  • konkretny opis wydarzenia (tzn. krótko i treściwie),
  • przedstawiony kosztorys pokrycia kosztów (np. dla firmy ochroniarskiej, interiormaker'a lub innych),
  • argumentację przekonującą; przykładem służy jakikolwiek zwrot zainwestowanych środków tj. zysk, co będzie najszczególniej brane pod uwagę,
  • wymogi wsparcia w zapleczu technicznym wydarzenia (np. zapotrzebowanie na dany typ pojazdów, przedmiotów etc.)
    

  Zastrzegamy, że administracja nie będzie zajmowała się organizacją wydarzenia w pełni za Ciebie, dogadanie kwestii dot. współpracy innych os. (np. interiormakera/ET/frakcji/graczy) leży po Twojej stronie, stanowimy jedynego rodzaju wsparcie finansowe i techniczne (tj. udostępnienie narzędzi niezbędnych do organizacji wydarzenia - np. pojazdy). Zanadto nie dajemy gwarancji na współfinansowanie lub pomoc dla każdych z wydarzeń, będziemy to weryfikowali wg. własnych wytycznych.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...