Skocz do zawartości

Regulamin

Uwaga! Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu ls-stories.pl należy uważnie zapoznać się z poniższym regulaminem. Rozpoczynając korzystanie z ls-stories.pl użytkownik potwierdza, że akceptuje postanowienia regulaminu i zobowiązuje się do ich przestrzegania. Korzystanie z usług ls-stories.pl jest możliwe wyłącznie pod warunkiem akceptacji regulaminu. Nieznajomość warunków serwisu nie zwalnia z obowiązku ich przestrzegania.

 
Regulamin ogólny serwisu
 

§1 Postanowienia ogólne

 

 1. Korzystającym z serwisu ls-stories.pl może być każda osoba fizyczna. Użytkownik może korzystać z ls-stories.pl w ograniczonym zakresie.    
 2. Użytkownikiem ls-stories.pl może być osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby nieletnie, które ukończyły 13 rok życia mogą korzystać z ls-stories.pl za zgodą przedstawiciela ustawowego.    
 3. Regulamin jest należnością serwisu ls-stories. Obowiązuje zakaz kopiowania i modyfikowania - regulamin chronią prawa autorskie.    
 4. W sprawie niejasności związanych z regulaminem bądź z przestrzegania regulaminu ostateczną decyzje podejmuje Zarząd.    
 5. Wszelkie czynności użytkownika w grze są rejestrowane i zapisywane (w postaci tak zwanych logów), administracja zastrzega sobie prawo do dobrowolnego wglądu do zarejestrowanych informacji i ich przetwarzania w celu kontroli poprawności rozgrywki.    
 6. Administracja nie bierze odpowiedzialności za błędy popełnione przez użytkownika.    
 7. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnej treści lub informacji opublikowanej przez użytkownika.    
 8. Administracja zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia konta użytkownika w przypadku podszywania się bądź tworzenia podobnych nazw użytkowników.    
 9. Administratorem danych osobowych jest ls-stories.pl. Serwis zapewnia możliwość weryfikacji, poprawienia lub też usunięcia danych osobowych. ls-stories.pl, jako administrator danych osobowych użytkowników dba o bezpieczeństwo danych udostępnionych przez nich, w szczególności przed dostępem osób nieupoważnionych. Baza danych osobowych użytkowników prowadzona przez serwis ls-stories.pl może podlegać zgłoszeniu do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, o ile wynikać to będzie z przepisów prawa.

§2 Konto użytkownika

 

 1. Właścicielem konta w serwisie ls-stories.pl może być osoba fizyczna. Można posiadać tylko jedno konto a każda próba oszustwa w tej sprawie równa się blokadą wszystkich powiązanych kont bez odwołania.    
 2. W przypadku utraty dostępu do konta na forum, użytkownik automatycznie traci dostęp do gry.    
 3. Zabronione jest udostępnianie konta osobom trzecim, tym samym udostępnianie hasła czy konta e-mail.    
 4. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za udostępnianie hasła osobom trzecim bądź za złe zabezpieczenia ze swojej strony (czyt. łatwe hasło, brak oprogramowania antywirusowego, takie samo hasło na innych witrynach).    
 5. Zakazany jest handel kontem użytkownika, pod groźbą dożywotniego zablokowania konta.    
 6. Jeśli po zmianie właściciela konto jest powiązane z innymi kontami nowego właściciela, zostaną one permanentnie zablokowane na forum jak i w grze.    
 7. Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do forum użytkownikowi jak i gry w przypadku naruszenia zasad w grze czy na forum dyskusyjnym, w przypadku wydarzeń wynikających z gry, wniosku od użytkownika przesłanego na kontakt[@]ls-stories.pl, otrzymania skargi, wykrycia nielegalnych modyfikacji bądź innych przekrętów dających przewagę nad innymi graczami.    
 8. Użytkownik kupujący usługę (lub usługi) płatną wyraża zgodę na ewentualną utratę wyżej wymienionych dóbr w przypadku naruszenia regulaminu serwisu.    
 9. Administracja zastrzega sobie prawo do edycji konta użytkownika i wszystkich jego przynależności w przypadku naruszenia zasad regulaminu forum lub gry.    
 10. Nieetyczne nazwy wyświetlane użytkownika, sygnatury lub awatary są zabronione.

§3 Forum dyskusyjne

 

 1. Użytkownik zobowiązany jest do poprawnego używania języka polskiego (stylistyka, ortografia, interpunkcja).    
 2. Zabronione jest przesyłanie złośliwego oprogramowania na forum i poprzez prywatną wiadomość.    
 3. Zabronione jest wyłudzanie danych logowania oraz uzyskiwanie dostępu do konta należącego do innej osoby.    
 4. Panuje bezwzględny zakaz wyzwisk, przekleństw, publikowania treści rasistowskich, erotycznych i pornograficznych.    
 5. Zabronione jest nękanie, prowokowanie i atakowanie innych użytkowników, zachęcanie do przemocy, nienawiści.    
 6. Użytkownicy mają obowiązek trzymania się tematu określonego przez autora lub przez nazwę działu.    
 7. Posty, które nie wnoszą nic do tematu mogą zostać usunięte, a ich autor ukarany.    
 8. Niewłaściwe zachowania lub nadmiar bezsensownych treści jest usuwany i karany blokadą postowania.    
 9. Tematy wątków muszą jasno przedstawiać zawartość wiadomości.    
 10. Reklamy, spam (flood) oraz reflinki są zakazane i karane.    
 11. Użytkownik jest zobowiązany do zgłoszenia błędu w oprogramowaniu forum jak i gry. Wykorzystywanie bugów jest surowo zabronione.    
 12. Użytkownik który otrzymuje blokadę statusu zostaje przeniesiony do grupy "Gracz ograniczony". Blokada statusu nie jest równa z blokadą pisania w tematach.    
 13. Obowiązuje zakaz umieszczenia zawartości na forum spoilerującej książki i filmy. Punkt nie dotyczy wątków zawierających odpowiedniego hashtagu w tytule - #spoiler.    
 14. Statusy na forum - zakaz umieszczania linków, również pochodzących z ls-stories. Zakaz handlowania i oferowania swoich usług, od tego są odpowiednie działy. Zakaz jakichkolwiek spraw IC, w tym przenoszenia wydarzeń z rozgrywki na statusy.    
 15. Zakaz propagowania piractwa komputerowego.

§4 Usługi płatne

 

4.1 Postanowienia ogólne

 • Usługi płatności są dostarczane i obsługiwane przez firmę Hotpay.pl. Płatność SMS dostępna tylko w polskich sieciach komórkowych. Kanały płatności to m.in Szybki przelew, BLIK, SMS, PayPal oraz PaySafeCard.    
 • Wpłaty dokonywane za pośrednictwem usług: Szybki Przelew, PayPal, Paysafecard, SMS dokonywane są dobrowolnie i traktowane jako dotacje a formą gratyfikacji ze strony serwisu jest nadanie gratisowych punktów (tzw. Punkty Premium) danemu Użytkownikowi. Wykorzystane nagrody nazywane są "usługami".
 • Regulamin dostępny do odczytu jest w formie elektronicznej na stronie forum dyskusyjnego ls-stories.pl    
 • Użytkownik przed zakupem dowolnego świadczenia jest zobowiązany do akceptacji regulaminu.    

4.2 Płatności

 • Ceny każdej dotacji dla każdego kanału płatności są jawne, i dostępne przy formularzu dokonywania płatności.    
 • Ceny świadczeń mogą różnić się ceną zależnie od wybranego kanału płatności.    
 • Po przesłaniu dobrowolnej dotacji serwis ls-stories.pl automatycznie przyznaje klientowi nagrodę w postaci Punktów Premium, wyjątkiem jednak jest kanał płatności SMS, gdzie użytkownik powinien uzupełnić otrzymany kod zwrotny w formie SMS, w wybranym polu.

4.3 Reklamacje

 • Reklamacje dotyczące płatności SMS Premium użytkownik powinien zgłaszać do operatorów, w przypadku wysłania dobrej treści SMS-a pod zły numer skrócony. W sytuacji odwrotnej, czyli wysłania niepoprawnej treści SMS-a pod dobry numer skrócony użytkownik powinien zgłaszać reklamację do biura obsługi Klienta (informacje kontaktu jak infolinia, adres e-mail zawarte tutaj).

4.4 Zasady świadczenia usług

 • Korzystając z serwisu ls-stories.pl, użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.    
 • Sugerowane kwoty dotacji w każdej chwili mogą ulec zmianie.    
 • Dotacje przyjmowane są całą dobę, 7 dni w tygodniu, a świadczenia realizowane są automatycznie w chwili uiszczenia opłaty.   
 • Dostawcą usług płatności jest HotPay, będący własnością ePłatności sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Andrychowie 34-120, przy ul. 27-go Stycznia 9, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru pod numerem KRS 0000655383.    
 • Dane organizatora płatności dla metody Szybki Przelew/PayPal/SMS/Paysafecard są następujące: Gamedept, ul. Krowoderska 29/12, 31-141 Kraków, NIP: 9452236332. E-mail kontaktowy: [email protected]

4.5 Pozostałe

 • ls-stories.pl zastrzega prawo do usunięcia usług/przynależności w przypadku złamania regulaminu serwisu.    
 • ls-stories.pl zastrzega prawo do usunięcia usług/przynależności w przypadku nieaktywności użytkownika lub zablokowanej na stale postaci w okresie 30 dni.    
 • ls-stories.pl nie zwraca usług w wyniku ich utraty poprzez okoliczności, które wydarzyły się w świecie gry.    
 • ls-stories.pl nie ma obowiązku zwracać majątek grupy w grze, w przypadku gdy użytkownik ją utracił poprzez nadanie wysokich uprawnień innemu użytkownikowi.    
 • Usługa "Personalny skin w grze" lub "Unikalny skin"/"Unikalne ubranie" to przesłanie plików na dysk w celu późniejszego wykorzystania ich. Usługa może zostać usunięta jeśli konto jest zbanowane permanentnie na forum lub w grze, o tym decyduje Administrator ze względu na rodzaj oraz powód kary. Zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania działania usługi z przyczyn niezależnych, jednak dokładamy wszelkich starań by były one dostępne cały czas.
 • Usługa "muzyka w profilu" to uruchomienie ustalonego przez użytkownika filmu YouTube na profilu użytkownika, którego odtwarzacz jest zakryty za treścią profilu.
 • Usługa "muzyka w profilu" oraz "tapeta profilu" może zostać usunięta z konta jeśli jest użytkowana w sposób nieetyczny lub niewłaściwy z regulaminem.    
 • Sprzedaż usług premium zakupionych drogą OOC za pieniądze IC jest zabroniona, wyjatkiem są przedmioty, które można również zakupić w grze w sklepie 24/7.

 

Usługa modyfikacji do pobrania

 • ls-stories.pl, jego właściciel jak i zespół nie odpowiadają za pliki dodane przez użytkownika do sekcji Modyfikacje ls-stories na stronie https://ls-stories.pl/mody/. Modyfikacje ls-stories to dodatkowe źródło (tzw. mirror) legalnych modyfikacji dla społeczności forum dyskusyjnego. ls-stories nie jest autorem plików modyfikacji. Wszelkie prawa należą do autorów tych modyfikacji i mogą oni się zgłosić do administracji ls-stories w potrzebie usunięcia zawartości z serwisu ls-stories. Użytkownik umieszczający pliki jest za nie odpowiedzialny od momentu publikacji.

Postanowienia końcowe

 • W sprawach nieuregulowanych regulaminem stosuje się przepisy prawa polskiego, w szczególności kodeksu cywilnego, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy prawa telekomunikacyjnego, ustawy o ochronie danych osobowych oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.    
 • ls-stories.pl zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. O planowanej zmianie regulaminu serwis powiadomi użytkowników w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia wejścia w życie zmienionego regulaminu. Jeżeli użytkownik nie zgadza się na nową treść regulaminu, ma prawo wypowiedzieć wniosek o zawieszenie konta użytkownika.

 

Polityka prywatności

 

§1 Informacje ogólne

 

 1. Niniejsza polityka dotyczy Serwisu www, funkcjonującego pod adresem url: https://ls-stories.pl    
 2. Operatorem serwisu oraz Administratorem danych osobowych jest właściciel serwisu.    
 3. Adres kontaktowy poczty elektronicznej operatora: [email protected]    
 4. Operator jest Administratorem Twoich danych osobowych w odniesieniu do danych podanych dobrowolnie w Serwisie.    
 5. Serwis wykorzystuje dane osobowe w następujących celach:    
  • Prowadzenie newslettera    
  • Prowadzenie forum internetowego    
  • Prowadzenie rozmów typu chat online    
  • Prezentacja profil użytkownika innym użytkownikom    
  • Obsługa zapytań przez formularz    
  • Obsługa zapytań przez aplikację ls-stories.pl (w tym np. proces uwierzytelnienia za pomocą danych rejestracyjnych forum internetowego)
 6. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:    
  • Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach dane, które zostają wprowadzone do systemów Operatora.    
  • Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych plików cookie (tzw. "ciasteczka").   
 7. Produkowane, przetwarzane dane od samego początku istnienia serwisu były i są przetrzymywane na serwerach jednego i tego samego właściciela.

§2 Wybrane metody ochrony danych stosowane przez Operatora

 

 1. Miejsca logowania i wprowadzania danych osobowych są chronione w warstwie transmisji (certyfikat SSL). Dzięki temu dane osobowe i dane logowania, wprowadzone na stronie, zostają zaszyfrowane w komputerze użytkownika i mogą być odczytane jedynie na docelowym serwerze.
 2. Dane osobowe przechowywane w bazie danych są zaszyfrowane w taki sposób, że jedynie posiadający Operator klucz może je odczytać. Dzięki temu dane są chronione na wypadek wykradzenia bazy danych z serwera.
 3. Hasła użytkowników są przechowywane w postaci hashowanej. Funkcja hashująca działa jednokierunkowo - nie jest możliwe odwrócenie jej działania, co stanowi obecnie współczesny standard w zakresie przechowywania haseł użytkowników.
 4. Operator okresowo zmienia swoje zabezpieczenia administracyjne.
 5. W celu ochrony danych Operator regularnie wykonuje kopie bezpieczeństwa.
 6. Istotnym elementem ochrony danych jest regularna aktualizacja wszelkiego oprogramowania, wykorzystywanego przez Operatora do przetwarzania danych osobowych, co w szczególności oznacza regularne aktualizacje komponentów programistycznych.

§3 Hosting

 

 1. Serwis jest hostowany (technicznie utrzymywany) na serwerach operatora: OVH.com. Dane nie są przekierowywane do innych odbiorców (reverse proxying).

§4 Twoje prawa i dodatkowe informacje o sposobie wykorzystania danych

 

 1. Administrator nie przekazuje twoich danych innym odbiorcom.
 2. Twoje dane osobowe przetwarzane przez Administratora nie dłużej, niż jest to konieczne do wykonania związanych z nimi czynności określonych osobnymi przepisami. W odniesieniu do danych marketingowych dane nie będą przetwarzane dłużej niż przez 3 lata.
 3. Przysługuje Ci prawo żądania od Administratora dostępu do danych osobowych Ciebie dotyczących oraz ich usunięcia.
 4. Na działania Administratora przysługuje skarga do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
 5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi Serwisu.
 6. W stosunku do Ciebie mogą być podejmowane czynności polegające na zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu w celu świadczenia usług w ramach zawartej umowy oraz w celu prowadzenia przez Administratora marketingu bezpośredniego.
 7. Dane osobowe nie są przekazywane od krajów trzecich w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych. Oznacza to, że nie przesyłamy ich poza teren Unii Europejskiej.

§5 Informacje w formularzach

 

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika, w tym dane osobowe, o ile zostaną one podane.
 2. Serwis może zapisać informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP).
 3. Serwis, w niektórych wypadkach, może zapisać informację ułatwiającą powiązanie danych w formularzu z adresem e-mail użytkownika wypełniającego formularz. W takim wypadku adres e-mail użytkownika pojawia się wewnątrz adresu url strony zawierającej formularz.
 4. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego, rejestracji usług itp. Każdorazowo kontekst i opis formularza w czytelny sposób informuje, do czego on służy.

§6 Logowanie danych

 

 1. Informacje o zachowaniu użytkowników w serwisie mogą podlegać logowaniu. Dane te są wykorzystywane w celu administrowania serwisem.

§7 Istotne techniki marketingowe

 

 1. Operator stosuje analizę statystyczną ruchu na stronie, poprzez Google Analytics (Google Inc. z siedzibą w USA). Operator nie przekazuje do operatora tej usługi danych osobowych, a jedynie zanonimizowane informacje. Usługa bazuje na wykorzystaniu ciasteczek w urządzeniu końcowym użytkownika. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/
 2. Operator stosuje rozwiązanie badające zachowanie użytkowników poprzez tworzenie map ciepła oraz nagrywanie zachowania na stronie. Te informacje są zanonimizowane zanim zostaną przesłane do operatora usługi tak, że nie wie on jakiej osoby fizycznej one dotyczą. W szczególności nagrywaniu nie podlegają wpisywane hasła oraz inne dane osobowe.

§8 Informacja o plikach cookies oraz adresach IP

 

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  • utrzymanie sesji użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  • realizacji celów określonych powyżej w części "Istotne techniki marketingowe";
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: sesyjne (session cookies) oraz stałe (persistent cookies). Cookies sesyjne są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). Stałe pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez współpracujące z operatorem Serwisu podmioty, w szczególności dotyczy to firm: Google (Google Inc. z siedzibą w USA), Facebook (Facebook Inc. z siedzibą w USA), Twitter (Twitter Inc. z siedzibą w USA).
 9. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www.
 10. Ze względów technicznych, znacznie poprawiających sprawność korzystania z ls-stories.pl, serwis może korzystać z plików cookies zapisywanych na dysku komputera Użytkownika oraz zbierać informacje o adresie IP. "Cookie" to krótki plik tekstowy zapisywany na dysku komputera, z którego Użytkownik łączy się z ls-stories.pl i w którym zapisany jest jedynie zaszyfrowany identyfikator systemu komputerowego. "Cookie" w żadnym wypadku nie umożliwia identyfikacji osoby korzystającej z ls-stories.pl i nie są w nim zapisywane żadne informacje mogące taką identyfikację umożliwić. Warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę oraz nieusuwanie ich z dysku. Nieudostępnienie ich bądź skasowanie plików cookies może spowodować utrudnienia w korzystaniu z ls-stories.pl, za co serwis nie ponosi odpowiedzialności. ls-stories.pl zbiera informacje dotyczące korzystania z ls-stories.pl przez Użytkowników oraz ich adresów IP na podstawie analizy logów dostępowych. Informacje te wykorzystywane są w celach technicznych, związanych z administracją serwerów ls-stories.pl by umożliwić prawidłowe funkcjonowanie, jak również w celach statystycznych, przy analizie demograficznej Użytkowników poprzez Google Analytics.
 11. Do korzystania z ls-stories.pl w pełnej funkcjonalności może być konieczne ustalenie w ustawieniach przeglądarki odpowiedniego poziomu Cookies, protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL bądź obsługi aplikacji Javascript.
 12. Hasła użytkowników są zaszyfrowane. Metoda uniemożliwia jego odkodowanie całkowicie poprzez zaawansowany system zabezpieczeń.
 13. Pliki cookies są również używane przez zewnętrzne narzędzie Google AdSense do wyświetlania reklam na stronie. Polityka prywatności Google AdSense jest dostępna pod adresem: https://support.google.com/adsense/answer/1348695?hl=pl.
 14. Newsletter jest formą powiadamiania użytkowników serwisu o nadchodzących aktualizacjach i najważniejszych wydarzeniach. Newsletter można wyłączyć w ustawieniach konta użytkownika lub zaznaczając opcję podczas rejestracji.

 

Regulamin gry

 

Ważne! RolePlay jest niesamowitym trybem gry. Jesteście w stanie wykreować nieskończoną ilość scenariuszy i sytuacji. Nie wszystko możemy kontrolować regulaminem gry. W przypadkach skrajnych, nieopisanych zasadami a sprawiających wrażenie nieodpowiednich dla norm rozgrywki Zarząd serwera zastrzega sobie prawo do interpretacji sytuacji i podjęcia decyzji czy nawet ukarania gracza. Od tego jesteśmy - kreujemy dla was środowisko do gry Fair Play.

§1 Postanowienia ogólne

 

 1. Odgrywaną formą życia (In Character) może być wyłącznie człowiek (nie dotyczy epizodycznych postaci).    
 2. Gracz zobowiązany jest do:    
  • przestrzegania ogólnych zasad RolePlay oraz podstawowych pojęć z nim związanych,    
  • zapoznania się z poradnikami w odpowiednim dziale forum jeśli coś okaże się niejasne,    
  • przestrzegania regulaminu gry,    
  • stosowania się do regulacji zamieszczonych w tym dziale
 3. Zakazana jest aktywna gra na postaciach pochodzących z innych kont globalnych. Na jednego użytkownika przypada jedno konto globalne.    
 4. Każdy ma prawo do apelacji od kary za wyjątkiem osób, które dopuściły się czynów:    
  • niszczących gospodarkę serwera,    
  • oszukujących za pomocą modyfikacji dających znaczną przewagę nad innymi graczami w środowisku gry,    
  • udostępnienia poufnych informacji i wykorzystania przywilejów danej rangi dla własnych korzyści,    
  • zmiany rzeczywistego właściciela konta.    

§2 Czaty

 

 1. Czat /me służy do opisywania czynności jaką wykonuje postać w świecie gry, gdy oprogramowanie nie organizuje warunków do wykonania animacji odpowiadającej tej czynności. Czat ten jest traktowany jako czat In Character.    
 2. Czat /do służy do opisywania pobliskiego otoczenia w jakim znajdują się postacie, samych postaci, ich ewentualnych reakcji, zachowań. Można zadawać na nim pytania pomocnicze odnośnie danej sytuacji, jednakże sugerujemy korzystanie z komendy /ask. Czat ten jest traktowany wyłącznie jako czat In Character.    
 3. Nie powinno się używać wulgaryzmów na czatach /me oraz /do dla zachowania kultury wyświetlanego obrazu dla użytkowników.    
 4. Na czatach IC zabrania się publikowania treści dotyczących świata OOC.    
 5. Na czatach OOC wszelkiego typu zabrania się:
 • używania wulgaryzmów,
 • obrażania innych graczy,
 • przekazywania informacji z gry IC poprzez czaty OOC (MetaGaming),
 • propagowania treści rasistowskich,
 • handlowaniu wszelkimi rzeczami IC.

§3 Postacie w grze

 

 1. Zakazane jest używanie popularnych imion i nazwisk (tzw. Celebrity Name). Wyznacznikiem normy w tym przypadku najczęściej jest fakt, czy dana postać znajduje się na polskiej Wikipedii.    
 2. Zakaz używania polskich imion i nazwisk postaci. Wyjątkiem są polskie nazwiska przekształcone na anglojęzyczne.    
 3. Zakaz używania imion i nazwisk postaci zawierających wulgaryzmy, lub bezpośrednio pochodzących od nich.    
 4. "Portret postaci" na profilu powinien choć trochę odzwierciedlać jej wygląd InCharacter. Totalnie głupkowate i prowokacyjne obrazki mogą skutkować nawet blokadą tejże postaci.    
 5. Zakazuje się celowych zmian nicku postaci w celu podszycia się pod postać innego gracza - np. po ślubie.    
 6. Zakazuje się celowego tworzenia postaci o nicku niemal identycznym do już istniejącego w celu podszywania się.    
 7. Odgrywanie postaci niepełnoletnich (poniżej 16 roku życia) wiąże się z ograniczeniami:    
  • postać nie może prowadzić pojazdów czterokołowych, śmigłowców i samolotów,    
  • postać może poruszać się jedynie motocyklami o małej pojemności (czyt. Faggio, ostatecznie Sanchez),    
  • postacie aresztowane bądź osądzane posiadające poniżej 18 lat mają obowiązek odgrywać areszt jako zakład poprawczy,    
  • nieumiejętne kreowanie niepełnoletniej postaci może spowodować wieczne bądź tymczasowe zablokowanie postaci.   
 8. Zakazane jest wykorzystywanie informacji zdobytych drogą Out of Character do gry In Character.    
 9. Postacie znajdujące się na tym samym koncie globalnym w żaden sposób nie mogą się łączyć, nawet pośmiertnie - reinkarnacja, czy odgrywanie testamentu jest zakazane.    
 10. Zakazane jest przekazywanie różnych dóbr między swoimi postaciami na tym samym koncie, pośrednio i bezpośrednio. Konto osoby pośredniczącej również zostanie zablokowane.    
 11. Zakazane jest używanie polskich marek ubraniowych w opisach postaci.    
 12. Zakazane jest wyzbywanie się majątku dla innych graczy w jakiejkolwiek postaci i w jakikolwiek sposób. Wyjątkowo będzie to możliwe za zgodą administracji, gdy zostaną przedstawione odpowiednie argumenty.    
 13. Uśmiercone postacie w wyniku gry IC nigdy nie powracają do życia (CK/FCK) - zarząd zastrzega sobie prawo do "ożywienia" postaci, jeżeli postać nie została uśmiercona przez właściciela konta (w przypadku włamania) lub niezgodnie z regulaminem gry.    
 14. Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania postaci, jeśli gracz kreuje w ją niewłaściwy sposób - szkodzi innym, wykonuje złośliwe żarty, jest pozbawiona cech, uczuć, kreuje nierealistyczną postać.    
 15. Opis postaci służy wyłącznie do opisywania obserwowalnego wyglądu postaci i ewentualnie jej zapachu. Zakazuje się tam umieszczania informacji OOC, reklam, pytań, danych osobowych postaci czy opisywania jej cech wewnętrznych.    
 16. W przypadku otrzymania statusu nieprzytomności w przegranej walce z innym graczem, następuje utrata pamięci, pod warunkiem, że osoba nie została uratowana przez służby medyczne lub przez osoby trzecie (zapobieganie przed RK). Wyjątkiem są grupowe walki organizacji przestępczych.    
 17. Zakazane jest nijaczenie postaci - błędne jej kreowanie, sprzeczne z informacjami In Character opartymi również o rzeczywistość (zatrudnienie w wielu różnych firmach jednocześnie)    
 18. Ubrania plażowe można nosić jedynie na plaży lub w domu. Ewentualnością są eventy jak maratony i tym podobne. Zakazane jest chodzenie w nich jako ubranie codzienne po mieście.    
 19. Na graczu ciąży obowiązek zachowywania człowieczych odruchów, szanowania życia własnej postaci oraz należytego odgrywania odniesionych obrażeń przez nią.

§4 Grupy oficjalne

 

 1. Dozwolona jest gra wyłącznie w jednej grupie oficjalnej na jednej postaci.    
 2. Dołączając do grupy oficjalnej automatycznie każdy jej członek akceptuje warunki i zasady narzucone przez zarząd i opiekuna grupy.    
 3. Wszelkie grupy są pod jurysdykcją opiekuna organizacji porządkowych, w ostateczności zarządu.    
 4. Liderzy grup publicznych zobowiązani są do:    
  • przestrzegania publikacji opiekuna,    
  • kontrolowania członków jego grupy,    
  • wykonywania zadań odpowiednich dla tej frakcji,    
  • komunikacji z graczami - rozważanie sugestii i propozycji.
 5. Lider grupy ma prawo wdrożyć własne zasady odnośnie rekrutacji do danej grupy.    
 6. Lider grupy ma prawo zabronić gry we frakcji danemu użytkownikowi, jeśli w dużej mierze zaszkodził frakcji.    
 7. Dozwolone jest granie w dwóch frakcjach na dwóch innych postaciach za pozwoleniem opiekunów organizacji porządkowych oraz za pozwoleniem obu liderów.

§5 Działalność gospodarcza

 

 1. Każdy gracz ma prawo do ubiegania się o biznes po złożeniu wniosku w odpowiednim dziale na forum dyskusyjnym.    
 2. Biznesy będą usuwane przed administrację, jeśli:    
  • brakuje w nich aktywności,    
  • zatrudnieni gracze nagminnie łamią regulamin,    
  • właściciel nie zastosował się do warunków ustalonych przez opiekuna,    
  • występują wulgarne nazwy drzwi,    
  • znajdują się w niewłaściwej lokalizacji (drzwi stworzone w byle jakim miejscu).  
 3. Nie ma ograniczeń odnośnie liczby osób znajdującej się pod panelem,    
 4. Zakaz używania wulgarnych nazw grupy,    
 5. Działalność grupy musi trzymać się stricte wybranego rodzaju biznesu.    
 6. Postacie zatrudnione w danym biznesie mają obowiązek należytego odgrywania podawania produktów, zatrudniania pracowników oraz przeprowadzania rekrutacji (zakaz biegania po mieście i pytania graczy "ej, szukasz pracy?").    
 7. Po uśmierceniu postaci gracz może powrócić do biznesu na innej tylko i wyłącznie na niższe stanowisko niż wcześniej obejmowane (dotyczy zarządu).

§6 Regulamin przestępczości i organizacji

 

Przejdź tutaj

§7 Inne zasady gry

 

 1. Obowiązuje bezwzględny zakaz wykorzystywania pochyłu postaci na jednośladach w trakcie wyścigów czy pościgów, w celu zwiększenia przewagi nad innymi graczami.    
 2. Przeskoki, skoki pojazdami na duże odległości są zakazane. Zakazuje się blokowania i zajeżdżania drogi pojazdom osobowym przez jednoślady. Pojazdem terenowym można nieco więcej, lecz należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli członek ekipy Cię upomina - dostosuj się. Tak samo zabronione jest lekceważące podejście do warunków drogowych w centrum miasta, driftowanie na środku centrum, brawurowa jazda po chodnikach gdzie chodzą gracze.    
 3. Zakaz odgrywania postaci niezniszczalnej (postrzały, potrącenia, kolizje, wypadki, spadek z dużej wysokości itp. należy odegrać). Zabronione jest również lekceważenie zasad panujących w centrum rozgrywki takich jak: jazda z zawrotną prędkością, jazda po chodniku, driftowanie po całym centrum - Los Santos nie jest miastem duchów. Wyklucza się obowiązek odgrywania lekkich otarć podczas pościgu z różnymi obiektami (typu lampa. krawężnik, murek itp.) oraz pojazdami innych graczy.    
 4. Odgrywanie bójek poprzez /me oraz /do może wystąpić tylko i wyłącznie za zgodą dwóch stron, bójka powinna być wykonana animacjami, rzeczywiście atakując.    
 5. Każda bójka skryptowa powinna zacząć się od prostej akcji RP i po reakcji drugiego gracza, nie z zaskoczenia. Nie dotyczy to np. grupowych walk gangów.    
 6. Zakazana jest nierealistyczna jazda (rowerem, skuterem po piasku, sportowymi autami po górach, ścinanie krawężników, niszczenie latarni bez odegrania).    
 7. Dozwolone jest sprintowanie w miejscach, gdzie nikomu to nie przeszkadza (znikoma lub żadna liczba graczy w danym miejscu). Ciągłe skakanie (BH) zabronione całkowicie.    
 8. Zaczepki, bicie, strzelanie do każdego i wszystkiego dookoła jest zakazane.    
 9. Zakaz odgrywania posiadania przedmiotów, których faktycznie nie posiadamy.    
 10. Nie wolno nam oszukiwać gracza o tym, że nie mamy przy sobie przedmiotu, jeśli rzeczywiście mamy go na /p. Dopuszcza się sytuację, że przedmiot ten jest w pobliżu naszej postaci i jest widoczny.    
 11. Zabronione jest przenoszenie postaci, gdy ta jest nieprzytomna (BW). Wyjątek stanowią służby publiczne.    
 12. Jeżeli ktoś napada na Twoją postać w przewadze liczebnej - rób to, co mówią. "Terminatorstwo" nie będzie tolerowane    
 13. Celowe przejście w status AFK podczas akcji będzie traktowane jako niechęć do gry IC i finalnie zakończy się karą.    
 14. Omijanie systemu AFK na /duty w budynku biznesu będzie traktowanego jako przewinienie, a gracz będzie wyrzucany z serwera oraz nagradzany upomnieniem. W przypadku powtórzenia się takiej sytuacji karą może być AdminJail, lub nawet czasowa blokada postaci.    
 15. Zakazuje się grania na osobie, którą zastaliśmy na statusie AFK przed akcją.    
 16. Wszelkie skrypty i programy zewnętrzne wspomagające grę, lub używane do zyskania przewagi nad innymi graczami są kategorycznie zakazane.    
 17. Wychodzenie z gry (/q) podczas akcji skutkować będzie stałą blokadą postaci.    
 18. Wyrzucenie z serwera poprzez błąd, bądź utratę połączenia nie oznacza zakończenia akcji Role Play, gracz jest zobowiązany do powrotu na miejsce akcji bez względu na to, co mogłoby się wydarzyć inaczej. Nie wolno nam zakładać przyszłości niedokonanej.   
 19. Przez pomyłkę podane pieniądze, przedmioty czy przekazane pojazdy mają zostać zwrócone do właściciela, jeśli o to poprosi.    
 20. Opisywanie tatuażu postaci poprzez /opis jest zabronione. Do tego służy skryptowy system tatuaży by odpowiednio przygotować do tego postać.    
 21. Oszustwa w kasynie będą traktowane wyjątkowo surowo.    
 22. Bezwzględny zakaz lądowania helikopterem na dachu randomowego budynku. Można je parkować wyłącznie na wieżowcach (np. helipad) i na lotnisku.    
 23. Cywil jest uprzywilejowany do skorzystania z broni tylko i wyłącznie we własnej samoobronie - gdy wyczuje konkretne zagrożenie bądź zostanie zaatakowany jako pierwszy. Wszelkie próby użycia broni przez cywila na drugim graczu bez widocznego powodu będą karane i traktowanego jako nieznajomość regulaminu, kończąc się finalnie blokadą broni bądź zabierania HP.    
 24. Akcje gwałtu WYMAGAJĄ zgody poszkodowanej postaci, lub kogoś z /a jeśli sytuacja ma nauczyć pokory np. prowokatora. Udzielenie zgody liczy się jedynie jeśli miało miejsce na kanale OOC.    
 25. Obowiązuje odgrywanie strachu przed bronią, rozumiemy przypadki że niektóre postacie są zaprawione w boju, lecz nie należy tego argumentu nadużywać. Surowo będziemy podchodzić do sytuacji, gdy na uzbrojoną osobę rzuca się ktoś z gołymi pięściami.    
 26. Zakazuje się używania modyfikacji Emergency Light Mod (ELM) - wyjątek stanowią służby publiczne.    
 27. Zakazuje się wykonywania driveby z pojazdów nieodpowiednich, takich jak samolot czy inne nie pasujące do wykonywanego działania.    
 28. Zakazuje się wykonywania driveby z motocykli    
 29. Zakazuje się umieszczania na pojazdach "/v opisów" dotyczących sprzedaży pojazdu oraz lokalu.    
 30. Monitoring w interiorze można odgrywać jedynie po uprzednim jego montażu IC. Trzeba posiadać z tego screenshot dla potwierdzenia.    
 31. Zakazane jest celowe wbijanie BW świeżo po poprzednim BW    
 32. Po otrzymaniu statusu BW należy odgrywać jego skutki [osłabienie, itd] przynajmniej przez 1H - dla organizacji porządkowych, oraz 3H dla organizacji przestępczych. Przez ten czas obowiązuje zakaz używania broni.    
 33. Akcją dynamiczną są ustawki, skomplikowane strzelaniny itp. Nigdy sytuacja 1v1, gdzie spokojnie jesteśmy w stanie wszystko zagrać na zasadach rozgrywki RP.    
 34. Do zatrzymania, czy wycofania akcji jest uprzywilejowany tylko i wyłącznie członek ekipy.    
 35. Niestosowne wykrzykiwanie ofert kupna, sprzedaży, itd może wiązać się z ukaraniem gracza    
 36. Wszelkie oszustwa i przekręty IG niebazujące na dobrej rozgrywce IC są surowo karane    
 37. Zakazuje się ustawiania nazw aktorów jako nicków istniejących postaci - lub celowo obrażających graczy    
 38. Zakazuje się puszczania za pomocą boomboxa/głośnika polskich piosenek, a w szczególności zawierających treści wulgarne - skutkować będzie to nałożeniem kary Admin Jaila na gracza odkładającego ten przedmiot.    
 39. Celowe wykorzystywanie obiektowych luk, omijanie niewidzialnych, serwerowych hitboxów (niewidzialnych ścian), usilne wskakiwanie/dostawanie się do miejsc, które zostały przez nas celowo odgrodzone (jak np: parking LSPD) jest surowo zabronione, a przejawy takiego zachowania będą należycie karane.    
 40. Zakazane są umyślnie i celowe prowokacje osób w celu rozpoczęcia bójki na fioletowej strefie. By rozpocząć bójkę na fioletowej strefie trzeba mieć mocne podłoże na podstawie którego bójka będzie mogła się odbyć. Wszystkie dziecinne zachowania i typowo prowokacyjne teksty (by kogoś jedynie zmusić do rozpoczęcia bójki) będą karane za celowe i bezpodstawne wywołanie bójki na siłę.    
 41. Zakazane jest nieuzasadnione zatrzymanie akcji oraz wezwanie członka ekipy na miejsce bez posiadania konkretnego dowodu na rzecz przedłużenia akcji.    
 42. Przejawy szkodniczego zachowania, (np. postacie tworzone tylko do tego by niszczyć rozgrywkę innym) będą surowo karane.    
 43. Celowe przepychanie aut z premedytacją i wypychanie ich na ulice, celowe wbieganie pod auta bez odgrywania jest karane.    
 44. Zakazuje się poruszania na fioletowej strefie z nożem/kastetem w ręku bez żadnego powodu.    
 45. Sprintowanie w centrum karane jest blokadą biegania. Tak samo karany jest trucht, który jest nieuzasadniony.  
 46. Zakazane jest wchodzenie do menu (poprzez np. ESC) w trakcie bójki celem uniknięcia otrzymania obrażeń.    
 47. Seksistowskie żarty IC, wszelkie nierealistyczne zachowania międzypłciowe są zabronione.    
 48. Zabronione jest reklamowanie innych serwisów.    
 49. Bug Abusing jest surowo karany - tak samo korzystanie z wszelkich wspomagaczy, cheatów i wszelkich programów/oprogramowań tego typu.    
 50. PowerGaming jest zakazany.    
 51. Odgrywanie pandemii, które nie istnieją w uniwersum GTA SA jest wzbronione.    
 52. Wykorzystywanie popularnych tekstów i sformułowań znajdujących się w polskiej kulturze (głównie z kultowych filmów na platformie YouTube) jest surowo zabronione.    
 53. Polskie przyzwyczajenia oraz zachowania w kontaktach ze służbami porządkowymi na przykładzie nierealnych prowokacji, wyzwisk oraz podobnych jest zabronione.    
 54. Ucieczka od akcji RP jest surowo karna.    
 55. Perfidne omijanie blokad policyjnych samochodem jest zabronione. Tak samo zabronione jest przeskakiwanie przez blokady czy próby przepychania ich.    
 56. Brak odpowiedniej akcji narracyjnej w trakcie podawania przedmiotów jest karana.    
 57. Odspawnowywanie pojazdów w trakcie akcji RP jest wzbronione.    
 58. Zakazana jest gra w kostkę na przysłowiowej ulicy. Musi się odbywać to z głową, w normalnych miejscach.
 59. Ciągła jazda pod prąd, traktowanie nieustannie publicznych dróg niczym tor wyścigowy jest zakazane.
 60. Wielokolorowe i niechlujne opisy postaci oraz pojazdów są zakazane.
 61. Zakazane jest łączenie postaci (np. korzystanie z tych samych dóbr, co na starej postaci. Odgrywanie tego samego/kontynuacja odgrywanego charakteru na nowej postaci, przenoszenie konfliktów ze starej na nową).
 62. Zakazane jest wyzbywanie się majątku. Zakazane jest również kupowanie lub sprzedawanie majątku.
 63. Bunny hop (nieuzasadnione skakanie postacią) jest zakazany.
 64. Sprzedaż broni oraz narkotyków na fioletowej strefie jest zakazana.
 65. Przyjmowanie zapłaty za ukończony interior na inną postać, niż się budowało jest zakazane.
 66. Perfidne oszukiwanie graczy (jak np: odgrywanie akcji /me zamiast rzutu kostką) lub inne tego typu oszustwa są karane.
 67. Odgrywanie przedmiotów, których się nie posiada, jest zakazane.
 68. Blokowanie pojazdu czterokołowego, celowe wjeżdżanie pod pojazd czterokołowy jednośladem (motocyklem) jest zakazane.

Terminologia

 1. In Character (IC) - wszystko co odbywa się w świecie gry i nie ma związku ze światem realistycznym w którym żyją gracze.    
 2. Out of Character (OOC) - wszystko co nie ma związku ze światem gry.    
 3. Metagaming (MG) - przenoszenie informacji i udostępnianie poufnych informacji związanych ze światem gry na kanałach z nim niezwiązanym. Informacje są traktowane jako zaburzające proces teraźniejszej rozgrywki i nadają przewagi nad innymi graczami.    
 4. Force Character Kill (FCK) - wymuszone uśmiercenie postaci przez osoby trzecie, bez zgody użytkownika, zwanym graczem.    
 5. Character Kill (CK) - uśmiercenie postaci przez użytkownika, zwanym graczem.    
 6. Revenge Killing (RK) - pobicie z zemsty.
 7. Fioletowa strefa - strefa, na której obowiązują specjalne zasady gry określone w regulaminie. Mapa stref znajduje się w regulaminie przestępczości.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Skorzystaj z tego odnośnika (Regulamin) aby zapoznać się z zasadami forum. Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Przyjemnego korzystania ze strony ls-stories!