Skocz do zawartości

#67 Aktualizacja gry — 11 kwietnia 2022


Rekomendowane odpowiedzi

 

 O aktualizacjach słów kilka...

 

Na wstępie chcemy przedstawić Wam znaczącą zmianę w polityce wydawania aktualizacji. Na LS-STORIES przez lata średnio co trzy miesiące pojawiała się obszerna aktualizacja wprowadzająca do gry ogrom nowości, często sięgając nawet liczby ponad dwudziestu osobnych nagłówków. Przygotowanie samego tematu tak ogromnych aktualizacji, które znacie pochłaniało ogromne ilości naszego czasu. Uznaliśmy, że aktualizacja 5.0 będzie dobrym momentem na zmianę tej polityki. Chcemy wprowadzić nieco świeżości również w tym obszarze, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę strategii i wydawanie mniejszych aktualizacji opartych o kilka punktów, tym samym zwiększając ich częstotliwość. Plusem tego rozwiązania będzie szybsze reagowanie na Wasze propozycje dotyczące nowości. Wyraźnie jednak chcemy podkreślić, nie zwalniamy tempa! Zawartość aktualizacji będzie mniejsza, ale będą się one pojawiać częściej. Również pomniejsze zmiany i usprawnienia, które były publikowane co parę dni zostają na swoim miejscu i będą pojawiać się tak jak dotychczas. Mniejsza treść aktualizacji jest również korzystniejsza dla Was. Długie teksty mogły być nudne, a czytanie ich nużące i męczące. Nowa forma pozwoli zapoznać się z nowościami w dosłownie chwilę. Przypominamy, że główne aktualizacje możecie śledzić w dziale Aktualizacje gry i nowości, a pomniejsze zmiany w zakładce aktualizacje.

 

 

Zmiany w zarobkach prac dorywczych
xgjxeO8.png

Ze względu na niską popularność prac dorywczych w ostatnim czasie, zdecydowaliśmy się na zmianę balansu zarobków związanych z tym sektorem gry. Dotychczas dzienny limit zarobku w pracach dorywczych wynosił $700, od teraz będzie to aż $1200! Oprócz tego w większości z prac zarobek za poszczególne czynności będzie wyższy. Wypełnienie limitu nie będzie zajmować tak dużo czasu, a praca nie będzie już tak monotonna. Szczegółowe zmiany prezentujemy w tabelce poniżej:
 
Zarobki Dawniej

Teraz

Wędkarstwo Ceny ryb: $4 - $12 Ceny ryb: $10 - $28

Magazynier

W dzień: $4 - $16
Wieczorem: $10 - $16

W dzień: $8 - $16

Wieczorem: $12 - $24

Roznosiciel gazet W dzień: $4 - $16
Wieczorem: $10 - $16

W dzień: $8 - $16

Wieczorem: $12 - $24

Szmugler

Części małe: $2/$4/$5
Średnie: $3/$6/$7
Duże: $10/$20/$21

Części małe: $6/$8/$12
Średnie: $8/$12/$18
Duże: $15/$25/$35

Wyniki ankiety, która została opublikowana jakiś czas temu pokazują, że chętnie zobaczylibyście jakiś nowy rodzaj pracy dorywczej. W związku z tym zachęcamy do składania propozycji w dziale Słuchamy Was, a być może już w następnej aktualizacji pojawi się nowa praca dorywcza. Chętnie poznamy również Wasz feedback dotyczący Waszych odczuć w grze po zmianach w zarobkach.

 

A propos prac dorywczych... drwal wraca do gry!
fs4kHk5.png
Pamiętacie jeszcze pracę drwala? Kilka osób musi pamiętać, ponieważ regularnie otrzymujemy o nią zapytania. Kilka lat temu ta praca dorywcza została zlikwidowana. Jednak po Waszych prośbach, a finalnie wynikach ankiety przywracamy go z powrotem do gry!

Także.. Ponownie możecie zdobyć achievementa!

Ksj6ujI.png
 

Od teraz w agencji pracy znajdziecie pracę dorywczą drwala, dostępną dla każdego! Wystarczy, że udacie się do agencji pracy i w menu wyboru wybierzecie interesującą Was pracę dorywczą. Na czym ona polega? Wystarczy, że udacie się w rejon wycinki drzew, a następnie znajdziecie drzewo do ścięcia. Po odpowiednim ustawieniu się oraz najechaniem na nie kamerą, użyj przycisku "Y" aby Twoja postać rozpoczęła wyrąbanie drzewa. Po określonym czasie kawałek drzewa trafi do Twojego ekwipunku, z którym możesz udać się do jednego z lombardów w Los Santos, by je w nim sprzedać.

 

Zmiany w półświatku
 • Powoli zaczynamy reorganizację regulaminu organizacji przestępczych, który powstawał przez lata pod wpływem wielu niechcianych konfliktów na linii organizacji. Po tylu latach jest on trochę zagmatwany i chcieli byśmy go całkowicie zmienić. O tym zaczniecie dowiadywać się już niedługo.
 • Zwiększamy obrażenia mniej używanych broni według sugestii graczy:
  - Colt na 10
  - Tec-9 na 12
  - Silenced 9mm na 15 
Dodatkowo chcieli byśmy jeszcze wspomnieć o jednym.. Gra w półświatku na ls-stories ma ogromnie dużo opcji i funkcjonalności do codziennej gry. Od początku roku staramy się pozyskać od Was informacje, co chcieli byście zmienić w codziennej grze jednak niestety nic konkretnego się nie dowiedzieliśmy. Wspaniale jednak było by widzieć, że większość osób zaczyna korzystac z choć 50% możliwości jakie macie w grze.. 😒 

 

Przypominajka z aktualizacji 4.2 - zostań przemytnikiem!

Chcemy wam przypomnieć o nowości z aktualizacji 4.2 z której mało kto korzysta, a część osób może nawet jej nie pamięta. Praca dorywcza dedykowana dla członków organizacji przestępczych, to kolejne zajęcie które pozwoli Wam trochę zarobić wykonując proste zlecenia w wolnym czasie. Przemycanie nielegalnego towaru z punktu A do punktu B to na pierwszy rzut oka banalnie prosta robota. Mimo wszystko trzeba pamiętać o konsekwencjach które za sobą niesie taka forma zarobku. Zleceniodawcy są wymagający, oczekują profesjonalizmu, szybkiego przebiegu dostawy i anonimowości.

 

6nQPZMm.png

 

Wystarczy wiedzieć do kogo zagadać, kilka dużych szych w Santos mogą udostępnić Ci kontakt do odpowiednich ludzi, którzy żyją z takich przemytów. Dzwonisz pod wskazany numer, dogadujesz szczegóły i udajesz się pod wskazany adres aby odebrać towar. Pod żadnym pozorem nie dopytujesz o zawartość paczki, nie sprawdzasz jej na własną rękę. Po odebraniu kontrabandy otrzymasz informację o finalnym miejscu dostarczenia przesyłki. Może to być zwykły dom na obrzeżach miasta, duży magazyn przemysłowy, opuszczony garaż czy hangar na dokach. 

 

Pierwsza sprawa to znalezienie zleceniodawcy - jest ich kilku w zaułkach Los Santos. Tym razem nie podajemy takiej informacji, musicie ich znaleźć sami. Raz na parę miesięcy będziemy najpewniej zmieniać lokacje tych aktorów.

 

duyacGK.png

 

Wygląda znajomo? Szmugler? Postanowiliśmy wykorzystać pomysł z naszego Szmuglera, można powiedzieć, że zleca Wam to ta sama fikcyjna grupa przestępcza co podczas szmuglowania.

 

yxelKUK.jpg

 

YmvXWkz.png

 

Po wpisaniu w swój telefon odpowiedniego numeru telefonu, odezwie się do Was nieznajomy facet zlecający przemyty różnych nietypowych przesyłek. Nieznajomy początkowo poinformuję Was o sprawdzeniu swojej listy przesyłek, może być tak że aktualnie nie będzie żadnego zlecenia. Jeśli zaś na liście znajdzie się przesyłka dla Was, wyślę wam dokładną lokalizację odbioru towaru w wiadomości tekstowej.

 

uXObYaz.png

 

Po odebraniu przesyłki w rękach naszej postaci pojawi się obiekt drewnianej skrzyni w której schowana jest kontrabanda. Naszym zadaniem jest dostarczyć paczkę niespodziankę całą i zdrową do wskazanego miejsca.  Zawartość skrzyni jest nieznana, może to być wszystko - narkotyki, broń, drogocenna biżuteria, amunicja, wszystko. Wioząc taki towar trzeba uważać, szczególnie na węszących dookoła funkcjonariuszy departamentu i pracowników straży granicznej.

 

83QBs45.png

 

Gdy dotrzemy na wskazany adres, wchodząc w czerwony pickup przekażemy paczkę finalnemu odbiorcy. To nielegalny biznes, a środki pozyskane z niego trafią automatycznie do Twojej kieszeni, żadnych przelewów, dziwnych transakcji. Zawsze po dostarczeniu towaru natychmiastowo otrzymasz swoje wynagrodzenie w gotówce.

 

 

Zmiana akcyzy rządowej dla salonów samochodowych
Od czasów aktualizacji 2.0 minęło prawie pięć lat, właśnie wtedy na salony samochodowe została nałożona akcyza rządowa, która obowiązuje do dziś. Po wprowadzeniu jakiś czas temu komisów samochodowych salony mocno straciły na swojej popularności. Spowodowane jest to konkurencyjnym cenami pojazdów, oprócz tego na salon samochodowy została nałożona dodatkowa opłata za wykupienie slotów na sprzedaż pojazdu. Po waszych prośbach zdecydowaliśmy się na zmianę prowizji pobieraną przez urząd miasta. Do tej pory prowizją objęte były wszystkie sprzedawane pojazdy, uległo to zmianie. Teraz prowizja nałożona jest tylko na pojazdy o wartości wyższej niż $150.000. Zmniejszeniu uległo także oprocentowanie, wynosi ono teraz 20%. W poniższej tabeli przedstawiamy szczegóły zmiany:
 
Przed zmianą

Teraz

wartość pojazdu < $50.000: akcyza 18% z prowizji salonu

wartość pojazdu > $50.000: akcyza 26% z prowizji salonu

wartość pojazdu < $150.000: akcyza 0% z prowizji salonu
wartość pojazdu > $150.000: akcyza 20% z prowizji salonu

 

W praktyce zmiana powinna przynieść większe zarobki dla salonów samochodowych, dla których przychody w ostatnim czasie są mocno ograniczone przez kwitnący rynek komisów. Będziemy dalej przyglądać się salonom samochodowym i obserwować rezultaty tej zmiany. Nie wykluczamy, że w przyszłości zostaną tutaj wprowadzone kolejne poprawki.

 

Oznaczenia na blokadach i rekwizytach dla frakcji porządkowych
W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka propozycji usprawnienia systemu działania blokad drogowych oraz innych rekwizytów rozstawianych w formie obiektów przez organizacje porządkowe. Usuwanie rozstawionych blokad wymagało konkretnego ID danej blokady, musieliśmy mieć to w pamięci lub po prostu wpisywać losowo kolejne liczby.

M9SbP88.png

Zgodnie z propozycją graczy wprowadzamy tekst 3D, który będzie przyczepiony do każdej blokady i będzie informował o jego unikalnym identyfikatorze oraz według naszego stylu - ID gracza, który postawił ten element. Eliminuje to wiele problemów związanych z przypadkowym usunięciem niewłaściwej blokady.

 

Dodatkowe oznaczenie pojazdu dla frakcji porządkowych
Kolejna rzecz, która została nadesłana w dziale Słuchamy Was i znalazła uznanie. To gradka dla wszystkich frakcji. Alternatywny opis dla pojazdów frakcji porządkowych będzie odgrywał rolę oznakowania jednostki. Tekst 3D będzie przyczepiony do pojazdu, tak samo jak ma to miejsce przy standardowym /v opis. Różnica leży w umiejscowieniu, w tym przypadku opis będzie przyczepiony do tylnego zderzaka.

LDkIfNR.png

Takie umiejscowienie 3D tekstu sprawia, że pojazd jadący za np. ambulansem czy radiowozem będzie mógł szybciej dostrzec jego oznaczenie. Osoba z ekipy będzie mogła przypisać takie oznaczenie do danego pojazdu i będzie ono zawsze automatycznie umiejscawiane w momencie zespawnowania go.

 

Duplikowanie obiektów również z ich teksturami
iRmPQcM.gif

Funkcjonalność kopiowania obiektu (/mcopy) od teraz duplikuje również wszelkie nałożone na niego tekstury mmat oraz napisy mmat.
Od teraz z pewnością budowanie stanie się bardziej przyjemne oraz szybsze. Dziękujemy za sugestię w dziale Słuchamy Was na forum!

 

Multi wywiady dla San News
65KodXr.png

Nowy rewelacyjny dodatek dla San News, czyli multi wywiady! Od teraz radiostacja może prowadzić ciekawe rozmowy i programy rozrywkowe z nawet siedmioma osobami jednocześnie, co bardzo urozmaici rozgrywkę we frakcji i nie tylko. Dotychczas możliwe było prowadzenie takiego wywiadu tylko z jedną osobą, co było sporym ograniczeniem dla graczy. Dzięki komendzie /wywiad członkowie, pracownicy San News mogą zobaczyć kto obecnie bierze w nim udział, co znacznie ułatwi jego prowadzenie.

 

 Pozostałe zmiany/nowości
 • Remington LessLethal posiada więcej naboi
 • nowa komenda /event, wskazuje miejsce trwającego eventu w grze
 • zmniejszono ceny billboardów w urzędzie miasta
 • nowa komenda /clear do wyczyszczenia czatu
 • zwiększenie obrażeń zadawanych z broni typu Colt/Tec-9/Silenced 9mm do wartości 10/12/15 według sugestii graczy
 • przełączanie świateł w pojeździe wyposażonym w nitro z naładowaną butlą, nie bedzie ich włączać/wyłączać w momencie "strzału z nitro"
 • do ofert pracy LS Works dodaliśmy obok ,,Szmuglera" również ,,Przemytnika" jedynie dla większego poinformowania graczy o dostępności takiej pracy dla postaci związanych ze sferą przestępczą

 

 Co jeszcze zrobiliśmy przez ten miesiąc?

#481  9 Kwietnia (sub-update)

 

 • Ustawiliśmy nowe miejsca do handlu "na cornerze" na Majestic Park

 

#480   (sub-update)

 

 • Gra w koszykówkę na boisku na Seville powróciła z paroma usprawnieniami

 

#479   (sub-update)

 

 • Zwiększono wymagany dystans między graczami do wysyłania każdej oferty wraz z funkcjonalnością zakańczania naprawy pojazdu

 

#478  (sub-update)

 • Zmieniono skrót klawiszowy hamulca ręcznego na Spacja+S


 

#477   (sub-update)

 • Wyceniliśmy tworzenie budynków na Majestic Park (kwadratowe blokowisko oraz część biznesowa)

 • Dodano sklepy 24/7 na Jefferson, Majestic Park oraz El Corona

 

#476   (sub-update)

 

#475   (sub-update)

 • Modernizacja i usprawnienie systemu detekcji przekroczenia metrażu budynku kiedy postać przechodzi z drzwi do drzwi - dzięki za zgłoszenie!

#474   (sub-update)

 • Dodano nowy wariant kierunkowskazów, które są widoczne tylko w dzień i tym samym polepszają ich widoczność z daleka. W nocy natomiast są domyślne z aktualizacji 5.0

 

#473   (sub-update)

 • Strona: Dodano kanały aktywności i typy zawartości w menu nawigacji pod napisem "Forum"

 • Strona: Małe wizualne usprawnienia przy liście działów oraz na stronie głównej forum

 • Strona: Przywrócono możliwość obserwowania całego działu

 

#472   (sub-update)

 • Drive-By: Naprawiono możliwość chowania się postaci z tzw. "DriveBy". System działa teraz z pełną synchronizacją obustronną
 • Drive-By: Można wychodzić/chować się z okna tyle razy ile ktoś potrzebuje w celu zwiększenia dynamiki akcji
 • Drive-By: Od teraz nie jest żadnych problemem schowanie lub wyjęcie broni w pojeździe aby szybko skorzystać z Drive-By

 

#471   (sub-update)

 • Znacznie powiększono pokój z maszynami do gry w kasynie

 

#470   (sub-update)

 • Zwiększono ilość znaków w nazwie budynku z 70 do 100. Dodatkowo zmieniając nazwę, wyświetli się od razu okienko pokazujące jak wygląda nowy napis

 

#469   (sub-update)

 • Dodano status pod nickiem przy grze w kasynie

 • Informacje o rezultacie gry w kości są teraz wyświetlane tylko dla grających dla czystości czatu osób w pobliżu. Pozostałe osoby widzą tylko krótką informacje pod nickiem o wygranej

 

#468   (sub-update)

 • Zwiększono limit pojazdów zespawnowanych w komisach samochodowych do 50

 

#467   (sub-update)

 • Dodano nowe ekrany logowania z wyłącznie załadowanymi miejscami ze świata '0' bez graczy i pojazdów

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
 • Główny Administrator

Siemanko, tak jak zostało wyjaśnione na wstępie tematu, zmieniamy politykę wydawania aktualizacji.
Dodatkowo od teraz posty pod aktualizacją będą służyć do przekazywania dodatkowych FAQ, które nie zostały opisane lub okazały się po paru dniach od aktualizacji lub ekipa chciała by dodać coś od siebie. Konkursy i akcje charytatywne, które towarzyszą nam przy prawie każdej aktualizacji prawdopodobnie będziemy opisywać w innym dziale!

Witamy @BLACKFOX w nowym kolorze. Zasłużył na to jak mało kto! Bez tego człowieka ls-stories nie miało by tylu pięknych modeli w świecie gry <3 
Nie wszyscy wiedzą, ale nasi Developerzy 3D to w większości wychowankowie Blackfoxa, który przekazał im potężną wiedzę na temat sklejania ścian w 3DS Maxie. Życzymy Foxikowi wszystkiego dobrego na nowej randze!

Odnośnik do odpowiedzi
 • blr zmienił(a) tytuł na Aktualizacja gry — 11 kwietnia 2022
 • blr zmienił(a) tytuł na #67 Aktualizacja gry — 11 kwietnia 2022
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...