Skocz do zawartości

010 | SmallTalk Noah 'NJay' Jackson - 'Pamiętajcie że muzyka łączy a nie dzieli.'

Candy

Rekomendowane odpowiedzi

M3B7UpN.png

Ei4zGHt.png

W dziesiątym odcinku programu SmallTalk prowadzonym przez Aurorę Beck prezenterka prowadziła rozmowę z producentem Noahem Jacksonem znanym również pod pseudonimem 'NJay'. Podczas programu gość Aurory opowiedział po części o swoim życiu jak i twórczości. Postanowiliśmy zachować dla was zapisy audio programu jak i zapraszamy do przesłuchania rozmowy! 

** Poniżej znajduje się bardzo dobrej jakości plik audio z rozmowy w studiu, który każdy użytkownik może odsłuchać. Rozmowę poprzedza chwytliwa czołówka programu. Komentarze podlegają moderacji przez San News**

Aurora Beck: Dobry wieczór Los Santos! Mamy czwartek, chwile po dwudziestej więc najwyższa pora na SmallTalk. Moim dzisiejszym gościem jest być może kojarzony przez was artysta, producent Noah Jackson znany również jako NJay. Cześć Noah, miło mi Cie gościć w naszym studiu! Jak trasa? Dojechałeś do nas bez kłopotów?
Noah Jackson: Cześć Aurora, siemano całe Los Santos. Właściwie dotarłem tutaj na piechotę ponieważ postanowiłem żeby więcej ruchu dostarczyć w moim życiu.

Aurora Beck: Z tego co zdążyłam już zauważyć jesteś producentem muzycznym prawda? Skąd pochodzisz i jak zaczęła się cała Twoja przygoda z muzyką? Towarzyszyła CI od zawsze czy pojawiła się w pewnym momencie, zostając na dłużej?
Noah Jackson: Nie nazwał bym się tylko producentem, po prostu wszelkiego rodzaju artystą, nie można pakować mnie do jednego worka. Co do moich początków z muzyką to zacząłem kiedy miałem pięć lat, pierwsze gry na pianinie i perkusji. Później zainteresowałem się gatunkiem jakim jest Hip-hop, w wieku dziewięciu lat pobrałem pierwszy program daw i jakoś to później poszło, wiesz tworzenie muzyki to była odskocznia od codzienności jak i wyśmiewania ze strony rówieśników.

Aurora Beck: Doskonale Cie rozumiem jeśli chodzi o 'odskocznie' - sama mam kilka takich sposobów a jednym z nich jest szkicowanie. A Twój pseudonim artystyczny - o ile mogłabym go tak nazwać. NJay, ma jakieś konkretne znacznienie bądź historie?
Noah Jackson: O to jeszcze sporo rzeczy o tobie nie wiem. Pseudonim się wziął od imienia i nazwiska nie ma głębszego znaczenia jak to bywa u różnych artystów.

Aurora Beck: Jestem niesamowicie ciekawa, skąd czerpiesz inspiracje na swoje single czy też beat pack'i?
Noah Jackson: W sumie słucham winyli jak i utworów różnych artystów ale to raczej nie przez słuchanie. U mnie to bardziej działa na podstawie impulsu.

Aurora Beck: Masz za sobą już pare produkcji jak i wydanych materiałów. Które z nich wspominasz na swój wyjątkowy sposób?
Noah Jackson: Mogę z uśmiechem powiedzieć że na pewno beat w stylu RINJUU ponieważ dzięki niemu moja kariera poszła znacznie do góry, mogę powiedzieć że na pewno że podkłady do ''morning coffe'' czy też ''In Heart'' REDZ'a bo najfajniej mi się na nich pracowało, każdy miał swój pomysł na podkład - no i ostatnim można powiedzieć że mój pierwszy oficjalny Singiel ''Tout en Gucci'' bo opowiadam w nim o swojej drodze do tego miejsca gdzie teraz jestem, dograłem wokal na beat który jakimś dziwnym trafem został puszczony podczas przerwy meczu koszykówki w mojej szkole, więc trochę historii ten utwór ma.

Aurora Beck: Przyznam ze miałam pytać o utwór 'Tout en Gucci' jak i zawartą w nim historie - jednak mnie wyprzedziłeś. Czy na chwile obecną masz jakieś współprace w planach bądź coś co jest już w trakcie realizacji?
Naoh  Jackson: Na pewno drugi singiel razem z L.I.O wczoraj pojawił się jego zwiastun, i jeszcze kolejny singiel dalej szukam kogoś kto mi się dogra do niego, oraz oczywiście myślę nad swoim albumem, tylko że w moim przypadku nie będzie to jak w przypadku albumu Coreya gdzie dał swoje podkłady i zaprosił na nią artystów - u mnie ja dam swój wokal, podkłady, mix/master, również pojawią się ciekawe featy. Zastanawiam nad wariantem kolaboracji z jakimś artystą na tym albumie czyli pierwszy ale jednak wspólny album. Więc będzie się działo pod moim kątem sporo czym na pewno was zaskoczę.

Aurora Beck: Noah, czy masz postawione sobie jakieś cele - te poza muzyką? Ja na przykład chciałabym dopiąć jeden projekt do końca.
Noah Jackson: Poza muzyką to na pewno stać się ambasadorem jakiejś znanej marki odzieżowej. Chciałbym kupić swoje wymarzone auto.
Aurora Beck: Pochwal się, jaki jest to wymarzony pojazd?
Noah Jackson: Mowa tutaj oczywiście o Super GT, jakoś ten pojazd wymiata dla mnie pod każdym względem.

Aurora Beck: Zawsze przed zaproszeniem uczestnika do programu na stronie San News pojawia sie post w którym słuchacze mogą zadawać swoje pytania a ja, później przedstawiam je Tobie. Chciałabym kilka Ci takich zadać. Pierwsze dwa będą od Denise Quinn. Co stawiasz na pierwszym miejscu w życiu i czym się kierujesz w karierze?
Noah Jackson: Na pierwszym miejscu oczywiście że rodzina jak i ludzie którzy są dla mnie jak rodzina, a w karierze kieruję się kreatywnością i oryginalnością. Ponieważ nie chce żeby moje utwory czy utwory artystów z którymi pracuje były odgrzewanymi kotletami.

Aurora Beck: Twoim marzeniem/celem było zostać muzykiem czy jednak kiedyś chciałeś robić coś innego? Jeśli to nie była muzyka to dlaczego i jak doszło do tej zmiany? - To drugie pytanie od Denise jakie chciałabym przytoczyć.
Noah Jackson: Nigdy nie miałem marzenia o zastaniu kimś, po prostu chciałem całe życie robić to co lubię i postawiłem wszystko na jedną kartę.

Aurora Beck: Rakim Marshall pod postem na lifeinvaderze zapytał czy korzystasz z kupionych sampli. Odniesiesz sie to tego?
Noah Jackson: Korzystałem w swoim życiu tylko dwa razy z kupionych sampli, a tak to co do teraz słyszeliście to są moje autorskie podkłady bez żadnych sampli, sam gram melodię, lub korzystam z moich autorkich paczek.

Aurora Beck: A ja jeszcze sama podpytam, w zupełnie innym klimacie. Noah, gdybyś mógł cofnąć czas i zmienić jedną rzecz w swoim życiu - co byś zmienił? Jest coś takiego? Coś co gdzieś tam Ci 'ciąży' na sercu czy we wspomnieniach?
Noah Jackson: Owszem, mogłem nie zajadać emocji tak bardzo w dzieciństwie, może wtedy by się nie naśmiewali z mojej wag - no ale moim zdaniem i tak jakoś dobrze życie pokazało jak mam się po tym świecie poruszać więc w sumie mogłem powiedzieć że niczego ale cóż, czasu się nie cofnie jak to się mówi.

Aurora Beck: Może nie powinnam mówić że doskonale Cie rozumiem ale ... poniekąd tak jest. Gdy byłam młodsza wiele osób wytykało, wyśmiewało moją piegowatą twarz. Codziennie znosiłam głupie docinki, tym bardziej że do szkoły dojeżdżałam ze wsi, nie dość ze piegowata to i 'wieśniaczka'. I wiesz co? Miej wywalone - ten okres  uświadomił mi że Ci ludzie zawsze znajdą coś co mogą komuś wytknąć. Taka natura, przecież jak dochodzi do jakiegoś wypadku do pojawia sie kto? Tłum gapiów i komentatorów, jest wiele przykładów. Najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą, ponieważ nie oni będą dosłownie żyli Twoim życiem a Ty i nikt inny.
Noah Jackson:  No wiesz tylko na wytykaniu pałacami się nie kończyło, zabierano mi koszulkę, bito - wiesz, dorastanie na Idlewood nie jest proste, musisz się ubierać w kolory które nie są kolorem jakiegoś gangu, codziennie przecież się słyszy że jakiś dzieciak już jest w plastikowym worku dobrze że się stamtąd wyrwałem, a co do mojej wagi to się nie przejmuję, nawet w swoich utworach mówię o tym jako atut, i ogólnie co do tego tematu mam duży dystans i nawet do swojej osoby.

Aurora Beck: Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia jak i podziękować za udział w programie. Czy jest coś, czym chciałbyś sie podzielić przed zakończeniem z naszymi słuchaczami? Jakieś słowo od siebie, komentarz?
Noah Jackson: No co ja mogę jeszcze powiedzieć, dziękuję za zaproszenie, słuchajcie mojej twórczości i obserwujcie mnie na Lifeinvaderze. Pamiętajcie że muzyka łączy a nie dzieli.
Aurora Beck: Dzięki Noah za udział w programie. Dobranoc Los Santos, do usłyszenia w następnych audycjach!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Candy zmienił(a) tytuł na 010 | SmallTalk Noah 'NJay' Jackson - 'Pamiętajcie że muzyka łączy a nie dzieli.'