Skocz do zawartości

001| SmallTalk - Marina Yusupova 'Wygodnie byłoby żyć w cieniu kogoś i czerpać z tego korzyści, ale ambicje na to nie pozwalają'

Candy

Rekomendowane odpowiedzi

M3B7UpN.png

Ei4zGHt.png

Pierwszy odcinek SmallTalk prowadzony przez prezenterkę Aurore Brooke odbył się dn. 17.06.2021. W talk show udział wzięła Marina Yusupova która swoją niecodzienną muzyką przykuła zainteresowanie wielu słuchaczy. Artystka opowiedziała w nim kilka słów o swoim życiu, początkach kariery, projekcie Piano Delle Ombre jak i odpowiedziała na zadane przez słuchaczy pytania które mogli składać w specjalnie przygotowanym do tego poście. Postanowiliśmy zachować dla was zapisy audio tego programu jak i zapraszamy do przesłuchania rozmowy!

** Poniżej znajduje się bardzo dobrej jakości plik audio z rozmowy w studiu, który każdy użytkownik może odsłuchać. Rozmowę poprzedza chwytliwa czołówka programu. Komentarze podlegają moderacji przez San News**

Aurora Brooke: Witam całe Los Santos. Nazywam się Aurora Brooke a gościem mojego programu SmallTalk jest Marina Yusupova! Witaj Mari'.
Marina Yusupova: Cześć Auri', dobry wieczór Los Santos! Chciałabym od razu na starcie podziękować za zaproszenie do programu. Nie ukrywam, to spore dla mnie wyróżnienie.

Aurora Brooke: Mi również miło Cię gościć. Powiedz może na początek jak mija Ci wieczór? Dojechałaś do nas bez problemu?
Marina Yusupova: Napotkałam drobne korki w centrum miasta, ale to raczej nic dziwnego. Mimo delikatnego stresu z uwagi na mój pierwszy taki występ, czuje się wspaniale. A przyjemna aura za oknem nam jeszcze dodatkowo pomaga.

Aurora Brooke: Korki, dasz wiarę że gdy przyjechałam do wielkiego miasta nie wiedziałam że tak nazywa się to zjawisko?
*zaśmiała się* Skoro już mowa podróżach, małych czy tych dużych. Pochodzisz z Novosibirsk które mieści się w Rosji, prawda?
Marina Yusupova: A to zazdroszczę, ja od dzieciństwa praktycznie pomieszkiwałam w mieście i nie zliczę ile razy się spóźniłam przykładowo do szkoły, ach! Wspomnienia warto mieć, nawet te najdrobniejsze. Zgadza się, Nowosybirsk to miasto, gdzie się urodziłam. Dużym sentymentem je darze.

Aurora Brooke: Opowiesz nam coś więcej o sobie? Jak to się stało że postawiłaś na muzykę? Co skłoniło Cię do przylotu, do Los Santos?
Marina Yusupova: Myślę, ze takim głównym argumentem to była chęć posmakowania trochę innego życia, choć po części warunkowane to było przez moja przyjaciółkę Tamare, którą chciałabym pozdrowić. Bardzo chciała zobaczyć Stany Zjednoczone, a ja z kolei oderwać się od przeszłości, która częściowo na mnie do dziś ciąży.

Aurora Brooke:  A muzyka? Czy miałaś z nią styczność taką bliższą od dawna? Jak jest z tym aspektem? Jestem niezmiernie ciekawa tego.
Marina Yusupova: Takim pierwszym kamieniem milowym mogę uznać wiek ośmiu lat. A zaczęło się dość zabawnie gdyż pewnego dnia zostałam przyłapana w szkole w łazience przez moja opiekunkę i na początku się wystraszyłam. *cichy
śmiechTo była osoba, którą każdy darzył szacunkiem ze względu na jej specyficzny charakter. Końcem końców, zostałam poproszona o zostanie po zajęciach na sali, jak możesz się domyślić moja droga, zaproponowała mi naukę śpiewu. Tak niewinnie to się zaczęło.

Aurora Brooke: Podobno najpiękniejsze historie mają swoje niewinne początki. Skupiając się przez chwilę na temacie muzyki. Twoje utwory są mroczne, tajemnicze, powiedziałabym zagadkowe?  Marina, skąd czerpiesz inspiracje swojej twórczości?
Marina Yusupova: Dość długi czas przyglądałam się scenie muzycznej i stwierdziłam, ze chce się wyróżniać na swój sposób bo jednak są osoby, które zniecierpliwione szukają lub czekają na cos nowego. Nie zgodzę się z tym, ze wszystkie moje utwory są mroczne. Ostatni projekt faktycznie taki jest, aczkolwiek to tylko etap, który sobie ułożyłam w głowie. A główną inspiracje czerpałam z zespołów punkowych. Wiesz, Auri' - nie chciałabym być raczej kojarzona tak ponuro, musze to zmienić!

Aurora Brooke: Skoro mowa Mari'. Zamienimy kilka słów o projekcie Piano Delle Ombre? Widziałam że ten mini album został wyróżniony w Music Charts Billboard'u - moje gratulacje. Opowiedz coś więcej o nim. Jak powinniśmy go interpretować?
Marina Yusupova: Piano delle Ombre to taka moja perełka. Nie spodziewałam się, ze ten projekt przyniesie mi takie wyświetlenia, tym bardziej, ze nie domknęłam wraz z nim paru ciekawych elementów. Chciałam, aby ten projekt był dla mnie urywkiem z pamiętnika i jednocześnie ukazaniem perspektywy osoby która wielokrotnie odnosi porażki i traci wiarę, zatraca się w rzeczach powszechnie uważane za szkodliwe.

Aurora Brooke: Pewien zakładam optymista, napisał że po każdej burzy wychodzi słońce. Nie będę się w to zagłębiała jednak skoro już dyskutujemy o tym małym albumie, jest on jak sama wspomniałaś swego rodzaju kartą z pamiętnika. Projekt zawierał sześć utworów, czy któryś jest dla Ciebie w jakimś stopniu wyjątkowym, wyróżniającym się?
Marina Yusupova: Zdecydowanie drugi utwór o nazwie 'Ombre', choć przy wszystkich równo się starałam  to ten najbardziej lubię. Szczególnie, ze ma mi przypominać o wierze w samej siebie.

Aurora Brooke: Rozważasz współprace z innymi artystami bądź producentami? Jesteś osobą otwartą na kolaboracje czy wolisz działać sama?
Marina Yusupova: Ciężki orzech do zgryzienia. Mam dość ograniczone pole do manewrowania, ale na szczęście jest kilka artystów, którzy mnie urzekli swoim stylem. Na pewno będę chciała wejść w kolaboracje.

Aurora Brooke: SmallTalk to program w którym pytanie dla mojego gościa mogą zadać również mieszkańcy. Odpowiemy na kilka z nich Mari'?
Marina Yusupova: Jeśli tylko takie się znalazły to śmiało na nie odpowiem, Auri'. Jestem gotowa.

Aurora Brooke: Znalazło się ich sporo! Louis Mira zapytał - od którego elementu zaczynasz tworzyć swoje produkcje?
Marina Yusupova: A to ciekawe! Najpierw sobie zapisuje w zeszycie ogólną tematykę utworu lub watek, który chciałabym poruszyć i zaczynam działać. Lubię się wspomagać również rysunkami, wyobraźnia mi wtedy lepiej pracuje. A czasami spontanicznie - siadam do programu i zaczynam zabawę.

Aurora Brooke: Charlotte zadała Ci kilka pytań, wybiorę jedno. Czy łatwo było się przerzucić z cyrlicy na amerykański alfabet?
Marina Yusupova: Miałam ten komfort, ze angielski towarzyszył mi od lat w szkole i pismo nie sprawia mi trudności aczkolwiek z tego co słyszałam, momentami akcentuje trochę inaczej słowa niż rodowici Amerykanie.

Aurora Brooke: Kolejne pytanie jest od Richard'a Travolty. Swoją drogą widziałaś jego najnowszą sesje? Wracając do samego pytania które brzmi następująco - Czy uważasz że ludzie z dnia na dzień stają się coraz mniej ludzcy?
Marina Yusupova: Widziałam sesję Richarda i powiem tak. Zamysł był bardzo dobry, ale wykonanie.. niestety nie pykło, będę szczera. Hmm... myślę, że tak. Jednym z najbardziej dla mnie przerażających widoków metro pełne ludzi, gdzie każdy patrzy w telefony. Nawet nie ma do kogo wtedy się odezwać.

Aurora Brooke: Murphy Sanderosn; marzysz o wielkoszlemowych występach na scenie czy przed skromną, lekko podchmieloną publicznością?
Marina Yusupova: Zdecydowanie mniejsza publika do mnie przemawia. Podchmielona publiczność.. od razu skojarzyłam to z klimatycznym barem, gdzie można poczuć taka swoista wspólnotę. Duże zbiegowiska to chaos.

Aurora Brooke: Denise Quinn pyta czy skoczycie razem na kręgle? W sumie ja nigdy w nie nie miałam okazji grać, a Ty?  *podeśmiała się*
Marina Yusupova: Denise? Wow! *Nie kryjąc zaskoczenia odpowiedziała dalej* Nawet na deskę możemy się przejść! Nawet w trojkę!

Aurora Brooke: Denise jeśli nasz słuchasz wiedz że zaproszenie przyjęte, a ja nauczę się nowej gry! Przejdźmy dalej, robi się późno. Effie Delaney zapytała. Gdybyś miała wybierać to wolałabyś przestać śpiewać czy przestać produkować muzykę?
Marina Yusupova: Chyba zrezygnowałabym z tworzenia muzyki. Śpiew to jednak czynność, którą bardzo lubię i pozwala mi się uzewnętrznić. Ma on spory wpływ na mój nastrój, a tworzenie muzyki bywa nużące.

Aurora Brooke: Chyba wszystkim znany Jumbo również zadał Ci pytanie. Wolałabyś żyć w cieniu innych ludzi, czy być na świeczniku?
Marina Yusupova: Kolejne dla mnie zaskoczenie. Odpowiem trochę inaczej. Wygodnie byłoby żyć w cieniu kogoś i czerpać z tego korzyści, ale ambicje na to nie pozwalają mi. Wole słabo świecić, ale świecić swoim światełkiem.

Aurora Brooke: Nawet Lucy Nits o coś zapytała. Który z artystów muzycznych według Ciebie wyróżnia się na tle innych i dlaczego ten?
Marina Yusupova: Ostatnio urzekła mnie Rose Rouge i jej świeży utwór pod tytułem 'She and Me',  nie mówiąc o otoczce związanej z jej kominiarka. *Zaśpiewała po cichu kawałek utworu* Najtrudniej jest nie zgubić samego siebie, to moja historia, nie popełniaj tego błędu - majstersztyk. Słyszałam tez o zaczepkach w jej stronę podczas koncertu Lennyego - hej Rose, bądź silna! *entuzjazm w glosie*

Aurora Brooke: Wow! Mój wokal niestety ogranicza się to tego w domowym zaciszu, bądź gdy jestem gdzieś naprawdę sama. Zgadzam się z Tobą, Rose wydała niesamowicie ważny w swoim przekazie utwór i oby tak dalej! Chciałabym również podziękować Ci Mari' za udział w moim programie. Czy chciałabyś na zakończenie przekazać coś wszystkim którzy nas teraz słuchają? No i mała niespodzianka ode mnie, wybierz jeden z utworów Twojego ostatniego projektu Piano Delle Ombre. To właśnie nim zakończymy nasz program!
Marina Yusupova: Mój udział w Twoim programie pewnie do mnie dotrze jutro! *śmiech* Jestem tak bardzo tym podekscytowana tym bardziej, ze nie przewidywałam takich okoliczności jak ta. Chciałabym powiedzieć wszystkim osobom, które cos wewnętrznie powstrzymuje przed zmianami czy inwestycja w siebie aby nie tracili ducha i wiary. Jeśli ja, taka niepozorna z post radzieckiego bloku dziewczyna może tutaj gościć, wy również macie taka możliwość. Wierzcie w siebie, kochajcie się. Napotkane trudności uczą nas być silniejszym i wytrwałym. Dedykuje Wam utwór 'Ombre' 
z mojego najnowszego mini albumu. Auri' - świetnie się rozmawiało!  Dziękuje Ci.

Aurora Brooke: Moim gościem była Marina Yusupova a za chwile jeden z jej utworów, z najnowszego projektu! Prowadziła Aurora Brooke.

** Po zakończeniu audycji na antenie zamiast czołówki programu można usłyszeć utwór Mariny Yusupova -  'Ombre' **

Odnośnik do odpowiedzi
  • Candy zmienił(a) tytuł na 001| SmallTalk - Marina Yusupova 'Wygodnie byłoby żyć w cieniu kogoś i czerpać z tego korzyści, ale ambicje na to nie pozwalają'